c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Autentiškoji, svetingoji Gruzija ir KALNAI (8d./7n.)

                                                   

Gruzija tai kalnai, perėjos, gamtovaizdžiai, miestai, kurortai. Gruzija tai vienuolynai, istorija, dvasinė kultūra. Gruzija tai saulė, vaisiai, vynas. Gruzija tai bendravimas, skanus ir šviežias, su meile pagamintas maistas. Bet svarbiausia Gruzijoje yra žmonės. Tik pažinę žmonės ir jų begalinę meilę gyvenimui ir savo kraštui grįšite su troškimu vėl aplankyti šį nuostabų kraštą. Keliauti po Gruziją galima dviem būdaus – savarankiškai ir su gidu. Keliaujant savarankiškai tai panašiai kaip ragauti pyragaitį per vitrinos stiklą – gali tik įsvaizduoti jo skonį, bet patirti neįmanoma. Rinkitės programą su šarmingu gidu ir patirsite patį linksmiausią savo gyvenimo nuotykį.

1 diena:
Boržomis. Skrydis Vilnius – Kutaisis. Oro uoste mus pasitiks kelionės vadovas, gidas ir vairuotojas viename asmenyje. Po pirmosios pažinties su gruzinišku svetingumu, patogiai įsitaisę mikroautobuse pradėsime savo 7 dienų nuotykį svetingiausioje šalyje - Gruzijoje. Pirmiausia vyksime aplankyti Boržomio kurortą. Apsuptas nuostabios gamtos, sveikatai naudingo klimato ir mineralinių šaltinių Boržomio kurortas kadaise buvo vienas populiariausių buvusioje TSRS, o ir dabar išlieka labai populiarus visame Kaukazo regione. Pasivaikščiosite reliktinių pušų apsuptame, nuostabios architektūros gražiai sutvarkytame Boržomio parke, paragausite tiesiai iš žemės gelmių trykštančio vandens. Grožėdamiesi smaragdinės spalvos kanų, tarpeklių ir kanjonų vaizdais vyksime link Vardžijos. Pakeliui stabtelėsime Achalcichės miestelyje ir apžiūrėsime neseniai atstatytą Rabat tvirtovę, kurioje vykdavo vergų turgūs, vėliau pasigrožėsime Chertvisi (Khertvisi) tvirtovės griuvėsiais. Vakare atvyksime į vieną nuostabiausių gamtos kampelių Kaukazo kalnuose – Vardžiją. Eko ūkis, auginantis maistą savo svečiams pats, yra įsikūręs kalnų papėdėje, šalia sraunios upės. Apsistosime patogiuose kambariuose, pavakarieniausime, susipažinsime ir galėsime pailsėti po ilgos, įspūdžių kupinos dienos.

2 diena:
Vardžia
. Pusryčiai. Vyksime aplankyti Vardžijos draustinį. Karalienės Tamaros įkurtas kaip gynybinė tvirtovė, vėliau tapęs vienuolynu VIII a. miestas yra iškaltas uolose. Čia šimtus metrų tęsiasi unikalūs 11-13 aukštų visuomeninės ir religinės paskirties pastatų kompleksai, tarpusavyje sujungti tuneliais. Vaikščiosime olomis, lankysime celes ir cerkves, grožėsimės nuostabia kalnų kraštovaizdžio panorama. Visą dieną praleisime gamtoje, lankydami unikalius gamtos kampelius, vienuolynus, atsiskyrėlius. Tai bus pati nuostabiausia gamtoje praleista diena. Vakare nuovargį nuplausime vietinėje terminio vandens pirtyje. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose

3 diena:
Tbilisis
. Pusryčiai. Šiandien pravažiuosime visiškai kitokio tipo kalnus, stebėsime toli nudriekusį horizontą, matysime perspektyvias statybas ir apleistus graikiškus kaimus, kontrastą tarp skurdo ir prabangos. Išgirsime įdomius pasakojimus apie Gruzijos ir kaimyninių šalių gyvenimą. Vykdami link Gruzijos sostinės važiuosime kalnais ir perėjomis, pravažiuosime didžiausią Gruzijoje Paravan ežerą ir armėnų kaimelius, perkopsime per 2200 metrų virš jūros lygio aukštį. Pakeliui sustosime papietauti. Šiandien mūsų laukia pirmoji pažintis su sostine Tbilisiu. Įkurtas 5a. karaliaus Vachtango 1-ojo Gorgasalio, strateginėje istorinio Šilko kelio maršrutų kryžkelėje tarp Europos ir Azijos, jis dažnai būdavo nesutarimų objektas tarp įvairių konkuruojančių galių ir imperijų. Dabar visa miesto istorija atsispindi jo architektūroje. Tad atverskime Tbilisio istorijos metraštį ir leiskimės į kelionę po viduramžiško žavesio nepraradusį ir senųjų laikų didybę menantį miestą, vieną gyviausių ir kosmopolitiškiausių Kaukaze. Vykstame į viešbutį ir kiek pailsėję pasipuošime pačiais puošniausiais atsivežtais rūbais ir vyksime į restoraną vakarienės. Ši vakarienė – tai gruziniško svetingumo išraiška –  vienas už kitą skanesni nacionaliniai patiekalai, nuo kurių lūžta stalai, bet negali neparagauti, vynas ir kraują kaitinantys gruziniški šokiai, kuriuos atlieka profesionalių šokėjų trupė. Šis vakaras bus neužmirštamas ir nepakartojamas. Grįžtame į viešbutį gerai pailsėti, nes laukia dar daugiau nenusakomų patirčių ir emocijų.

4 diena:
Mcheta - Tbilisi. Dar prieš pusryčius vyksime atsigaivinti sieros pirtyse Tbilisio centre. Visas vakarykštis nuovargis, tik ne emocijos, išgaruos ir pasijusite kaip naujai atgimę. Grįžtame į viešbutį papusryčiauti ir šiandien susipažinsite su nuostabia sostinės istorine ir kultūrine praeitimi bei dabartimi. Lankysime Šv. Trejybės cerkvę - Samebą, Sioni katedrą, Gruzijos „Monmartru“ vadinamą Šardeni gatvelę su daugybe kavinių, barų ir restoranų, Narikala tvirtovę – saugančią miestą nuo IV a. Aplankysime Mtschetą – senąją Gruzijos sostinę, įkurtą VII a.p.Kr., dabar kultūros ir religijos centrą, Svetichoveli soborą, kuris jau daugiau kaip 1000 metų laikomas pagrindine visos Gruzijos šventykla, Džarvi vienuolyną – tvirtovę, nuo kuri atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Pavakarieniausime ir vyksime į viešbutį pailsėti. Kelionė dar tik įpusėjo.

5 diena:
Karinis Gruzijos kelias -
Stepantsminda (Kazbegi). Po pusryčių išvykstame į kalnuose esantį Stepantsmindos (Kazbegi) miestelį. Keliaujame istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Sustosime prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrėsime Ananuri tvirtovę. Kelionę tęsime nuostabiais kalnų vaizdais pasižyminčiu keliu, stačiais šlaitais leidžiamasi ir kylama, aplinkui stūkso didingos, snieguotos kalnų viršūnės. Atvyksime į Stepantsmindos kaimelį, iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Ddžipais vyksime prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a. Kazbeko kalno papėdėje. Ši 2170 m aukštyje pastatyta šventykla sužavi ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Jei dar užteks jėgų ir laiko aplankysime Darelo tarpeklį, pėsčiomis eisime pasigrožėti kalnų kriokliu. Vėliau vyksime link mineralinio šaltinio, kur galėsime išsimaudyti šaltame mineralinio vandens baseine. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Stepantsmindoje.

6 diena:
Telavi – Signagi. Pusryčiai. Dar turėsime progos pasigrožėti gražuoliu Kazbeku ir paliksime šį nuostabios gamtos ir drąsių žmonių regioną. Keliaujame į Kachetiją - laikomą gruziniško vyno gimtine. Čia auginama šimtai skirtingų vynuogių rūšių, pravažiuodami stebėsime nuostabų landšaftą su eilėmis išsirikiavusiais vynuogynais. Trumpai stabtelėsime Kachetijos regiono administraciniame centre Telavyje, vėliau apžiūrėsime XVI a. Gremio karališkos tvirtovės ir Archangelo bažnyčios architektūros kompleksą, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į žaliuojančias lygumas. Vėliau apžiūrėsime Kvarelijos vyno gamyklą ir paragausime joje gaminamo vyno, lankysimės XVI a. vyno rūsyje, kuriame vynas buvo laikomas pagal seniausias tradicijas. Aplankysime veikiantį Bodbe vienuolyną (VI a.) ir galiausiai vyksime į ant didelės kalvos, plačiose vynuogynų lygumose įsikūrusį Signagio miestelį, apsuptą gynybinės sienos griivėsiais. Signagio svečius žavi unikalios medžio architektūros, ryškiomis spalvomis ir raižiniais išpuošti gyvenamieji namai. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Signagyje.

7 diena:
Kutaisis.
Po pusryčių išvyksime į Kutaisį - buvusią Kalkidikės karalystės sostinę, šiuo metu antrą pagal dydį Gruzijos miestą. Pakeliui esant galimybei aplankysime Upliscichę – miestą iškaltą uoloje. Kutaisyje apsilankysime miesto turguje, kuriame nusipirksime gruziniškų lauktuvių. Viešbutyje susėsime prie bendro stalo paskutinei šios kelionės vakarienei. Nakvynė viešbutyje.

8 diena:
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Konsultacija: el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba telefonu: +37068684895

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu 17-kos vietų mikro autobusu Gruzijoje;
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • 7 nakvynės 3 * kategorijos viešbučiuose arba svečių namuose (svečių namai kategorijos neturi)
 • Maitinimas pagal programą: pusryčiai ir vakarienės įskaitant ir folklorinę vakarienę Tbilisyje
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą, keltuvai Boržomyje ir Tbilisyje
 • Kelionė džipais Stepansmindoje
 • Sieros pirtys (pilingas ir masažas mokamas papildomai) Tbilisyje ir Vardžijoje po vieną apsilankymą (antras apsilankymas mokamas papildomai)
 • Gruziniškų vynų degustacija
 • Vanduo visos kelionės metu
 • Kelionės vadovas - gidas visos kelionės metu
 • Ekskursinė programa rusų kalba.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai nuo 150 Eur/asm be bagažo. 
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas)
 • Nelaimingų atsitikimų draudimas (neprivalomas)
 • Arbatpinigiai (privalomi) - vietiniams gidams ir vairuotojams 1-2 EUR asm/dienai
 • Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos
 • Pietūs (pietų kaina svyruoja nuo 5,00 iki 10,00 EUR).

Mokami objektai:

 • Kūno pilingas ~5 EUR asm
 • Kiti kelionės metu pasiūlyti aplankyti, bet į programą neįtraukti muziejai ir objektai.

Pastabos:

 • Minimalus keliaujančių skaičius – 14 asm., nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus kelionės kaina perskaičiuojama; kai kurios papildomai mokamos ekskursijos užsakomos kartu su kelione;
 • organizatorius pasilieka sau teisę nežymiai keisti kelionės programą bei jos eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių, taip pat nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų;
 • dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, viešbučius, skrydžius ir pervežimus ir neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.);
 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.