c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Kelionės kartą metuose

Smėlio skulptūrų festivalis - Rundalės rūmai - Latviškų sūrių degustacija (1d.)

(0 balsai)

 
KELIONĖS PROGRAMA
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į Rundalės rūmus*. Įspūdingi baroko ir rokoko stiliumi pastatyti rūmai reikšmingi ne tik Latvijoje, bet ir už jos ribų. Dėl savo puošnumo neretai vadinami Kuržemės Versaliu. Čia yra 138 kambariai, kurių interjerai atkurti iki smulkiausių detalių. Atkurti tiek reprezentaciniai kambariai ir salės, tiek asmeniniai apartamentai, hercogienės buduarai ir kita. Šalia rūmų įrengtas išpuoselėtas prancūziško tipo parkas su rožių sodu, fontanu, žaliuoju teatru ir ornamentiniais parteriais. Parkas savo struktūra primena saulę - nuo centro į visas puses spinduliškai driekiasi takai, o visą parką juosia kanalas. Prabangūs kambariai, puošnios rūmų salės ir nuostabus parkas su ryškiaspalviais žiedų kilimais - Latvijos Versalis, kurį būtina nors kartą aplankyti.
  Iš ištaigingų rūmų, pasuksime į tikrą latvišką... kaimą, į svečius pas „sūrio magnatus“. Pasirodo ne tik prancūzai ir italai gali didžiuotis savo gaminamais sūriais, tačiau ir mūsų „braliukai“ latviai nustebins Jus savo ūkyje gaminamų sūrių gausa. Čia išgirsime ūkio istoriją, ragausime 10 rūšių šviežią sūrį, keptą bei marinuotą sūrius, skanausime ūkyje keptos naminės duonos ir šeimininkės salotų paruoštų iš čia pat auginamų daržovių. Beje, šeimininkė dar pašnabždėjo, kad visų atvykusių svečių lauks ir siurprizas...
 Važiuojame į Žiemgalos sostinę – Jelgavą. Apžvalginės ekskursijos pėsčiomis po miestą metu sužinosite pačius įdomiausius miesto kūrimosi, augimo įvykius. Praeisime Mytavos tiltą, jungiantį miesto centrą su Pašto sala. Pašto saloje grožėsimės tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio* kūriniais. Festivalis yra vienas gražiausių ir didžiausių vasaros kultūrinių renginių Latvijoje. Virš 20 pasaulyje pripažintų skulptorių kurs smėlio skulptūras panaudodami tonas smėlio. Festivalio metu vyks įvairių Latvijoje ir Baltijos šalyse žinomų menininkų koncertai, veiks smėlio skulptūrų dirbtuvės vaikams. Be to, bus galimybė stebėti skulptūrų kūrimo procesą. Kupini įspūdžių vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • kelionė turistinės klasės autobusu;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa. 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • (*) – mokami objektai, už kuriuos turistas moka pats apie 13 EUR;
  Rundalės rūmai (ilgasis maršrutas, rūmai, parkas prancūziškas sodas): 13 Eur - suaugusiems, 10 Eur - studentams, 4,5 Eur - moksleiviams.
  Sūrių degustacija - 7 Eur/asm
  Smėlio skulptūrų festivalis: suaugusiems - 5 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams - 3 Eur.
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • asmeninės išlaidos

Pastabos:

 • lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • į kelionę būtina pasiimti Lietuvos Respublikos pasą arba tapatybės kortelė, galiojančius ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos;
 • išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Informacija keliautojams.

Preliuminarūs išvykimo vietos ir laikai (bus tikslinami 2-3 dienos iki kelionės):
07:00 val. iš Vilniaus: "Spaudos rūmų" aikštelė
08:30 val. iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo aikštelė

10:15 val. iš Panevėžio: "iki" parduotuvės aikštelė prie autobusų stoties.