c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Alyvų žydėjimo šventė Duobeleje

(0 balsai)

Kelionės data: 2017 gegužės mėn.
Kelionės kaina: nuo 24 EUR

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Vykstame į Latvijos lygumų kraštą – Žiemgalą, kur stovi Livonijos ordino pilys ir jų griuvėsiai.

Atvykstame į Tervetės gamtos parką*, kurio kiekvienas kampelis dvelkia praeitimi. Lankome žiemgaliečių medinę Tervetės pilį. Pilies ekspozicija nukels į XIIa., papasakos mums apie Tervetės miesto ir Žiemgalos krašto senovės istoriją. Užkopsime ant Tervetės piliakalnio – vieno iš didingiausių senųjų baltų žemėse.

Toliau kelionė tęsiame į vaizdingąjį Puokainių mišką*, kuriam paslaptingumo suteikia nepaprasti akmenų telkiniai. Akmenų upės, nesuskaičiuojamos akmenų krūvelės ir išskirtiniai akmenys – vienišiai davė pagrindą tam, kad, miškas apaugtų fantastiškiausiai spėliojimais. Čia, tarp magiškų akmenų rasite savo energijos akmenį, o gal būt atskleisite mistiškas praeities užslėptas paslaptis, o gal atversite užšifruotas ateities mįsles.

Pasisėmę jėgų keliausime į Duobelę. Lankome garsaus latvių selekcininko ir botaniko P.Upyčio alyvų sodą. Čia išvysime didžiausią alyvų kolekciją Baltijos šalyse. Alyvų žydėjimas tapo tradicine latvių švente, į kurią suguža žiūrovai iš visos Latvijos ir užsienio. Tai tikras malonumas ir akiai, ir nosiai, ir širdžiai. Apsilankymą alyvų sode vainikuos vykstantis klasikinės muzikos koncertas. Garsiausių Latvijos muzikantų ir solistų atliekami operiniai kūriniai, susilieję su žydinčių alyvų kvapu, suteiks nepamirštamų įspūdžių. Pasigrožėję kerinčiais alyvų žiedais ir pasimėgavę svaigiu alyvų aromatu tęsime pažintį su Duobelės miesteliu. Apžiūrėsime Livonijos ordino pilies griuvėsius, Turgaus aikštę, Švč. Trejybės ir Evangelikų liuteronų bažnyčią, Žiemgalių piliakalnį.

Toliau mūsų kelias vingiuos link Bauska miestelio. Jei leis laikas, aplankysime Bauskės pilį, kuri stovi Nemunėlio ir Mūšos upių santakoje. Ši renesanso stiliaus pilis buvo pastatyta XV a., tačiau 1706 m. rusų armija ją susprogdino. Dalinai restauruota pilis dabar yra mėgstama romantikų pasivaikščiojimo vieta, o nuo apvalaus bokšto atsiveria vaizdingų apylinkių panorama.

Aplankysime bravorą „Bauskas Alus“, kuris buvo įkurtas 1981m. Čia gaminamos tradicinės latviško alaus rūšys: Marta alus, Rigas alus and Sencu, dalyvausime ekskursijoje ir 6-ių rūšių alaus degustacijoje.  Kupini įspūdžių vėlai vakare grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu,
- grupės vadovo paslaugos, ekskursinė programa;                                    

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
Puokainių miškas: suaugusiems - 4 Eur, moksleiviams ir senjorams - 3 Eur
Tervetės parkas: suaugusiems - 4 Eur  
Alyvų žydėjimo šventė: 10 Eur suaugusiesiems, 5 Eur senjorams, 5 Eur mokiniams                               
Ekskursija ir 6-ių rūšių alaus degustacija Bauskės alaus darykloje suaugusiems – 6 Eur..                                     

Pastabos: 

  • Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas.
  • Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.
  • Dokumentai - LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, studento ar moksleivio pažymėjimai, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams).      
  • Informacija keliautojams.