c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Muziejų naktis Taline ir neregėta Baltijos pakrantė (2 dienos)

(2 balsai)

PROGRAMA

Puiki kelionė ieškantiems naujovių, norintiems atrasti ir sužinoti ir bent trumpam nusikelti 500 metų į praeitį bei apsilankyti Europos viduramžių perlu vadinamoje sostinėje – Taline. Senamiesčio gatvės, įtvirtinimai ir bažnyčios stūkso jau daugiau nei septynis šimtus metų, o šiandieną  miestas ir senamiestis įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.

KELIONĖS PROGRAMA: 

1 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Vidurdienį atvykstame į Estiją. Talinas visame pasaulyje žinoma kaip seniausia Šiaurės Europos sostinė. Kadangi jis niekada nebuvo iš esmės atstatytas, išsaugojo senojo viduramžių miesto dvasią. Įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą Talinas miesto svečius stebina ne vien unikaliu senamiesčiu, bet ir pulsuojančiu kultūriniu gyvenimu. Apžvalginėje ekskursijoje po Taliną autobusu: Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos olimpinis centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Undinėlės paminklas. Pasivaikštome pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į Talino įlanką, jūrų uostą ir senamiestį, „Ilgoji koja“, rotušės aikštė su pirklių namais ir senąja vaistine bei miestą iš rotušės bokšto saugantis Vana Tomas, „bandelių“ skersgatvis, miesto gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Tarptautinis renginys “Muziejų naktis”, kurio tema -  „Nakties bangos“ Taline vyks 2017 gegužės 20d. Po oficialaus muziejaus uždarymo, nuo 19:00 val. lankytojų lauks įdomios pramogos – visos nemokamos. Mieste apstu muziejų: Talino muziejus po atviru dangumi, įsikūręs Rocca al Mare vietovėje, Estijos praeitį pristatantys Istorijos bei Okupacijų ir kovų už laisvę muziejai, Gamtos mokslų, Jūrų, taip pat Sveikatos priežiūros: Stipriausias Šiaurės Europoje XVI a. „Kiek in de Kiok“ („Žvilgsnis į virtuvę“. – liet.) bokštas. Bastionų požeminiai tuneliai – vieninteliai Europoje. Naujasis „Kiek in de Kiok“ bastiono muziejus yra beveik tiesiai po senąja Talino pilimi. Aplankysime Energetikos mokslo centrą duris atvėrė 2014 m. birželio mėnesį po rekonstrukcijos. Mokslą populiarinantis centras įsikūręs istorinėje 100 metų senumo elektros jėgainėje Taline. Nigulistės bažnyčia – muziejus, saugantis didžiausia „Mirties šokio“ drobę ir daugybė kitų muziejų. 
Nakvynė viešbutyje Taline.

2 DIENA
Pusryčiai. Paliekame Estijos sostinę ir vykstame vakarine Estijos pakrante link Hapsalu miestelio. Keliaudami Baltijos jūros pakrante pamatysime visai kitokius jūros krantus ir vaizdingas vietas. Vietomis pakrančių glintinės uolos išauga iki 50 m. Pasigrožėsime Baltijos jūros panorama nuo Hamleto kalnelio, pasivaikščiosime kabančiais meilės tilteliais per upelius prie Keila kriokliuko. Pravažiuosime Paldisko miestelį, tai išlikusi iš tarybinių laikų, viena didžiausių karinių bazių, liaudyje vadinama  „Pentagonu“,  Pakri iškyšulyje pastovėsime ant “pasaulio krašto“, glinto uolos siekia 35m virš vandens, esant geram orui, galėsime pamatyti Estijos salas: kai kurios ir šiandieną turi tik 1 gyventoją, arba  Pakri salas, kurias iki 1992 m. Tarybinė Armija naudojo kaip bombardavimo poligoną.
Vykstame į Haapsalu miestelį, dar prieš kelis šimtus metų miestelis buvo mėgiamas aristokratų. Čia pasivaikščiosime po gražųjį kurortą, kuris dėl savo labai švelnaus klimato vadinamas „Estijos rivjera“. Kurorte iki šių dienų išsaugota graži promenada, Kurhauzas, geležinkelio stotis su ilgiausiu Europoje dengtu peronu ir geležinkelio muziejumi*. Vienas įspūdingiausių miesto istorijos paminklų – viduramžių vyskupų pilis, apipinta legendomis apie „Baltąją damą“, miesto katedra. Jaukios miestelio gatvelės,  kuriose gausu tautodailininkų prekyviečių ir kavinaitės siūlančios  skanumynus... Naktį grįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • 1 nakvynė turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;  

Į kainą neįskaičiuota: 

 • Lankomi objektai, kelionės metu turėti apie 15 Eur;
 • Neatsiradus su kuo gyventi, vienviečio kambario priemoka - 18 Eur;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje - 3.69 Eur;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojanti dokumenta: LR piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu kelionę įsigijote pirmieji - sėdėsite autobuso priekyje, jeigu vieni paskutinių - autobuso gale.
 • Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 Eur mokestis.
 • Informacija keliautojams.

 Konsultacija: el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba telefonu: +37065091901

DATOS IR KAINOS

 

 

ŽEMĖLAPIS

ATMINTINĖ

Autobusas

Į keliones vyksta patogūs turistinės klasės 16–66 sėdimų vietų autobusai ar mikroautobusai, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (išskyrus mikroautobusus), tualetas (išskyrus mikroautobusus), vėdinimo sistema; sėdynės dalinai atsilenkia. Keleivių saugumo sumetimais autobusui judant autobuso salone draudžiama stovėti, vaikščioti, gerti ar ruošti karštus gėrimus. Autobuse draudžiama rūkyti, vartoti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (dėl talpos ribotumo) prašome naudotis tik ekstra atveju, ačiū už supratimą. Vieno vieneto bagažo svoris neturėtų viršyti 25 kg. Rekomenduojame daiktus pakuoti taip, kad kelionės metu būtiniausi daiktai nedideliame krepšyje būtų šalia Jūsų, kiti – lagamine autobuso bagažinėje. Išlipdami iš autobuso nepalikite jame vertingų daiktų. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju kelionės organizatorius ir/ar transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Apgyvendinimas

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos ar standartų. Kataloge aprašytų kelionių autobusu metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba „turistinės klasės” viešbučiuose. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje). Kambaryje esantis kondicionierius gali būti nuomojamas už papildomą mokestį. Vienas turistas. Jei turistas vyksta vienas ir neperka vienviečio kambario – apgyvendinamas su kitais grupės turistais 2-viečiame arba 3- viečiame kambaryje. Viešbučio kambario minibare esantys produktai kainuoja papildomai, už juos privaloma atsiskaityti registratūroje išvykstant.

Būtiniausi reikmenys kelionėje:

 • Higienos priemonės: muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis, šampūnas, kremas rankoms ir veidui, servetėlės;
 • Medikamentai: nuo savų ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo ir kt.
 • Apsiaustas nuo lietaus arba skėtis; Avalynė patogi ir šilta, patartina storesniu padu. Kelionės metu būtina turėti šiltesnį megztinį ar striukę.

Dokumentai

 • Vykstant į ES šalis būtina su savimi turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius ne trumpiau kaip 3 mėnesiai po kelionės pabaigos. Vykstant į ne ES šalis būtina su savimi turėti pasą, kuris turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.

Draudimas

 • Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.
 • Taip pat rekomeduojame įsigyti neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimą – sudaro galimybę išvengti nuostolių, jeigu kelionė neįvyksta dėl priežasčių, susijusių su pačiu keliautoju, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų bei bagažo draudimą – rekomenduotinas keliaujant oro transportu. Daugiau informacijos apie draudimą teirautis agentūroje arba draudimo bendrovių atstovybėje.
 • Europos sveikatos draudimo kortelė – galioja visose ES šalyse suteikiant būtinąją medicininę pagalbą viešosiose įstaigose. Daugiau informacijos teirautis Teritorinėse ligonių kasose.
 • Vykstant į šią kelionę taip pat galioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

Pinigai

Turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (tualetui, gėrimams ir kt.). Siūlome Lietuvoje nusipirkti Lenkijos zlotų: higienos reikmėms ~ 6 PLN, jei ketinate valgyti Lenkijos užkandinėse prireiks ~ 20 - 40 PLN vienam asmeniui. . Asmeninėms išlaidoms pasiimkite pinigų pagal poreikius. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais. Ne visose šalyse veikia kreditinės „Maestro“, „Visa Electron“ kortelės, o atsiskaityti galima tik perkant prekių už tam tikrą sumą, kai ji nedidelė - privaloma mokėti grynais. Mokamiems objektams reikia turėti grynų pinigų.

Estijoje ~ 5–20 EUR pietūs, sriuba – 3-5 EUR, alus ~ 3–5 EUR, kava, arbata – 2 EUR