c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Jūrmala ir muziejų naktis Rygoje

(5 balsai)

Kelionės data: 2019 m. gegužės mėn.

  

Jau tikriausiai teko girdėti apie muziejų naktis? Dauguma Europos miestų jas švenčia ir tai unikali šventė bei pramoga gyventojams bei miesto svečiams!
Tarptautinė muziejų diena Latvijoje švenčiama nuo 1978 m. Šiais metais Rygoje ji vyks gegužės 21-22 d. Šią ypatingą naktį muziejai duris atvers ir po vidurnakčio. Jų tradicines parodas lydės ir specialūs renginiai – atidaromos kūrybinės dirbtuvės, vyks koncertai, įvairūs pasirodymai, teatralizuoti spektakliai. Visą naktį po miestą kursuos nemokami autobusai, o įėjimas į daugelį muziejų – nemokamas!
Jūsų laukia nuostabiausia gegužės naktis Rygoje, gausybė įvairių įspūdžių, nes kai kurie keliautojai Rygą vadina gyvu muziejumi prie Dauguvos upės! Ir šie muziejai atgims naktį!
Nepraleiskite progos pakeliauti su draugais, šeimos nariais ar kolegomis ir ypatingai praleisti laiką naktinėje Rygoje už ypač patrauklią kainą.
Anksti ryte ~ 09:00 val. išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į vieną žymiausių Latvijos kurortų – Jūrmalą. Pereisime pagrindine pasivaikščiojimų, gyviausia ir triukšmingiausia vieta - Jomas gatve. Jomas gatvė yra pėsčiųjų gatvė, šalia kurios gausu ne tik istorinio paveldo statinių, turistų patogumui daug vasaros terasų, kavinių. Jomas gatvės 37 numeriu pažymėtame name įsikūrusiame Horno viešbutyje veikia restoranas „Septynios seserys“, kuriame savo jaunystės laikais grojo garsus latvių muzikantas ir kompozitorius Raimondas Paulas. Jūrmaloje galėsite įsiamžinti prie dviejų populiarių skulptūrų: besisukančio varinio gaublio, simbolizuojančio ilgą gyvenimą ar prie varinio vėžlio skulptūros, simbolizuojančios taiką, ramybę ir ilgą gyvenimą. Važiuojame link Latvijos sostinės – Rygos.
Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra, Ryga yra Latvijos sostinė ir didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia  architektūra, o ypač – jugendo stiliaus pastatais. Vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 m. iki mūsų dienųApžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Вidžioji ir Mažoji miesto gildijos, “Namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai.  
Laisvas laikas.
Nuo 19:00 val. prasidės „Muziejų naktis“, muziejų, galerijų, parodų lankymas - nemokamas.
Nepraleiskite progos apsilankyti Latvijos karo muziejuje, kur išgirsite pasakojimą legendinį latvių šaulį. Turėsite galimybę aplankyti Latvijos Seimo rūmus ir ne tik pasigrožėti ekspozicija bet ir pasigrožėti plenarinių posėdžių sale. Rygos senamiesčio gerbėjai, galės užsukti į Latvijos architektūros muziejų ir sužinoti įvairiausių įdomybių apie seniausią gyvenamųjų pastatų kompleksą sostinėje - tryjų brolių namą. 1991 barikadų muziejuje galėsite pasigrožėti šešėlių šokiais. "Aldaris" alaus darykloje muziejuje padegustuoti latviško alaus bei nuo 19 h. pamatyti kultūrinę muzikinę programą apie šia daryklą. Šie ir kiti muziejai bei įvairiausios veiklos, lauks visų norinčių daugiau sužinoti arba tiesiog pasigrožėti.
01:30 val. išvykstame namų link.

  

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; 
 • Ekskursinė programa; 
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas;
 • Asmeninės išlaidos.


Pastabos:

 • Muziejų nakties programa bus pateikta prieš išvykimą;
 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Informacija keliautojams.

Preliuminarūs išvykimo laikai ir vietos (bus tikslinami 2-3 d. prieš kelionę):
Kaunas: 07:30 val.
Vilnius: 09:00 val.
Panevėžys: 10:30 val.