c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Šviesų festivalis Rygoje ir "Laimos" šokolado pasaka (1d.)

 

Vienas ryškiausių Latvijos sostinės renginių – kasmet vykstantis šviesų festivalis "Staro Riga" ("Šviečiantii Ryga"). Šviesų šou, lazerių ir vaizdo projekcijos visa spalvų gama papuoš gražiausias Rygos vietas: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų fasadų bei tiltų konstrukcijų. Jei jau kada lankėtės Rygoje, tądien jos neatpažinsite – Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos.

KELIONĖS PROGRAMA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į "Laimos" šokolado muziejų, kur prasidės saldi istorija... Sunku būtų surasti tą, kuris nemėgtų šokolado. Smalsu paragauti geriausių „Laimos“ šokoladų ir bent akies krašteliu išvysti, kas vyksta paslaptinguose šokolado gaminimo užkulisiuose. Čia sužinosite Laimos šokolado atsiradimo ir gamybos istoriją, ragausite šokoladinį gėrimą... Meilė yra didžiausia „Laimos“ šokoladinių saldainių vertybė ir pagrindinė jų nepakartojamo skonio ir aromato paslaptis. Nuo 1870 metų „Laimos“ šokolado meistrai importavo kakavos pupeles iš tolimosios Gvinėjos įlankos Afrikoje, į šokolado, kuriam nėra lygių pasaulyje, gamybos procesą sudėta daug meilės. Galėsite įsigyti Laimos šokolado siuvenyrų, skanėstų draugams ar artimiesiems.
Pavakary atvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar, nors vargu, ar tiksliai apibūdina šį nuolat besikeičiantį miestą. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, kuria susisiekia su Baltijos jūra, Ryga yra Latvijos sostinė ir didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o ypač – jugendo stiliaus pastatais. Vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 m. iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai. Laisvas laikas.
Nuo 18:00 val. prasideda šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai. Festivalis tęsia Latvijos gimtadienio tradiciją - pripildyti šviesos ir džiaugsmo žmonių širdyse, nušviesdamas Rygos gatves, pastatus, parkus ir aikštes. Vakare išvykstame į Lietuvą.

Į kaina įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
Kelionės vadovo-gido paslaugos;
Kelionės dokumentų sutavarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
"Laima" šokolado muziejus: suaugusiems – 7.00 EUR, vaikams – 5.00 EUR, vaikams 3-6 m. - 3.00 Eur;
Gido paslaugos muziejuje - 1 Eur/asm;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos.

Pastabos:
Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.


Preliuminarūs išvykimo laikai ir vietos:
07:00 val. Kaunas, Kauno pilies, automobilių stovėjimo aikštelė
08:30 val. Vilnius, „Forum Palace" žemutinė automobilių aikštelė (prie upės)
10.00 val. Panevėžys, išvykimas: „IKI" parduotuvės aikštelė, prie autobusų stoties