c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Pažintinės kelionės

Mt. Meru ir Kilimandžaro viršūnės, safariai Ngorongoro ir Manyara nacionaliniuose parkuose bei poilsis Zanzibare.

(0 balsai)

Pagrindinis tikslas yra aukščiausia Afrikos viršūnė – Kilimandžaras (aukštis 5895 metrai), bet tuo pačiu bus ir aklimatizacija (pripratimas prie aukščio) kopiant į Meru kalną, safariai, pats kopimas į Kilimandžarą ir po to poilsis Zanzibare.

 

    

1 DIENA Skrydis iš Vilniaus.

2 DIENA Atvykimas į Kilimanjaro, pervežimas į Arušą. Ekskursija į masajų kaimą.

3 DIENA  Išvykstame iš viešbučio ir važiuojame iki Mt Meru parko vartų ( Momela), kur susitinkame su mūsų reindžeriu ir nešikais. Einame 4 valandas iki Mariakamba trobelės (2590 m). Vakarienė ir nakvynė Miriakamba hut trobelėje.
Maitinimas: pusryčiai, pietūs , vakarienė.

4 DIENA  Po pusryčių apie 5 h einame iki Saddle hut trobelės ( 3500 m), pietaujame pakeliui. Nuo šios vietos galima per 2 valandas nueiti iki mažosios Mt Meru viršūnės (3801 m), nuo kur atsiveria puikus Kilimandžaro vaizdas. Vakarienė ir nakvynė Saddle hut trobelėje.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

5 DIENA Pasivaišiname kavos puodeliu ir pirmą nakties išeiname link Mt Meru viršūnės (4565 m) – apie 4,5 h ėjimo. Viršūnėje busime apie 05:30 - laikas pasitikti saulę! Iš viršūnės leidžiamės iki Sadddle hut trobelės, pietaujame. Po pietų leidžiamės iki Mariakamba hut trobelės (2590 m) nakvynei.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

6 DIENA Miriakamba trobelė-Momela įėjimas į parką – Jambo stovykla.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs.

7 DIENA Po ankstyvų pusryčių važiuojame į Ngorongoro nacionalinį parka, leidžiamės į kraterio dugną 7 valandų safariui ( pietūs – pikniko rinkinys) .Ngorongoro gyvena raganosiai, drambliai, liūtai ir daugelis kitų žvėrių. Vakare grįžtame nakvynei į Jambo stovyklą.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

8 DIENA Visa diena safario Manyara ežero nacionaliniame parke. Nakvynė Jambo stovykloje.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

9 DIENA Vykstame į Kilimandžaro nacionalinį parką, Machame vartus. Sutvarkius formalumus, einame per natūralų drėgnajį mišką, kuris supa Kilimandžarą. Pietūs – pikniko komplektas.Nakvynė Machame stovykloje (3100 m). Ėjimas apie 4,5-6 valandos. Pirmoji naktis ant kalno!
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

10 DIENA Po pusryčių pasiimame pietų dėžutes ir judam aukštyn. Paliekame drėgnuosius miškus, prasideda krūmynai, vėliau alpinė fauna ir flora. Kylant aukštyn vaizdai darosi vis įspūdingesni, tolumoje matysis prieš tai užkoptas kalnas -Mt Meru. Apie 5-6,5 valandos ėjimo. Nakvynė Shira stovykloje (3840 m).
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

   

11 DIENA Pusryčiaujame ir alpine pieva judame toliau. Kraštovaizdis keisis į raudonus morenos laikus, ir artėjant link Lavos Bokšto, ateisime į Baranco stovyklą (3900 m). Pietaujame pakeliui. 5-6 valandos ėjimo.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

12 DIENA Kaip visada ryte pusryčiai ir judame toliau, į sekančią stovyklą -Barafu ( 4600 m), kuri pasiekiame po 4,5 -6 valandų ėjimo. Poilsis, lengva vakarienė, poilsis – rytoj laukia iiilga diena! Miegoti einame anksti.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

13 DIENA Keliamės 00:30, karšta arbata ir užkandžiai – ir pradedame aukščiausios Afrikos viršūnės (5825 m) šturmą! Auštant vaizdai vers vis traukti ir traukti foto ir video techniką. Viršūnėje bus laiko patyrinėti išlikusius ledynus, vėliau leisimės iki Barafu stovyklos pusryčiauti, tada judėsime į Mweka stovyklą (3340 m). Pietūs – pikniko dėžutės. Ilga diena. Ėjimo laikas – apie 10 valandų. Vakarienė ir nakvynė Mweka stovykloje.
Maitinimas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

14 DIENA Po pusryčių leidžiamės iki Mweka vartų į Kilimandžaro parką, kur mūsų lauks transportas – važiuojame nakvynei į Arušą.
Maitinimas: Pusryčiai, gal pietūs.

15 DIENA Po pusryčių važiuojame į Kilimandžaro oro uostą ir skrendame į Zanzibarą, pervežimas į viešbutį ant vandenyno kranto.
Maitinimas: Pusryčiai.

16 DIENA Poilsis – laisvas laikas. Galima gulėti po palmėmis,nardyti, plaukioti jėgos aitvarais, žvejoti giliame vandenyje,važinėtis kalnų dviračiais, išplaukti su laivu, etc. - kaip kas nori. Į kainą neįeina.
Maitinimas: Pusryčiai.

17 DIENA Poilsis – laisvas laikas. Galima gulėti po palmėmis,nardyti, plaukioti jėgos aitvarais, žvejoti giliame vandenyje,važinėtis kalnų dviračiais, išplaukti su laivu, etc. - kaip kas nori. Į kainą neįeina.
Maitinimas: Pusryčiai.

18 DIENA Poilsis – laisvas laikas. Galima gulėti po palmėmis,nardyti, plaukioti jėgos aitvarais, žvejoti giliame vandenyje,važinėtis kalnų dviračiais, išplaukti su laivu, etc. - kaip kas nori. Į kainą neįeina.
Maitinimas: Pusryčiai.

19 DIENA Skrydis iš Zanzibaro į Vilnių
Maitinimas: Pusryčiai.

20 DIENA Grįžimas į Vilnių.

Planuojama kaina: 3650 USD

Į kelionės kainą įskaičiuota:
gidai/nešikai, nacionalinių parkų leidimai, maitinimas pagal programą, nakvynės pagal programą ( kalnuose – trobelėse arba palapinėse, Arushoje ir Zanzibare – viešbučiuose, safario metu  – kempingo namukuose/bungalows, vietinis skrydis į Zanzibarą, visi pervežimai pagal programą). 

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 
Tanzanijos viza (50 usd, gaunama oro uoste), privalomi arbatpinigiai ( kopimui į Meru, safariui ir kopimui į Kilimandžarą reikia atsidėti min 300 USD – visa tai oficialiai surenkama pagal pareigybes, etc.), draudimas, skrydis ( Vilnius/Ryga-Kilimanjaro ir Zanzibaras-Vilnius/Ryga, į kiekvieną pusę su 2/3 persėdimais). Šiuo metu skrydžio kaina yra apie 980-1015 EUR.

Skrydžiai vykdomi Small Planet, Air Baltic, Ryanair, Wizzair, Lufthansa, Turkish Airlines ir kitomis oro linijomis.