c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Šviesų festivalis Rygoje ir Barono Miunhauzeno muziejus (1 d.)

(8 balsai)

 

 

Vienas iš ryškiausių Latvijos sostinės renginių – lapkričio mėnesį vykstantis kasmetinis šviesų festivalis "Staro Riga" ("Šviečianti Ryga"). Keturias dienas: šviesų šou, lazerių ir vaizdo projekcijos visa spalvų gama papuoš gražiausią Rygos vietą – senamiestį. Jei kada lankėtės Rygoje, jei lankysitės šviesų festivalio metu - miestas bus visiškai pasikeitęs, kupinas magiškos šviesos, meninių istaliacijų ir video prejekcijų. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos. Šiemet spalvota Rygos pasaka kviečia pamatyti 100 įspūdingų šviesos objektų: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų fasadų bei tiltų konstrukcijų. Jei jau kada lankėtės Rygoje, tądien jos neatpažinsite – Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis. 

     

KELIONĖS PROGRAMA:

Ryte išvykstame iš Lietuvos.
Keliaujame į vaizdingame Vidžemės pajūryje įsikūrusią Barono Miunhauzeno pilį – muziejų*. Apie Miunhauzeną, pagyrūną ir fantazuotoją, pasakojantį apie savo neįtikimus nuotykius, keliones ir žygdarbius, žino, tikriausiai daugelis. Šiame dvare atgimsta didžiojo fantazijos virtuozo legendos. Baronas Miunhauzenas garsėjo ne tik savo beribe fantazija, bet ir neįtikėtinu taiklumu! Pamatysime tuziną ančių, kurias vienu šūviu nušovė baronas Miunchauzenas. Taip pat jo ginklų ir trofėjų kolekciją, pabendrausite su pačiu baronu... Antrame muziejaus aukšte apžiūrėsime vienintelę Latvijoje žymių žmonių vaškinių skulptūrų kolekciją.  
Pavakary atvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra, Ryga yra Latvijos sostinė ir didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o ypač – jugendo stiliaus pastatais. Vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 m. iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai. Laisvas laikas.
Nuo 17:00 val. prasideda šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai. Festivalis tęsia Latvijos gimtadienio tradiciją - pripildyti šviesos ir džiaugsmo žmonių širdyse, nušviesdamas Rygos gatves, pastatus, parkus ir aikštes. 
Vėlai vakare išvykstame į Lietuvą.

Į kaina įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Kelionės dokumentų sutavarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu - 2,5 Eur asmenims iki 65 metų
 • *Miunchauzeno muziejuje ekskursija rusų kalba - 4 EUR.
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.
 • Informacija keliautojams.

Preliuminarūs išvykimo laikai ir vietos:
06:30 val. Kaunas, Kauno pilies, automobilių stovėjimo aikštelė
08:00 val. Vilnius, Spaudos rūmai, Laisvės pr. 60
09.45 val. Panevėžys, „IKI" parduotuvės aikštelė, prie autobusų stoties