c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Tervetės miško pasaka ir Smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje (1d.)

(3 balsai)

 

Netoli nuo Lietuvos, pas "braliukus" latvius, miško apsuptyje, įsikūręs nykštukų pasaulis - Tervetės gamtos parkas - smagiausia vieta šeimai su vaikais.
Kviečiame Jus pailsėti gamtos apsuptyje, pasinerti į pasakų pasaulį ir leistis į žaismingą išvyką šeimai su ilgų kelionių nemėgstančiais vaikais. O taip pat ir tuos, kurie į pasaulį moka pažvelgti vaiko akimis, džiaugdamiesi gamtos ir pasakos žaismu.

   Ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į Tervetės gamtos parką* - tai staigmenų kupinas pasakų miškas ir viena mėgiamiausių turizmo vietų Latvijoje. Tėrvetėje įrengtos medinės skulptūros ir pėsčiųjų takai, tiltai ir trilteliai, kurie per Tėrvetės upės slėnį lankytojus nuveda į latvių rašytojos Anos Brigaderės pasakų karalystę. Labiausiai pamėgtos parko vietos – tai Pasakų miškas, Žaidimų aikštelė ir Nykštukų miškas. Pasakų miške galima sutikti ne tik medinėmis skulptūromis atgimusius rašytojos A. Brigaderės pjesių veikėjus – Nykštuką ir Lutausį, Miško karalių ir jo dvarą, Anelę su draugėmis, taip pat "gyvus" pasakų veikėjus: girios nykštukus, Šilo raganaitę, Princesę ir šykštuolį. Nykštukų miške – viskas nykštukų dydžio, mediniai nameliai, lentpjūvė, malūnas ir kiti statiniai yra jų dydžio, todėl į juos patekti gali tik vaikai. Pasakų miške vinguriuoja Miško motinos takas, palei jį įrengti spalvingi stendai ir skulptūras, kurie supažindina su procesais, vykstančiais gamtoje. Pasigrožėsite nuostabiais Tervetės upės slėnio vaizdais ir daugiau nei 300 metų žaliuojančiu pušynu užkopę į vieną didžiausių medinių apžvalgos bokštų Latvijoje. Čia įdomu viskas: grybai, uogos, medžiai, medinės kiškio, voverės, bebro ir kitos skulptūros. Parko takeliais patogu važiuoti dviračiais, eiti pėsčiomis, na, o jei kojos nuo nuotykių pavargo, į pagalbą skuba žaliasis Pasakų traukinukas - visų vaikų džiaugsmas. Išalkę galės pasistiprinti miško kavinukėje. Gamtos parkas Tervetėje – tai geriausia ir draugiškiausia vieta šeimai su vaikais ir tiems, kurie į pasaulį sugeba žvelgti vaiko akimis, džiaugdamiesi gamtos ir pasakos žaismu.

  Važiuojame į Žiemgalos sostinę – Jelgavą. Apžvalginės ekskursijos pėsčiomis po miestą metu sužinosite pačius įdomiausius miesto kūrimosi, augimo įvykius. Praeisime Mytavos tiltą, jungiantį miesto centrą su Pašto sala. Pašto saloje grožėsimės tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio* kūriniais. Festivalis yra vienas gražiausių ir didžiausių vasaros kultūrinių renginių Latvijoje. Virš 20 pasaulyje pripažintų skulptorių kurs smėlio skulptūras panaudodami tonas smėlio. Festivalio metu vyks įvairių Latvijoje ir Baltijos šalyse žinomų menininkų koncertai, veiks smėlio skulptūrų dirbtuvės vaikams. Be to, bus galimybė stebėti skulptūrų kūrimo procesą. Kupini įspūdžių vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • kelionė turistinės klasės autobusu;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa. 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • (*) – mokami objektai, už kuriuos turistas moka pats apie 13 EUR;
  Tervetės gamtos parkas: suaugusiesiems – 5.50 EUR; moksleiviams, studentams, pensininkams – 4.00 EUR
  šeimos bilietas - 14.00 EUR (2 suaugę + 1 - 5 ir daugiau moksleiviams 7 - 18 metų amžiaus)
  ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamas bilietas; Pasakų traukinukas - 1.50 EUR
  Bilietas į smėlio skulptūrų festivalį: suaugusiems - 5 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams - 3 Eur.
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • asmeninės išlaidos

Pastabos:

 • lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • į kelionę būtina pasiimti Lietuvos Respublikos pasą arba tapatybės kortelė, galiojančius ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos;
 • išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Informacija keliautojams.

Preliuminarūs išvykimo vietos ir laikai (bus tikslinami 2-3 dienos iki kelionės):
07:00 val. iš Vilniaus: "Spaudos rūmų" aikštelė
08:30 val. iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo aikštelė

10:30 val. iš Panevėžio, nuo "iki" parduotuvės aikštelės, prie autobusų stoties