c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Mežotnės pilis - Jelgavos rūmai ir krištolo skaidrumo ledas (1 diena)

(0 balsai)

 

Jelgava kviečia pasigrožėti ledine švente!
Ledas juk tokia neįprasta ir paslaptinga medžiaga, jo skaidrumas ir gebėjimas praleisti šviesą suteikia galimybę kurti dar didesnes paslaptis ir iliuzijas.

  

KELIONĖS POGRAMA:
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Panevėžio. Latvijoje aplankome senąja žiemgalių gyvenvietę – Mežotnę. Daugiau nei prieš tūkstantį metų Mežotnė buvo žiemgalių įtvirtinimo vieta, o Mežotnės pilies* istorija prasideda nuo hercogo Jekabo laikų, 17 amžiaus viduryje, ir yra viena iš gražiausių klasicizmo pilių Latvijoje, pastatyta italų architekto Dž. Kvarengio ir Kuržemės architekto J. G. Berlico projektą. Rusijos carienė Katerina II pilį padovanojo savo anūkų guvernantei kunigaikštienei Šarlotei fon Lyvenai. Rūmuose galima aplankyti restauruotus paradinius interjerus, apžiūrėti Žaliąją, Gėlių, Apvaliąją salės, mėlynąjį kambarį, rūmų parką. Pilyje yra įrengtas viešbutis su XIX a. stiliaus baldais, restoranas ir konferencijų patalpos. Iš Mežotnės važiuojame į Žiemgalos sostinę – Jelgavą. Jelgavoje lankome Šv. Trejybės bažnyčios bokštą*, be kurio apsilankymas Jelgavoje neįsivaizduojamas. Bokšto istorijos ekspozicijos sukurtos taip, kad čia maloniai laiką gali praleisti tiek suaugusieji, tiek vaikai.. Devintame aukšte, esančiame bokšto smaigalyje, ramiu oru, būnant virš Jelgavos stebime miestą iš paukščio skrydžio.
Ant tvenkinio kranto stovi dailūs Jelgavos rūmai*, dar vadinami Jelgavos pilimi. Dabartiniams Jelgavos rūmams pamatus padėjo Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pavedęs architektui Rastreliui pastatyti baroko stiliaus rezidenciją, anksčiau čia buvusios Livonijos ordino pilies vietoje. Rūmus sunaikino Antrojo pasaulinio karo liepsnos, o po karo rūmus atnaujino ir dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Atlikti kasinėjimai, rastos monetos, olandiškos pypkutės, krosnių kokliai, ketaus kolonos. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos*, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai Jelgavos rūmai laikomi didžiausiu architektūros paminklu Baltijos šalyse. Bendras patalpų plotas sudaro 2,2 ha, pastate yra 669 kambariai, 674 langai, 615 durų, o stogą puošia 25 kaminai. Sustosime prie skulptūros "Jelgavos studentas“. Skulptūros lietsargio lazda jau tapo sėkmės simboliu- paliesime jį ir vėliau įsitikinsime, kad sėkmė 2016-aisiais mus tikrai aplankė...
Jelgavoje, pačioje miesto širdyje esančioje Pašto saloje organizuojamas didžiausias ledo skulptūrų festivalis* Baltijos šalyse. Festivalio metu skulptoriai iš įvairių pasaulio šalių kurs skulptūras. Skulptūroms pagaminti menininkams prireiks daugybės tonų ledo. Jie kurs ledinį karnavalą... Dalyvausime ledo skulptūrų festivalio renginiuose, galimybė fotografuotis prie skulptūrų ir kitų ledo objektų, apsilankyti ledo bare, slidinėti ledo kalniukais, ir pasigrožėti fejervekais. 


Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
  • kelionės vadovo-gido paslaugos; 
  • ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 

  • Bilietai į mokamus objektus ~15 EUR;
  • Medicininių išlaidų draudimas;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

  • Išvykimas iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio.
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali kisti;
  • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Informacija keliautojams


Preliuminarios išvykimo vietos:
iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovjimo aikštelė
iš Vilniaus: žemutinė ‚Forum Palace“ automobilių stovėjimo aikštelė
iš Panevėžio: prekybos centro „iki“ automobilių stovėjimo aikštelė prie autobusų stoties.