c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Artimiausios kelionės

Baltijos kruizas: Ryga - Stokholmas - Automobilių muziejus

on 20/09/2014

 

 

1 DIENA

Anksti ryte autobusu išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Latvijos sostinę - Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, šiaurės Paryžiumi. Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą, įsikūrusį ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra. Rygoje keliautojai galės džiaugtis įvairia architeltūra, o ypač - jugendo stiliaus pastatais. Būtent dėl bene didžiausios pasaulyje šio stiliaus pastatų kolekcijos, Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Architektūroje taip pat atsisipindi miesto istorija nuo pat 1201 metų iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, ''Trijų brolių" namai, Domo katedra, Rotušės aikštė,kurioje atstatytas puošniausias Rygos pastatas "Juodagalvių" gildijos namai, šv.Petro bažnyčia, laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, ''namas su katinu", senamiesčio gatvelių labirintai... Toliau sukame į Rygos uostą, iš čia vakare kruiziniu laivu išplaukiame į Švediją. Vakarą praleidžiame pramogaudami laive. Pramoginė programa laive - nemokama! Nakvynė kelto kajutėse.

2 DIENA
Atplaukiame į Stokholmą - vieną įdomiausių didmiesčių, pastatytų net ant 14 salų. Švedijos sostinėje ramybė ir didmiesčio tempas, vanduo ir salos, istoriniai pastatai ir moderni architektūra puikiai dera tarpusavyje. Ekskursija po Stokholmą: Rotušė, kur vyksta Nobelio premijos įteikimai; Riterių bažnyčia, kur laidojami Švedijos karaliai; Karalių Rūmai ir prie jų prisišliejusi Katedra, kurioje vyksta karališkos šeimos jungtuvės; Parlamentas, kuris užima visos Šv. Dvasios salelės plotą. Mieste gausu muziejų, vieni lankomiausių:
- Vasa muziejus, kuriame yra vienintelis pasaulyje išlikęs 17 a. laivas. 1628 m. tik išplaukęs iš Stokholmo įlankos savo pirmosios kelionės metu laivas nuskendo, o po 333 metų buvo ištrauktas į paviršių ir restauruotas. 
- Junibacken muziejus, įkurtas rašytojos Astridos Lindgren garbei, atviras mažiems ir dideliems. Tik įžengus Jus pasitiks žaisminga atmosfera, kelionė traukinuku, kurios metu aplankomi visi žymiosios rašytojos kūrinių personažai: Pepė Ilgakojinė, Karlsonas, Emilis iš Lionebergos ir daugybė kitų.
Vakare keltu išplaukiame atgal į Latviją. Pramogos laive. Nakvynė kelto kajutėse.

3 DIENA
Ryte atplaukiame į Rygą. Aplankome Rygos Motors muziejų*, kur kvapą gniaužia senoviniai automobiliai, kurie nuo šiandieninių mūsų gatvėse skiriasi kaip spragilas nuo moderniausio grūdų kombaino. Tai pirmasis auto-moto muziejus buvusioje Tarybų Sąjungoje, įkurtas 1989 metais, o 2016 m. muziejus oficialiai atidarytas po rekonstrukcijos. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius, daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Muziejuje galima pamatyti prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, šarvuotus ir neperšaunamus, svėrusius iki 7300 kg. Įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekcija. Dėmesio verta lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija, vienas jų, kalnų lenktyninis automobilis Auto Union, 1938 m. išvystė 320 km/h greitį.
Kelionė per Latviją. Vakare sugrįžtame į Lietuvą. 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; 
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelto bilietai: Ryga - Stokholmas - Ryga;
 • 2 nakvynės B4 keturvietėse kelto kajutėse aukštesniame denyje be lango, su dušu ir WC;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Priemokos už 2-vietes, 3-vietes kajutes;
 • 1 pusryčiai laive:  
             suaugusiems - 10.50 EUR; 
              vaikams (12-17 metų) –6.50 EUR, (6-11 metų) - 4.5 EUR ; (iki 5 metų) – nemokamai.
 • 1 vakarienė laive:
             suaugusiems - 33 EUR,;
             vaikams (12-17 metų) – 15.50 EUR, (6-11 metų) - 10.5 EUR ; (iki 5 metų) – nemokamai.
 • Bilietai į mokamus objektus: 
  Vasa muziejus - 14 EUR, vaikams iki 18 metų – nemokamai.
  Automobilių muziejus – 10 € suaugusiems, šeimos bilietas (2 suaugę + iki 4 vaikų) - 20 Eur. Studentams, mokiniams, senjorams - 5 Eur.
 • Sveikatos draudimas kelionės metu asmenims iki 65 metų - 4,60 EUR;
 • Asmeninės išlaidos

Priemoka asmeniui, jei pageidaujama gyventi kajutėje 3-se, 2-se ar kajutėje su langu:
Kajutės tipas Priemoka asmeniui
3-vietė kajutė be lango (B3) - 15 Eur/asm
2-vietė kajutė be lango (B2) - 35 Eur/asm
4-vietė kajutė su langu (A4) - 15 Eur/asm
3-vietė kajutė su langu (A3) - 35 Eur/asm
2-vietė kajutė su langu (A2) - 70 Eur/asm

Pastabos:

 • Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali kisti;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Informacija keliautojams.