c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Drakonų "suvažiavimas" Mažojoje Lenkijoje (3 dienos)

(0 balsai)

Kelionės data: 2019 m. birželio mėn.

Kviečiame į vieną labiausiai lankomų Europos miestų, Dažnai vadinamą „Lenkijos deimantu“, buvusią, senąją  Lietuvos – Lenkijos sostinę – KROKUVĄ!
Krokuva – tai neabejotinai vienas gražiausių miestų, ne vieną amžių kurtas tautybių, kultūrų ir religijų įvairovės, išlaikė nuo viduramžių nepakitusį savo veidą ir architektūros paminklų lobį. Vienas iš pirmųjų įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.
Netoli Krokuvos esančioje senojoje druskos kasykloje Vieličkoje (Wieliczka) įrengta įdomi ekspozicija, supažindinanti  su požeminiu pasauliu. Ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m. gylyje po žeme, išsidėsčiusi net 9 lygiais, ilgis – apie 300 km.


KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Varšuvą. Pasivaikščiosime po dažniausiai turistų lankomą viduramžišką senamiestį, išraizgytą kepėjų, riterių, aludarių gatvelėmis. Tiesa, Varšuvos senamiestis atstatytas taip kruopščiai, kad 1980 metais įtrauktas į UNESCO saugotinų objektų sąrašą.Turistų traukos centras yra Karalių pilis* ir prie jos Pilies aikštė su  pirmuoju paminklu pasauliečiui Lenkijoje - Karaliaus Zigmanto III kolona. Ši kolona – taiVaršuvos simbolis dažniausiai vaizduojamas turistiniuose leidiniuose ir atvirukuose. Senamiesčio Turgaus aikštė ir vidury aikštės Sirenos - sostinės herbo, paminklas. Ji kardu ir skydu gina miestą. Aplankysime Šv. Jono katedrą - gotikinio stiliaus bažnyčią, svarbiausių Lenkijos istorijos įvykių liudininkę, kurios požemiuose ilsisi žymiausių lenkų palaikai.Senamiestį lanku juosia gynybinė siena su Barbakanu. Pamatysite Didįjį teatrą,pereisime Karališkuoju keliu iki pat Šv. Kryžiaus bažnyčios, kur palaidota F.Šopeno širdis. Siulome pakilti į Mokslo ir kultūros rūmų* apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria visa Varšuvos panorama. Nakvynė viešbutyje.


2 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į *Veličkos druskos kasyklą – vieną įdomiausių turistinių vietų Europoje. Ekskursijos trasa veda per trijuose lygiuose išsidėsčiusius koridorius ir patalpas, iškastus nuo 64 iki 135 m gylyje. Viena iš gražiausių patalpų, gausiai išpuošta, Palaimintosios Kingos koplyčia. Pasivaikščiojimas požeminėmis galerijomis tikrai įspūdingas: ekskursijos trasos ilgis - apie 2,5 km, ji prasideda nusileidimu apie 400 laiptelių žemyn (atgal kilsite liftu). Lankoma kasyklos dalis – tai tik nedidelis požeminių koridorių labirinto, besitęsiančio apie 300 km per 9 lygius, fragmentas.

Vykstame į Krokuvą, pažintis su gražiausiu Lenkijos miestu, ilgus amžius buvusiu Lenkijos sostine. Vavelio kompleksas – Krokuvos širdis,  Vavelio katedra* - čia buvo karūnuoti  beveik visi Lenkiją valdę karaliai, taip pat ir Lietuvos – Lenkijos karalius Jogaila, pakilsime į Žygimanto varpinę, aplankysime kriptas, kur palaidoti karaliai, ir žymūs Lenkijos žmonės, Vavelio pilis. Ekskursijos tęsinys po Krokuvos senamiestį: Turgaus aikštė, Šv. Marijos Mergelės bažnyčia, paminklas A. Mickevičiui, Krokuvos miesto gynybinių sienų liekanos, Florijono vartai, Barbakanas, paminklas Žalgirio mūšiui. ir kt. Vakare laisvas laikas ir nuostabi šventė.

Didžiųjų Slibinų paradas Krokuvoje šiemet vyks jau 18-tą kartą! 

Iš visų keturių pasaulio šalių, iš pačių tolimiausių žemės kampelių, patys egzotiškiausi slibinai susirinks Krokuvoje 2016 birželio 4 - 5 dienomis! Tai viena įspūdingiausių švenčių Krokuvoje, spalvingos slibinų eitynės senamiesčio gatvėmis ir aikštėmis. Vyks gražiausio Drakono rinkimai. Pernai parade dalyvavo beveik 40 animacinių slibinų ir apie 1200 vaikų! Šiemet bus daug daugiau! Šis festivalis yra tradicinė liaudies kultūra, pasireiškianti įvairiose meno srityse:  muzikoje, literatūroje, mene  ir scenoje. Šeštadienį  22:00 valandą ant Vyslos prasidės, kvapą gniaužiantis spektaklis, apjungiantis  muziką, pirotechnikos, šviesos ir vandens efektus. Vysloje pluduriuoja stambieji drakonai (iki 25 m ilgio ir 15 m aukščio), tai nuostabios būtybės, įsikūrusios ant  baržų ir laivų, Danguje sklando dar didesnis slibinų būrys. Nepakartojamu reginiu žavės krokuviečius ir daugybę atvykusiu turistų. Krokuvos Grotesko teatras kviečia į slibinų festivalį - „GRAND DRAKON PARAD – XVIII“Po parado vykstame į viešbutį.

3 DIENA
Pusryčiai. Pakeliui į Lietuvą aplankome garsiausią Lenkijos piligrimystės centrą - Čenstachavos vienuolyną, garsėjantį stebuklingu "Juodosios madonos" paveikslu. Jasna Góra bazilikos koplyčioje saugomas minėtas paveikslas, tapęs ypatingo kulto objektu ir religinių kelionių tikslu. Šv. Mergelės Marijos ikona - Lenkijos šventoji relikvija ir tautos simbolis. Vienuolyne gausu vertingų meno kūrinių, kurių daugumą sudaro monarchų, etmonų ir paprastų žmonių dovanos, komplekse yra Riterių salė, Arsenalas, Jasna Góra 600-mečio jubiliejaus muziejus. Tęsiame kelionę per Lenkija. Vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota:   

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • 2 nakvynės turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais ir patogumais 2-3 vietų kambariuose;             
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • *Mokami objektai ~ 100 PLN/asm;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Priemoka už vienvietį kambarį priemoka – 16 Eur/asm.;
 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Informacija keliautojams.