c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Estija: Tartu - AHHA mokslo centras - gražuolis Talinas (2 dienos)

PROGRAMA

Trumpam nusikelkime 500 metų į praeitį, aplankydami Europos viduramžių perlu vadinamą, Estijos sostinę, Taliną. Apžiūrėsime bene jaunatviškiausią Europos miestą – Tartu. Net penktadalis miesto gyventojų yra studentai, miesto simboliu laikomas besibučiuojančių studentų fontanas, o kavinėse įprasta vaišintis vynu iš puodelio...

1 DIENA

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Vidurdienį atvykstame į Estiją, Ekskursija po antrajį  pagal dydį Estijos miestą – Tartu. Tai - Estijos intelektualų sostinė, Estijos dainų švenčių lopšys. Čia rasime viduramžius menančius namus ir bažnyčias, nostalgiškas priemiesčių gatveles su medinių namų eilėmis ir šiuolaikines viešąsias erdves! Rotušės aikštė - tai istorinis Tartu centras. Aikštės centre išvysime Besibučiuojančių studentų fontaną. Pamatysime Tėvo ir sūnaus skulptūrą ir Angelo tiltą - sakoma, jog einant šiuo tiltu reikia sugalvoti norą ir jis išsipildys. Išvysime ir Šv. Jono bažnyčią. Tartu širdis – vienas seniausių šiaurės Europoje Tartu universitetas. Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, Tartu universiteto pastatų kompleksas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui.

Tartu mieste yra didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras - AHHAA*. Čia galima susipažinti su mokslo ir technologijos naujovėmis. Vos tik įžengus į šią mokslo technologijomis dvelkiančią erdvę lankytojus pasitinka įdomios kėdės: įvairūs iškilimai pritaisyti ant sėdimų krėslų dalių. Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, lieskite viską ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Vien įjėjimas į šias patalpas priverčia prisiminti matytus filmus apie ateitį. Lankytojai negauna popierinio muziejaus bilieto, susimokėjus už įėjimą darbuotojas nuskenuoja jūsų pirštų atspaudus - tai ir yra jūsų bilietas... Centre lankytojai gali išbandyti veidrodžių labirintą, Niutono obelį (energijos mašiną), nuotykių liftą į žemės gelmes, kuris nukelia į požeminius planetos sluoksnius, įrengtame sferiniame planetariume galima stebėti milijonus žvaigždžių. Galima pasivažinėti dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Vakare išvykstame link Talino. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Po pusryčių apžvalginėje ekskursijoje po Taliną autobusu: Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos olimpinis centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Undinėlės paminklas. Pasivaikščiosime po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra. Prieš Jus išsirikiuos seneliai miesto sienos bokštai. „Ilgąja koja“ nusileisime nuo Tompea kalvos į rotušės aikštę. Čia pasitiks kavinių ir prekeivių šurmulys, senieji pirklių namai ir senoji vaistinė bei miestą saugantis  Vana Tomas  rotušės bokšte,  „bandelių“ skersgatvis, miesto gildijų pastatai, šv. Katarinos kiemelis, Viru vartai. Esant pageidavimui aplankysime ir stipriausią Šiaurės Europoje XVI a. „Kiek in de Kiok“ („Žvilgsnis į virtuvę“. – liet.) bokštą. Iš bokšto, siekiančio ~ 40 m, sargybiniai  galėjo matyti ką šeimininkės ruoše vakarienei, dėl to ir vadinamas „Žvelg į virtuvę“. Tokio tipo bastionų požeminiai tuneliai – vieninteliai Europoje. „Kiek in de Kiok“ bastiono muziejus yra beveik tiesiai po senąja Talino pilimi ir tai maždaug 300 m. tunelių. Požemiuose atidaryta ekspozicija „Laiko tėkmė. Talinas 1219–2219 m.“. Ji kviečia keliauti į ateitį ir išvysti, kaip Talino senamiestis atrodytų iškilus dangoraižiams, uoste padaugėjus jachtų, o pasikeitus klimatui miesto skulptūras papuošus iš šiltų kraštų atskridusioms papūgoms... Po ekskursijos laisvas laikas. Po pietų išvykstame, kelionė per Estiją, Latviją į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota:

 •  Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 •  Kelionės vadovo - gido paslaugos;
 •  1 nakvynė turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;
 •  Ekskursinė programa;
 •  Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 •  Bilietai į mokamus objektus ~18 EUR;
 •  Medicininių išlaidų draudimas;
 •  Kai kurių  muziejų gidų paslaugos;
 •  Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.
 • Informacija keliautojams

DATOS IR KAINOS

 

ŽEMĖLAPIS

ATMINTINĖ