c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Kino miestelis Cinevilla ir šviesų festivalis Rygoje (1 diena)

(3 balsai)

 


Vienas iš ryškiausių Latvijos sostinės renginių – lapkričio mėnesį vykstantis kasmetinis šviesų festivalis "Staro Riga" ("Spinduliuojanti Ryga"). Keturias dienas: šviesų šou, lazerių ir vaizdo projekcijos visa spalvų gama papuoš gražiausią Rygos vietą – senamiestį. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos. Šiemet spalvota Rygos pasaka kviečia pamatyti 100 įspūdingų šviesos objektų: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų 
fasadų bei tiltų konstrukcijų. Jei jau kada lankėtės Rygoje, tądien jos neatpažinsite – Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis.

 

 

 

 

 

 KELIONĖS PROGRAMA: 
Ryte išvykstame iš Lietuvos.
Atvykstame į Cinevilla, vienintelį Pabaltijo šalyse kino paviljoną po atviru dangumi. Tai miestelis, kuriame filmuojami įvairiausi filmai, tad visai nebūtina keliauti į Holivudą, kad pasijustumėte kino žvaigždėmis. Čia sužinosite, kaip gimsta filmas, kaip kuriami specialieji efektai. Galėsite apžiūrėti įspūdingo dydžio dekoracijas, atkartojančias Rygos senamiesčio gatveles, fotografuotis apsirengus senoviniais, filmavimams skirtais drabužiais bei įsiamžinti kino juostoje.
Atvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra, Ryga yra Latvijos sostinė ir didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o ypač – jugendo stiliaus pastatais. Vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 m. iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai.
Laisvas laikas. Nuo 18:00 val. prasidės šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai
Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kaina įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Kelionės dokumentų sutavarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas;
 • Mokamiems objektams turėti ~6 EUR.

Pastabos:

 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.
 • Informacija keliautojams.

Preliuminarūs išvykimo laikai ir vietos:
07:00 val. Kaunas, Kauno pilies, automobilių stovėjimo aikštelė
08:30 val. Vilnius, „Forum Palace" žemutinė automobilių aikštelė (prie upės)
10.00 val. Panevėžys, išvykimas: „IKI" parduotuvės aikštelė, prie autobusų stoties