c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Visos kelionės

Kaledinės eglutės gimtinė - Ryga ir Sidabro muziejus (1d.)

 Kalėdų eglutė apipinta savomis legendomis. Vieni teigia, kad pirmą kartą Kalėdų eglutę papuošė vokiečių protestantų reformacijos pradininkas Martynas Liuteris, kuris vaikštinėjo miške naktį prieš Kalėdas ir taip susižavėjo miško grožiu žiemą, kad nusikirto mažą eglutę, parsinešė ją namo ir papuošė žvakėmis, kurias jis uždegė Kristaus gimimo garbei kaip simbolį danguje spindinčių žvaigždžių, žiūrinčių žemyn į užgimusį kūdikėlį Jėzų. Kita versija teigia, kad Kalėdų eglutės pirmą kartą panaudotos Latvijoje – 1510 m. Rygoje ji buvo užžiebta Naujųjų metų proga ir papuošta popierinėmis gėlėmis. Kad ir kaip ten bebūtų, kaimyninė Latvija sąžiningai prisiima Kalėdų eglutės gimtinės titulą ir šiuo nuostabiu žiemos švenčių laikotarpiu dovanoja tikrus žaliaskarių stebuklus!
Kelionių organizatorius EURA kviečia atrasti laiko naujiems potyriams ir atradimams – gruodžio 7 d. arba gruodžio 14 d. vykti aplankyti Kalėdinį turgų Rygos senamiestyje, jau tapusį tradicija , bei pasinerti į šventės atmosferą. Vieni čia suras kalėdinių dovanų artėjančioms šventėms, kiti pasmaguriaus saldumynais ir karšta kava, o kažkas gal suras ir savo Kalėdų stebuklą...

KELIONĖS PROGRAMA:

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Sidabro muziejų*. Latviai didžiuojasi turėdami gilias auksakalystės tradicijas ir kviečia su jomis susipažinti. Menininko Olego Auzerio įsteigtas gyvo sidabro muziejus demonstruoja sidabro papuošalus, smulkius dekoracijas ir didelio formato meno kūrinius. O.Auzeris yra sidabro meistras, Baltijos meno ir juvelyrikos koledžo, įkūrėjas. Jo darbai dovanoti buvusiam Jungtinių valtijų prezidentui Džordžiui Bušui, britų karalienei Elizabietai II, princui Čarlzui, popiežiui Benediktui XVI ir kitiems. Vienas iš įspūdingiausių muziejuje esančių objektų yra „SilverPalace 3001“, didžiulio masto pastatas, pagamintas iš daugiau nei trisdešimt kilogramų sidabro – tai didžiausias sidabro meno kūrinys Baltijos šalyse. Čia pamatysime unikalius meno kūrinius iš sidabro, įdomias ekspozicijas, išgirsime sidabro paslaptis ir jo pritaikymą medicinoje
Atvykstame į Rygą. Praėjusiais šimtmečiais Ryga buvo vadinama įvairiausiais vardais: Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus. Visi jie tinka ir dabar. Įsikūrusi ant Dauguvos upės kranto, Ryga yra didžiausias Baltijos valstybių miestas. Rygoje keliautojai gali džiaugtis įvairia architektūra, o vienos iš didžiausių pasaulyje jugendo stiliaus pastatų kolekcijos dėka Ryga yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir Mažoji miesto gildijos, “Katės namas”, senamiesčio gatvelių labirintai.
Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti po kalėdiškai pasipuošusį miestą, apsilankyti šurmuliuojančioje mugėje. Rygos senamiesčio širdyje, Domo aikštėje, jau nuo gruodžio pradžios kvepia Kalėdiniu vynu, imbieriniais meduoliais ir Kalėdine arbata, o kiekvienas lankytojas kasdien gali atrasti savo Kalėdinį stebuklą. Kalėdinės Mugės metu kasdien vyksta įvairiausi koncertai, vaikai ir suaugusieji, gali pabendrauti su Kalėdų Seneliu. Čia galite įsigyti Latvijos menininkų kurtų Kalėdinių dovanų – raštuotų pirštinių, kojinių, kepurių ir šalikų, latviško medaus, aromatingų žvakių, ekologiškų medinių žaislų ir kitų su maile pagamintų dovanų. Kalėdų mugės metu galite susipažinti su Latvijos tradicijomis, šventinių patiekalų gamybos ypatumais. Festivalis „Kalėdinių eglučių takas“ – tai originalus ir artistiškas renginys pačiame miesto centre, kur demonstruojamos išskirtinės, avangardinės Kalėdų eglutės. Beje, Kalėdų eglutės Rygoje eksponuojamos ne be reikalo – juk vis dar gyva legenda, jog Ryga yra pirmosios dekoruotos Kalėdų eglutės sostinė.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Sidabro muziejus: suaugusiems – 10 EUR, studentams/moksleiviams – 5.00 EUR, vaikams iki 7 m. - nemokamai;
Gido paslaugos muziejuje - 3 Eur/asm
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu
Asmeninės išlaidos.


Pastabos:

Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.
Informacija keliautojams


Plauojamas išvykimo laikas:
Kaunas,Kauno pilies aikštelė – 06:30 val.
Vilnius, Forum Palace žemutinė aikštelė – 08:00 val.
Panevėžys, „ IKI“ parduotuvės aikštelė prie autobusų stoties – 09:45 val.

Planuojamas grįžimo laikas:
į Panevėžį ~ 22:00 val.
į Vilnių ~23:30 val.
į Kauną ~ 01:00 val.