c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Artimiausios kelionės

Kalėdinės mugės Taline ir Rygoje (2 dienos)

on 30/06/2014

 

Kelionės programa:

1 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Po pietų atvykstame į Taliną. Pasivaikščiosime po šventiškai pasipuošusį senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra. Prieš Jus išsirikiuos seneliai miesto sienos bokštai. „Ilgąja koja" nusileisime nuo Tompea kalvos į rotušės aikštę. Čia pasitiks kavinių ir prekeivių šurmulys, senieji pirklių namai ir senoji vaistinė bei miestą saugantis Vana Tomas rotušės bokšte, „bandelių" skersgatvis, miesto gildijų pastatai, Šv. Katarinos kiemelis, Viru vartai... Po ekskursijos laisvas laikas, kurį galėsite praleisti Kalėdinėse mugėse. 
Prieš Kalėdas Taline puošiamos dvi eglutės - Rotušės aikštėje ir Rotermanni rajone. Abiejose aikštėse aplink eglutes įsikuria pasakiškai gražūs kalėdiniai turgūs, kuriuose rasite įvairių rankdarbių, eglutėms puošalų ir kitų kalėdinių dirbinių. Čia galima paskanauti tradicinių estiškų kalėdinių patiekalų - kraujinių vėdarų ir marinuotų kopūstų, pasivaišinti pipiriniais sausainukais, savo sielą ir kūną palepinti karštais kalėdiniais gėrimais. Šventinę nuotaką palaikys visur skambanti kalėdinė muzika, įvairūs kalėdiniai pasirodymai, žaidimai. Vaikams organizuojami koncertai, konkursai, jie galės pasidžiaugti Kalėdų senelio draugija ir gyvūnais.

2 DIENA
Pusryčiai. Aplankysime, kol kas pasaulyje analogo neturintį, *Talino jūrų muziejų. Povandeninės gamtos grožybių ar gyvų eksponatų ten nepamatysite, bet kūrėjams pavyko apstulbinti žiūrovus nerealiai sukurta ekspozicija, kur racionalumas, išmonė, informacijos gausa bei jos pateikimo įvairovė pribloškia pačia geriausia šio žodžio reikšme. Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus, su instruktoriumi valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t. Vienas seniausių muziejaus eksponatų - XVI a. vidurio laivas, primenantis Hanzos pirklių kogus, plaukiojusius XIII a. pradžioje, ir vikingų laivus. Vienas iš pagrindinių eksponatų ir muziejaus pasididžiavimas - povandeninis laivas "Lembit", pastatytas 1936 m. Britanijoje ir sveriantis 600 tonų. Lankytojai itin pamėgo geltoną povandeninį laivą (mažą kino salę), kuriuo lydint kapitonui (vaidina samdomas aktorius) leidžiamasi į kelionę aplink pasaulį po vandeniu. 
Išvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, Ryga yra didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas - "Juodagalvių" gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir Mažoji miesto gildijos, "Katės namas", senamiesčio gatvelių labirintai. Laisvas laikas. Pačioje Rygos senamiesčio širdyje, Domo aikštėje, jau nuo gruodžio pradžios kvepia Kalėdiniu vynu, skrudintais migdolais, imbieriniais meduoliais ir Kalėdine arbata, o kiekvienas lankytojas kasdien gali atrasti savo Kalėdinį stebuklą. Kalėdinės Mugės metu vyksta įvairiausi koncertai, vaikai ir suaugusieji, gali pabendrauti su Kalėdų Seneliu. Čia galite įsigyti Latvijos menininkų kurtų Kalėdinių dovanų - raštuotų pirštinių, kojinių, kepurių ir šalikų, latviško medaus, aromatingų žvakių, ekologiškų medinių žaislų ir kitų dovanų. Kalėdų mugės metu galite susipažinti su Latvijos tradicijomis, šventinių patiekalų gamybos ypatumais. Festivalis „Kalėdinių eglučių takas" - tai originalus ir artistiškas renginys pačiame miesto centre, kur demonstruojamos išskirtinės, avangardinės Kalėdų eglutės. Beje, Kalėdų eglutės Rygoje eksponuojamos ne be reikalo - juk vis dar gyva legenda, jog Ryga yra pirmosios dekoruotos Kalėdų eglutės sostinė. Vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje (pagal pageidavimą - dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose).
Kelionės vadovo-gido paslaugos;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Bilietas į Talino jūrų muziejų: suaugusiems – 14 Eur; vaikams iki 8 metų - nemokamai, vaikams (9-18 metų) - 7 Eur;
šeimos bilietas (2 suaugę + vaikai iki 18 metų) - 28 Eur.

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu - 3.69 EUR;
Vienvietis kambarys už papildomą mokestį - 18 Eur;
Asmeninės išlaidos;