c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Naujieji metai Lenkijos pajūrio mieste - Gdanske (3 d.)

Išvykstame iš Klaipėdos

1 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją.Vykstame į Malborko pilį*, kryžiuočių vadinamą Marienburgu („Marijos tvirtove"). Tai buvusi Kryžiuočių ordino didžiojo magistro būstinė. Ko gero viena iš įspūdingiausių gotikinių pilių, ir vienas iš tų objektų, kurių negalima praleisti keliaujant po Lenkiją. Plytinės gotikos šedevru vadinamą tvirtovę sudaro trys pilys, sujungtos į bendrą gynybinį kompleksą. Kryžiuočių ordino sostinėje buvo kuriami baltų ir slavų žemių užgrobimo planai. Iš čia išjojo kryžiuočių pulkai į lemiamą Žalgirio mūšį. Aplankyti šią pilį iš tiesų būtina, tai istorija ir galimybė pažvelgti į pilį, kur viduramžiais savo bazę turėjo didžiausias tuometinis LDK priešas - Teutonų ordino riteriai - kryžiuočiai.Vėliau atvykstame į Sopotą - populiariausią Baltijos pakrantės kurortą, kur Miško Operos pastate (pastatytas 1909 m.) vyksta, garsiausi Lenkijoje, kasmetiniai tarptautiniai dainų festivaliai. Paklajosime pagrindine Monte Cassino didvyrių gatve - vietinių vadinama tiesiog Monciak, pakeliui pamatysime šypseną keliantį kreivąjį namą, pasigrožėsime įspūdingos architektūros aukštos klasės viešbučiu „Grand hotel", pasivaikščiosime ilgiausiu Baltijos jūros molu*(511 m.), nuo kurio atsiveria puikus Baltijos jūros reginys. Tiesiog atsipūsime ir išgersime puodelį kavos prieplaukos bare. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į Gdanską. Sustosite prie Vyslos žiočių, pamatysite Westerplatte - istorinę vietą, kur prasidėjo II pasaulinis karas. 1939 m. rugsėjo 1 d. vokiečių karo laivų pabuklų salvė, paleista į Vesterplatę, dislokuotus Lenkijos kariuomenės dalinius. Gdansko gynėjų garbei pastatytas akmeninis monumentas, išaugantis iš didelio žalio kupolo prie įėjimo į uostą, primena į žemę įdurtą kardą.
Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestu - Gdansku. Miestas skirtingais istorijos laikotarpiais priklausė tai vokiečiams, tai lenkams, tai Prūsijai. Vokiečiai šį miestą vadino Dancingu. Praeisime Karališkuoju keliu, vedančiu pro miesto vartų kompleksą, tai Aukštieji, Auksiniai ir Žalieji vartai. Čia gausu Renesanso stiliaus viduramžiškų pastatų bei monumentų - stačiais stogais siaurose, vėjuotose gatvelėse. Prabangūs pirklių brolijos Artūro rūmai, Neptūno fontanas, Aukso namai, pagrindinė Senamiesčio gatvė - Ilgasis turgus, Rotušė, žavioji krantinė - mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Antra pagal dydį ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus Šv. Mergelės Marijos katedra*, solidi auksakalių gatvelė ir puošnusis Didysis Arsenalas ir kt. Laisvas laikas.
Aplankome Gdansko priemiestį Olivą, kuris garsėja savo parku su alpiniais sodais, įveistais nuo 1920 m., taip pat nuostabia medžių alėja, pasodinta net 17 a. Parko prieigose lankytojus kviečia į vidų ilgiausia Lenkijoje rokoko stiliaus Olivos katedra (XIII a.). Tai buvo Rytų Pamario kunigaikščių laidojimo vieta. Akį traukia išraiškingos baltos skulptūros - Kosų giminės antkapis, bei baroko formų sakykla. Vertingiausias katedros paminklas - vargonai, laikomi geriausiais vargonais Europoje. Jie buvo pastatyti 1763-1788 m. rokoko stiliumi ir sudaryti iš 7876 įvairaus diametro vamzdžių. Atvykstame į viešbutį.
Pailsėsime ir pasiruošime Naujųjų Metų sutikimui.
Vykstame į Gdansko senamiestį, kur Turgaus aikštėje prasidės šventė - koncertas palydint 2019 metus. Savo dainomis miestiečius ir miesto svečius linksmins garsūs atlikėjai. Likus kelioms minutėms iki vidurnakčio, mušant Rotušės laikrodžiui, Ilgojo turgaus aikštėje skaičiuosime minutes iki Naujųjų – 2020 metų! Laiką iki vidurnakčio, sekundžių tikslumu, padės suskaičiuoti Pulsaro laikrodis, rodomas LED ekrane. Vidurnaktį, dangų virš Gdansko nušvies įspūdingas fejerverkų šou... Grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į Lidzbark Warminski, kur apsilankysime terminių baseinų komplekse*. Čia galėsite atsipalaiduoti saunų ir poilsio zonosi bei pasimėgauti vandens pramogomis tiek uždarose patalpose, tiek lauke esančiuose terminiuose baseinuose. http://www.termywarminskie.pl/pl/ Po maudynių siūlome ir papietauti čia pat esančiame restorane.
Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą.

Taip pat siūlome iš anksto užsisakyti vakarienę:
Senojo Gdansko širdyje yra vieta, kur sustoja laikas, kur galite pajusti uosto atmosferą, kuri tvyrojo prieš 200 metų, mėgaudamiesi lenkų virtuvės patiekalais ir geriausiais vynais.
Restorano svečiams kiekvieną dieną kepame šviežią duoną, minkome koldūnus ir visą savo aistrą bei įgūdžius skiriame išskirtiniams patiekalams ruošti, kad didžiausi gurmanai ir tradicinių lenkų skonių mėgėjai būtų patenkinti. Kviečiame visus alaus brolius paragauti alaus iš regioninių alaus daryklų, įskaitant natūralų nepasterizuotą alų, kurį išskirtinai mūsų restoranui gamina nedidelė šeimos alaus darykla pagal šimtamečius geriausių Gdansko aludarių receptus.
Meniu:
Aperityvas – Proseco taurė.
Užkandis – žąsų paštetas apkeptas karamelėje su skrebučiu ir spanguolėmis. 
Sriuba – trinta porų sriuba su ežerų vėžiais ir žolelėmis. 
Pagrindinis patiekalas – jautienos nugarinė su krevetėmis vyno padaže, su saldžiosiomis bulvėmis, kaštonais ir keptomis morkomis. 
Desertas – šokoladinis pyragas su raudonaisiais serbentais, su naminiu juodųjų serbentų likeriu. 
Naujametinė vakarienė + kava arba arbata + mineralinis vanduo – 49 Eur/asm

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionės vadovo - gido paslaugos;
• 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
• Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Priemoka už vienvietį kambarį - 40 EUR/asm.
• Medicinių išlaidų draudimas užsienyje;
• Bilietai į mokamus objektus: Malborko pilis ~40 PLN/asm; Termy Warminskie - 45 PLN/asm 2 val;

Pastabos:
• išvykimas iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno
• Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį.
• Jeigu pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 Eur mokestis.
• Į kelionę būtina pasiimti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.
• Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu kelionę įsigijote vos ją paskelbus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai - autobuso gale.
• Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.
• Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.
• Informacija keliautojams.

Konsultacija: el.paštu: rita@eura.lt arba telefonu: +37068634411