c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Kalėdinės mugės Lenkijos sostinėje Varšuvoje (2 dienos)

Varšuva – miestas, kurį reikia atrasti. Atvykę į Lenkijos sostinę galėsime įsisukti į kalėdinių pirkinių sūkurį mugėse ir prekybos centruose. Maloni atmosfera, dekoracijos, unikalios prekės, kalėdinės melodijos ir kulinariniai skanėstai – tai šventė visiems pojūčiams! Netoli ir nebrangu - o pamatyti tikrai yra ką. Kalėdinės mugės Varšuvoje – tai tikra miesto puošmena ir puiki žiemos pramoga.

KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA.
  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Varšuvą. Pasivaikščiosime po dažniausiai turistų lankomą viduramžišką senamiestį, išraizgytą kepėjų, riterių, aludarių gatvelėmis. Šiose gatvelėse ir aikštėse vykstančios šventinės mugės – viena smagiausių žmonių susibūrimo, laiko praleidimo ir apsipirkimo vietų. Šventinis šurmulys driekiasi nuo miestų centro iki priemiesčių parkų, suteikia puikią progą pasidžiaugti žiemos pramogomis, o trykštanti fantastinė atmosfera sukuria nuostabią žiemos pasaką.
Kruopščiai atstatytas Varšuvos senamiestis 1980 m. įtrauktas į UNESCO saugotinų objektų sąrašą. Turistų traukos centras Pilies aikštė, pasipuošusi pagrindine miesto Kalėdų eglute. Čia ir pirmasis paminklas pasauliečiui Lenkijoje - Karaliaus Zigmanto III-ojo kolona. Šis paminklas – Varšuvos simbolis dažniausiai vaizduojamas turistiniuose leidiniuose ir atvirukuose. Senamiesčio Turgaus aikštė ir vidury aikštės Sirenos – sostinės herbo paminklas. Ji kardu ir skydu gina miestą. Aplankysime Šv. Jono katedrą - gotikinio stiliaus bažnyčią,svarbiausių Lenkijos istorijos įvykių liudininkę, kurios požemiuose ilsisi žymiausių lenkų palaikai. Senamiestį lanku juosia gynybinė siena su Barbakanu. Praeisime Karališkuoju keliu iki pat Šv. Kryžiaus bažnyčios, kur palaidota F. Šopeno širdis. 
Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti po kalėdiškai pasipuošusį miestą, apsilankyti šurmuliuojančiose mugėse ir įsigyti originalių nebrangių dovanų. Aikštėse pilna prekeivių, kurie parduoda rankdarbius, tradicinius skanėstus, karštą kavą, vyną, alų ir kt. Šventinės mugės vyksta Defilad aikštėje, esančioje prie Kultūros ir mokslo rūmų ir Zamkowy aikštėje, pageidaujantys galės keliauti į prekybos ir pramogų centro „Złote Tarasy", kur yra apie 200 garsių firmų parduotuvių, 40 kavinių ir restoranų.
Vykstame į karališkuosius Vilanovo rūmus*, kur pasivaikščiosime po itališko bei prancūziško stiliaus parkus. Parkai turistų traukos centru gali tapti ir vėlų rudenį bei žiemą, kai besiilsinčius augalus pakeičia šviesos instaliacijos. Kiekvieną vakarą, kai miestą apgaubia tamsa, Vilanovo rūmų sodas pražysta įvairiausiomis spalvomis ir formomis, kurios atkartoja gėlių, medžių, fontanų formas ir sukuria jausmą, lyg būtumėte pasakiškame sode. Šių metų ekspozicijos tema: „Muzikiniai svajonių sodai“. Rūmų sodus, skambant klasikinei muzikai,  užpildys besikeičiančių spalvų šviesa.  Nakvynė viešbutyje Varšuvos centre su pusryčiais Leonardo Royal Hotel Warsaw 4* arba Ibis Budget.

2 DIENA.
  Pusryčiai. Aplankysime Varšuvos Karališkąją pilį* – tai istorinė rezidencija, vadinama istorijos ir kultūros nacionaliniu paminklu, laikoma vienu iš svarbiausiu lenkų valstybingumo simboliu. Gotikinė pilis, istorinė Abiejų Tautų Respublikos valdovų rezidencija. XVI a. pabaigoje Varšuvai tapus Lenkijos sostine Karalių pilyje įsikūrę Lenkijos karaliai gyveno iki pat 1795 m. II-ojo pasaulinio karo metais pilis buvo beveik visiškai sugriauta, o vėliau atstatyta ir joje įkurtas muziejus. Vienas labiausiai lankomų objektų Varšuvoje ir dar viena vieta, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščiosime pilies rūsiais, apžiūresime karališkuosius kambarius, kuriuose eksponuojami autentiški baldai, šviestuvai, paveikslai, rytietiški kilimai, o taip pat Lenkijos nacionalinio banko monetos ir banknotai. Karališkoji pilis yra nuolatinių ir laikinų parodų centras.
Laisvas laikas lauktuvių paieškoms ir sotiems pietums.  Po pietų išvykstame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos; 
Ekskursinė programa; 
1 nakvynė su pusryčiais 4* viešbutyje Varšuvos centre.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Už pažymėtus objektus papildomai (~ 55 PLN)
Priemoka už vienvietį kambarį - 30 Eur
Medicininių išlaidų draudimas - 3.00 Eur (asmenims iki 65 metų)
Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

  • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis. 
  • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vos jam atsiradus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai - autobuso gale.
  • Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
  • Informacija keliautojams