c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare ir Rundalės rūmai

(4 balsai)

Kelionės data: 2017 gegužės mėn.

Pavasariška kelionė, tiek akims paganyti, tiek praturtinti žinių bagažą. Ne tik pasigrožėsime vienais įstabiausių Latvijos rūmų, bet ir galėsime pasinerti į spalvingą tulpių jūra, užburiantys aromatai, simfoninė muzija bei užaujanti mugė sukurs ypatingą atmosferą.  

  

Anksti ryte išvykstame Latvijos link. Apsilankysime Rundalės rūmuose. Įspūdingi baroko ir rokoko stiliumi pastatyti rūmai reikšmingi ne tik Latvijoje, bet ir už jos ribų. Dėl savo puošnumo neretai vadinami Kuržemės Versaliu. Čia yra 138 kambariai, kurių interjerai atkurti iki smulkiausių detalių. Atkurti tiek reprezentaciniai kambariai ir salės, tiek asmeniniai apartamentai, hercogienės buduarai ir kita. Čia įkurtas muziejus veikia, kaip senovės meno tyrimų centras. Šalia rūmų įrengtas išpuoselėtas prancūziško tipo parkas su rožių sodu, fontanu, žaliuoju teatru ir ornamentiniais parteriais. Parkas savo struktūra primena saulę - nuo centro į visas puses spinduliškai driekiasi takai, o visą parką juosia kanalas.  

Vykstame į Bauskę. Laisvas laikas, skirtas papietauti ar pasigrožėti viduramžiška Bauskės pilimi, kuri yra tikras kontrastas ką tik patirtiems įspūdžiams. Storos akmeninės sienos, gynybinės angos, aukšti bokštai - viskas masyvu, didinga, grėsminga. Laisvas laikas.

Nuo 2000 – ųjų metų vykstanti Tulpių žydėjimo šventė, kasmet sutraukia vis daugiau žiūrovų. Burbiškio dvare vykstanti šventė kviečia ne tik paklaidžioti po šventinę amatininkų mugę, apžiūrėdami parodas, paskanauti lietuviškų patiekalų, bet ir pasigrožėti daugiau nei 400 skirtingų tulpių rūšių žiedais bei aromatais. 

Burbiškio dvaras, įsikūręs sename Baženskių giminės dvare, garsėja įstabiu peizažinio tipo parku, užimančiu net 28 hektarų plotą. Didingi parko vartai, liūtų tiltas, gausu paminklų, skulptūrų. Įspūdinguose parką puošiančiuose tvenkiniuose, yra 15 salų, turinčių savo vardus ir istorijas. Salos tarpusavyje  sujungtos 12 tiltelių, o aplink auga 23 rūšių atvežtiniai augalai, plyti žydinčių tulpių kilimas ir savo sparnus kedena net 40 skirtingų paukščių rūšių. Šurmuliuojančioje šventėje ne tik grožėsitės gamta, bet ir šauniai praleisite laiką klausydamiesi muzikantų pasirodymo. O šventę vainikuos spalvingi fejerverkai. Kupini gerų įspūdžių vykstame namų link.

Planuojamas grįžimo laikas: į Kauną - 22:00 val., į Vilnių - 24:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • (*)- Mokami objektai. Rundalės rūmai (mažasis maršrutas + rūmų parkas + ekskursijos licenzija) -  5,5 EUR 
  • suaugusiems, 5 EUR studentams, 3 EUR mokiniams; 
  • Burbiškio dvaro festivalis - 5 EUR suaugusiems, 3 EUR mokiniams; 
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali kisti;
  • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Informacija keliautojams.