c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Ledo skulptūrų festivalis Jelgavoje - Ryga - Automobilių muziejus (1 diena)

 

Išvykimo miestai Kaunas, Vilnius, Panevėžys, Biržai.

Jelgava kviečia pasigrožėti ledine švente! Ledas juk tokia neįprasta ir paslaptinga medžiaga, jo skaidrumas ir gebėjimas praleisti šviesą suteikia galimybę kurti dar didesnes paslaptis ir iliuzijas.
Aplankysimę Latvijos sostinę Rygą, renovuotą automobilių muziejų ir vakare grožėsimės ledo skulptūromis Jelgavoje - turininga savaitgalio keionė visai šeimai!!!

  

KELIONĖS POGRAMA:
   Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykę į Latvijos sostinę, pirmiausia aplankome Motors muziejų*, kur kvapą gniaužia senoviniai automobiliai, kurie nuo šiandieninių mūsų gatvėse skiriasi kaip spragilas nuo moderniausio grūdų kombaino. Tai pirmasis auto-moto muziejus buvusioje Tarybų Sąjungoje, įkurtas 1989 metais, o 2016 m. liepos 2 d. muziejus oficialiai atidarytas po rekonstrukcijos. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius, daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Muziejuje galima pamatyti prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, šarvuotus ir neperšaunamus, svėrusius iki 7300 kg. Įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekcija. Dėmesio verta lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija, vienas jų, kalnų lenktyninis automobilis Auto Union, 1938 m. išvystė 320 km/h greitį.
   Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, prie Baltijos jūros, Ryga yra Latvijos sostinė ir didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o ypač – jugendo stiliaus pastatais. Vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ryga - miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 m. iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai.
Vakarą praleisime Žiemgalos sostinėje – Jelgavoje. Ant tvenkinio kranto stovi dailūs Jelgavos rūmai. Dabartiniams Jelgavos rūmams pamatus padėjo Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pavedęs architektui Rastreliui pastatyti baroko stiliaus rezidenciją, anksčiau čia buvusios Livonijos ordino pilies vietoje. Dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Jelgavos rūmai laikomi didžiausiu architektūros paminklu Baltijos šalyse. Sustosime prie skulptūros "Jelgavos studentas“. Skulptūros lietsargio lazda jau tapo sėkmės simboliu, paliesime jį ir vėliau įsitikinsime, kad sėkmė 2019-aisiais mus tikrai aplankė...
   2019 m. vasario 8-10d. Jelgavoje 21–ąjį kartą vyks tarptautinis ledo skulptūrų festivalis* Baltijos šalyse. Festivalio metu skulptoriai iš įvairių pasaulio šalių kurs skulptūras tema - "KINAS". Skulptoriai temą interpretavo įvairiai: kai kurie kurs skulptūras su gerai žinomu filmo personažu, kai kurie - kino mylėtojus su spragėsių dėžute ir coca-cola gėrimu. Festivalio metu grožėsitės 45 ledo skultūromis: 30 asmeninių ir 15 komandinių kūrinių. Skulptūroms pagaminti menininkams prireiks daugybės tonų ledo. Dalyvausite ledo skulptūrų festivalio renginiuose, turėsite galimybę fotografuotis prie skulptūrų ir kitų ledo objektų, apsilankyti ledo bare, slidinėti ledo kalniukais. Kupini įspūdžių apie 21:00 val išvykstame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • kelionės vadovo-gido paslaugos; 
 • ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 

 • Bilietai į mokamus objektus:
  Automobilių muziejus – 10 € suaugusiems, 5 € mokiniams, studentams; šeimos bilietas (2 suaugę + iki 4 vaikų) - 20 Eur.
  Ledo skulptūrų festivalis
  Perkant bilietus iš anksto 2019.02.09 - pigiau ir patogiau (nereikės stovėti eilėse).
  Bilietai į festivalį>> 
   suaugusiems - 5 Eur, studentams, senjorams, mokiniams - 2 Eur, šeimos bilietas (2 suaugę + 2 vaikai arba 1 suaugęs + 3 vaikai) - 6 Eur
  Perkant bilietus vietoje: suaugusiam - 7 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams - 3 Eur, šeimos bilietas: 2 suaugę + 2 vaikai arba 1 suaugęs + 3 vaikai - 10 Eur
 • Medicininių išlaidų draudimas;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Išvykimas iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali kisti;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 • Informacija keliautojams


Preliuminarūs išvykimo vietos ir laikai (bus tikslinami 2-3 dienos iki kelionės):
06:00 val. iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo aikštelė
07:30 val. iš Vilniaus: "Spaudos rūmų" aikštelė
09:00 val. iš Panevėžio: prekybos centro „iki“ automobilių stovėjimo aikštelė prie autobusų stoties.