c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Kalėdinis kruizas: Ryga - Stokholmas - Automobilių muziejus (3d.)

(1 balsas)


1 DIENA
Anksti ryte autobusu išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Latvijos sostinę - Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, šiaurės Paryžiumi. Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą, įsikūrusį ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra. Rygoje keliautojai galės džiaugtis įvairia architeltūra, o ypač - jugendo stiliaus pastatais. Būtent dėl bene didžiausios pasaulyje šio stiliaus pastatų kolekcijos, Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Architektūroje taip pat atsisipindi miesto istorija nuo pat 1201 metų iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, ''Trijų brolių" namai, Domo katedra, Rotušės aikštė,kurioje atstatytas puošniausias Rygos pastatas "Juodagalvių" gildijos namai, šv.Petro bažnyčia, laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, ''namas su katinu", senamiesčio gatvelių labirintai...
Turgeliai Duomo aikštėje ir kitose gatvelėse lankytojus vilioja maloniais karšto vyno, skrudintų migdolų ir meduolių kvapais. Originalių Kalėdų dovanų mėgėjai čia ras visko, ko reikia – aromatingų vaško žvakių, vilnonių kojinių, kepurių ir šalikų, kurie puikiai tiks šaltą žiemą, aplinkai draugiškų medinių žaislų ir su meile pagamintų skudurinių lėlių, taip pat gintaro produktų ir juvelyrinių sidabro gaminių. Senosios Rygos Kalėdų turgeliai yra patikimas ženklas, jog Kalėdos jau visai čia pat!
Toliau sukame į Rygos uostą, iš čia vakare kruiziniu laivu išplaukiame į Švediją. Pramoginė programa laive - nemokama! Nakvynė kelto kajutėse.

2 DIENA
Atplaukiame į Stokholmą - vieną įdomiausių didmiesčių, pastatytų net ant 14 salų. Švedijos sostinėje ramybė ir didmiesčio tempas, vanduo ir salos, istoriniai pastatai ir moderni architektūra puikiai dera tarpusavyje. Ekskursija po Stokholmą: Rotušė, kur vyksta Nobelio premijos įteikimai; Riterių bažnyčia, kur laidojami Švedijos karaliai; Karalių Rūmai ir prie jų prisišliejusi Katedra, kurioje vyksta karališkos šeimos jungtuvės; Parlamentas, kuris užima visos Šv. Dvasios salelės plotą. Stokholme šurmuliuoja net keletas Kalėdinių mugių. Viena populiariausių yra senamiesčio širdyje - Stortorget aikštėje, kuri vyksta nuo lapkričio 24 d. iki gruodžio 23 d. Išpuoštuose nameliuose prekybininkai siūlo įsigyti tradicinių suvenyrų, švediškų saldainių, rūkytų dešrų, elnienos, paragauti tradicinių švediškų patiekalų. Būtinai paragaukite ir ypatingo skonio gėrimo Gloggo - tai tradicinis švediškas gėrimas, pagamintas iš vaisių sulčių, razinų, migdolų, cukraus ir prieskonių, ypač populiarus per žiemos atostogas.
Mieste gausu muziejų, vienas lankomiausių - Vasa, kuriame yra vienintelis pasaulyje išlikęs XVII a. laivas. 1628 m. tik išplaukęs iš Stokholmo įlankos savo pirmosios kelionės metu laivas nuskendo, o po 333 metų buvo ištrauktas į paviršių ir restauruotas. 
Vakare keltu išplaukiame atgal į Latviją. Vakarą praleidžiame pramogaudami laive. Spalvingos šou programos, naktiniai klubai, karaoke, nenuobodžiaus ir mažieji keliautojai pramogaudami vaikų žaidimų kambaryje. Laive Jūsų laukia puikus maitinimas* švediško stalo restoranuose, poilsis SPA centre*, kazino, parduotuvės. Nakvynė kelto kajutėse.

3 DIENA
Ryte atplaukiame į Rygą. Aplankome Rygos Motors muziejų*, kur kvapą gniaužia senoviniai automobiliai, kurie nuo šiandieninių mūsų gatvėse skiriasi kaip spragilas nuo moderniausio grūdų kombaino. Tai pirmasis auto-moto muziejus buvusioje Tarybų Sąjungoje, įkurtas 1989 metais, o 2016 m. muziejus oficialiai atidarytas po rekonstrukcijos. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius, daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Muziejuje galima pamatyti prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, šarvuotus ir neperšaunamus, svėrusius iki 7300 kg. Įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekcija. Dėmesio verta lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija, vienas jų, kalnų lenktyninis automobilis Auto Union, 1938 m. išvystė 320 km/h greitį. Kelionė per Latviją. Vakare sugrįžtame į Lietuvą. 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; 
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelto bilietai: Ryga - Stokholmas - Ryga;
 • 2 nakvynės B4 keturvietėse kelto kajutėse aukštesniame denyje be lango, su dušu ir WC;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • 1 pusryčiai laive:  
             suaugusiems - 12 EUR; 
              vaikams (12-17 metų) – 7.50 EUR, (6-11 metų) - 5.5 EUR ; (iki 5 metų) – nemokamai.
 • 1 vakarienė laive:
             suaugusiems - 34 EUR,;
             vaikams (12-17 metų) – 16 EUR, (6-11 metų) - 11 EUR ; (iki 5 metų) – nemokamai.
 • Bilietai į mokamus objektus: 
  Vasa muziejus - 15 EUR, vaikams iki 18 metų – nemokamai.
  Automobilių muziejus – 10 € suaugusiems, šeimos bilietas (2 suaugę + iki 4 vaikų) - 20 Eur. Studentams, mokiniams, senjorams - 5 Eur.
 • Sveikatos draudimas kelionės metu asmenims iki 65 metų - 4,60 EUR;
 • Asmeninės išlaidos

Priemoka asmeniui, jei pageidaujama gyventi kajutėje 3-se, 2-se ar kajutėje su langu:
Kajutės tipas Priemoka asmeniui
3-vietė kajutė be lango (B3) - 15 Eur/asm
2-vietė kajutė be lango (B2) - 25 Eur/asm
4-vietė kajutė su langu (A4) - 10 Eur/asm
3-vietė kajutė su langu (A3) - 25 Eur/asm
2-vietė kajutė su langu (A2) - 50 Eur/asm

Pastabos:

 • Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali kisti;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Informacija keliautojams.