c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Saremos maisto festivalis ir Estijos sostinė Talinas (2 dienos)

 

Vyksta 2 autobusai:
Išvykimo miestai:
Vilnius - Utena - Kupiškis
Kaunas -Panevėžys -Pasvalys - Biržai
Leiskitės į trumpą, turiningą ir smagią savaitgalio išvyką. Pasivaikščiosime po nuostabiai išsilaikiusį ir UNESCO saugomą Talino senamiestį, aplankysime didžiausią Estijos salą - Saarema, kuri žavi unikalia gamta, vėjo malūnais ir kadagiais.
Spalvingame ir linksmame Saremos maisto festivalyje — Jūsų laukia nauji skonio įspūdžiai!!! Susipažinsite su salos maisto kultūra, paragausite vietinių patiekalų bei gėrimų. Pagrindinėje gatvėje šurmuliuos nuotaikinga mugė, degustacijos, skaniausios naminės duonos, naminio alaus, vyno konkursai, žaidimai ir kitos pramogos.
Keliaukite, kad atrastumėte dar nepažįstamus kraštus, paragautumėte naujų patiekalų ir gėrimų, pažintumėte naujus žmones ir patirtumėte naujų emocijų.
Gera kompanija, skanus maistas ir puiki pažintinė kelionė – turiningas savaitgalis rugsėjo mėn.!

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Vidurdienį atvykstame į Estiją. Keltu plaukiame į Saaremos salą – didžiausią Estijos archipelago salą. Nepakartojamas salos peizažas: akmenų luitai, pelkės ir kadagynai. Keliaujame į salos sostinę Kurasarę. Užsuksime prie vienintelio Europoje, geriausiai prieinamo Kali meteoritinio ežero. Vienintelis miestas saloje yra sostinė Kuresarė, kuri istoriškai buvo svarbi prekybos vieta. Miesto parke yra Vyskupo pilis* – vienintelė išsilaikiusi viduramžių tvirtovė Baltijos šalyse. Pilyje veikia krašto muziejus. Apžiūrėsime viduramžių interjerą, požemius ir vyskupo apartamentus, bokštą - Ilgąjį Germaną, vadinamu kalėjimo bokštu. Pasivaikščiosime po Kuresarės miestelį: miesto parkas, Rotušė, “svarų” namai, pirmasis Estijoje savanoriškos ugniagesių draugijos pastatas.
Laisvas laikas, kurio metu metu galėsite ne tik paragauti vietinių gaminamų patiekalų ir gėrimų Saremos maisto festivalyje, bet ir sužinoti apie maisto tradicijas bei maisto gaminimą Saremos saloje. Visą savaitę vykstantis maisto festivalis svečiams pateikia vietinių produktų demonstravimą ir degustacijas, naminio alaus, vyno, naminės duonos, konservų konkursus ir daugelį kitų pramogų. Pagrindinėje gatvėje veiks orginialios amatų dirbtuvės. Šeštadienis - turgaus diena - įvarių skanėstų ir vietinių gėrybių medžioklė.
Vykstame į Kuvaistu uostą. Plaukiame į žemyną ir vykstame į Taliną, Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos olimpinis centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai*, Undinėlės paminklas. Pasivaikščiosime pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į Talino įlanką, jūrų uostą. Prieš Jus išsirikiuos seneliai miesto sienos bokštai. „Ilgoja koja“ nusileisime nuo Tompea kalvos į rotušės aikštę. Čia pasitiks kavinių ir prekeivių šurmulys, senieji pirklių namai ir senoji vaistinė, miestą iš rotušės bokšto saugantis Vana Tomas, „bandelių“ skersgatvis, miesto gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, Katarinos kiemelis – kino filmų žvaigždė. Laisvas laikas.Išvykstame iš Talino. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; 
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • 1 nakvynė turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Už lankomus objektus mokama papildomai kelionės metu (~15 EUR),
 • Kelto bilietas į Saremos salą (~6 Eur)
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 15 Eur/asm
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu - 3 Eur asmenims iki 65 metų.

Pastabos:

 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal kelionės pirkimo laiką. Jeigu kelionę nusipirkote ją paskelbus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai - autobuso gale.
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Informacija keliautojams.

  Konsultacija: el.paštu: ina@eura.lt arba telefonu: +370 600 65443