c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Pažintinės kelionės

Kaina nuo 349 EUR/asm skaičiuojama priklausomai nuo pasirinkto maitinimo tipo, kambartio tipo, bei skrydžio datos. 

Kelionės datos ir kainos:
2016 05 06 - 13 kaina tik nuo 349 EUR/asm.
2016 05 13 - 20 kaina tik nuo 375 EUR/asm.
2016 05 20 - 27 kaina tik nuo 375 EUR/asm.
2016 05 27 - 06 03 kaina tik nuo 365 EUR/asm.
2016 06 03 - 10 kaina tik nuo 405 EUR/asm.
2016 06 10 - 17 kaina tik nuo 409 EUR/asm. 
2016 06 17 - 24 kaina tik nuo 449 EUR/asm.

 

DOSJĖ
Plotas – 131 957 kv. km.;
Kretos sala – 8 336 kv. km.;
Rodo sala – 1 400 kv. km.;
Gyventojų skaičius –11,3 mln. (2013 m.);
Sostinė – Atėnai;
Valiuta – euras;
Kalba – graikų (graikai mokosi dviejų kalbų – senovinės rašytinės ir dabartinės šnekamosios);
Religija – stačiatikių; Graikija – vienintelė pasaulyje oficiali stačiatikių valstybė.

PAJUSKITE GRAIKIJĄ
Paragaukite specifinio pušų skonio retsinos vyno ir tzatziki – apetitą žadinančio užkandžio. Neatsisakykite nepažįstamojo kvietimo šokti – taip susipažįstama, tad iš anksto pasidomėkite Graikijos muzika ir šokiu.
Pėsčiomis pereikite Samarijos tarpeklį Kretoje – patį ilgiausią visoje Europoje.
Laivu nuplaukite į Santorino salą – vieną gražiausių ir unikaliausių pasaulyje, kur yra ir veikiantis ugnikalnis.
Savo akimis pamatykite Knoso rūmus ir Herakliono archeologijos muziejų Kretoje, Spinalongos salą – buvusią venecijiečių tvirtovę ir paskutinę raupsuotųjų salą Graikijoje, sostinę Atėnus, Kalambakoje esančius Meteorų vienuolynus, Olimpą – patį aukščiausią kalną Graikijoje, didžiausią viduramžių miestą visoje Europoje – Rodą, taip pat Drugelių slėnį. 

KERKYROS (KORFU) SALA
Graikijos ir Albanijos pašonėje prisiglaudusi Kerkyra( Korfu sala) dar graikų rašytojo Homero pelnytai pavadinta „gražia ir turtinga žeme“. Žaluma užburiantys kalnai, iš toli ryškiai spindinti mėlyna Jonijos jūra, viena kitą keičiančios smėlėtos ir uolėtos pakrantės užburia unikaliu grožiu ir rodo šio mažyčio žemės lopinėlio derlingumą. Kažkada būtent jūra ir žemė buvo pagrindinis salos gyventojų pragyvenimo šaltinis. Dar Korfu vadinama sala laukia poilsiautojų ir juos svetingai priima. Jų patogumui visa pakrantė nusėta didesnių ar mažesnių kurortinių miestelių, kurie vieniems siūlo ramų ir tylų, kitiems – aktyvų ir prabangų poilsį.
Saloje išlaikytas senasis, tradicinis kaimo gyvenimas. Žvejai kas rytą išskuba traukti žuvų, rudenį nuimamas vynuogių ir alyvuogių derlius. Toliau nuo jūros įsikūrusios tradicijas išlaikiusios gyvenvietės. Tikrai verta leistis į žygį ir jas aplankyti. Mažoje saloje miestelius ir kaimus pasiekti paprasta net pėsčiomis.
Kerkyra yra antra pagal dydį Jonijos jūros salyno sala, jos ilgis siekia 64 km, o plotis šiaurėje, plačiausioje dalyje, – 32 km. Pietuose ji susiaurėja taip, kad nuo vakarinės iki rytinės pakrantės galima numinti dviračiu ir nepavargti. Nors sala atrodo gana maža, reljefas ir gamta jos šiaurėje bei pietuose gerokai skiriasi, taip pat kurortų siūlomos pramogos.
Kalnai šiaurėje suteikia galimybę pasigrožėti dramatiškais ir kerinčiais vaizdais. Didžiausias Pantokratoro kalnas iškilęs į 900 m aukštį. Čia yra ir uolėtų pakrančių, ir smėlio paplūdimių, tad smagu ne tik mėgautis saule bei jūra, bet ir tobulinti nardymo, buriavimo įgūdžius. Šiaurinė salos teritorija kur kas labiau urbanizuota, ten šiuo metu vyksta aktyviausia plėtra. Pietuose gyvenimas taip sparčiai neskuba į priekį, labiau laikomasi senųjų papročių. Į pietus Kerkyros reljefas tampa lygesnis, smaragdinė jūra prie kranto – seklesnė. Ilgi paplūdimiai garantuoja ramų poilsį.
Smėlio pakrantės driekiasi ne visoje saloje, daug kur jos nusėtos mažų akmenukų ar smėlio su žvirgždu. Bet paplūdimiai neabejotinai yra vieni geriausių ir tvarkingiausių: apie 30 jų saloje šiuo metu žymimi mėlynąja vėliava.
Korfu istorija neką mažiau spalvinga nei gamta. Nuo seno sala buvo glaudžiai susijusi su Graikija. Ir graikiškas Kerkyros pavadinimas kilęs būtent iš senosios graikų mitologijos. Iki 1864 m., kai sala buvo prijungta prie Graikijos karalystės, vietos gyventojams teko išgyventi ne vieną mūšį ir užkariavimą. Tai puikiai atspindi ir miestų bei miestelių architektūra – ji gerokai skiriasi nuo matomos žemyninėje šalies dalyje. Keturis šimtmečius (XIV–XVIII a.) salą valdę venecijiečiai paliko ryškų pėdsaką: čia gausu jų statytų pastatų, bažnyčių, tvirtovių. Salos sostinės Kerkyros senamiestis, nors jame nėra vandens kanalų, taip pat šiek tiek primena Veneciją. Net alyvmedžiai, kurių gausu visoje saloje, XIV a. atvežti iš Italijos. Didelę įtaką salai darė ir prancūzai bei britai.
Ne tik alyvmedžiais, bet ir kiparisais gausiai apaugusi Kerkyros sala pavasarį, kai pražysta įvairiaspalviai augalai, atrodo itin žavingai. Balandžio antroje pusėje ir gegužę oras čia įšyla iki 20–24 laipsnių. Karščiausias metas – liepą ir rugpjūtį, kai termometrai šokteli aukščiau nei 30 laipsnių. Panašiai tiek gali siekti ir vandens temperatūra. Dienos vasarą itin saulėtos, gali pasitaikyti vos viena kita lietinga. Ankstyvą rudenį lietaus iškrinta truputį daugiau, tačiau oro temperatūra ir spalį siekia apie 23 laipsnius šilumos, vandens – apie 21 laipsnį. Daugiausia kritulių būna lapkritį. Žiemą vidutinė oro temperatūra siekia 14–15 laipsnių šilumos.

LANKYTINOS VIETOS
Angelokastro pilis: Šiaurės Vakaruose uolos viršukalnėje stūkstanti Angelokastro tvirtovė, dar vadinama Angelo pilimi, yra viena reikšmingiausių Bizantijos tvirtovių Graikijoje. Pirmoji pilis šioje vietoje pastatyta XIII a. siekiant apginti gyventojus nuo piratų, taip pat nuo užimti salą jau ketinusių venecijiečių. Sakoma, kad žmonės ieškojo pavojingiausios ir kiečiausios olos neįveikiamai tvirtovei statyti. Dabar matoma pilis datuojama XVIII–XIX a. Čia dar galima apžiūrėti senuosius vandens rezervuarus, taip pat bažnyčias, kurių viena įkurta urve. Pilis stovi ant 609 m aukščio uolos, tad nuo jos atsiveria puikus vaizdas, matomas Kerkyros miestas ir salos kalnai. Ypač gražiai tvirtovė atrodo vakarais tiek žvelgiant iš sausumos, tiek iš jūros.
Perithia kaimelis: Pantokratoro kalno papėdėje, Šiaurės Rytuose, įsikūręs kaimas yra seniausia salos gyvenvietė. Gausiausiai ji apgyventa nuo XIV a., kai piratų puolimų bijodami gyventojai kėlėsi toliau nuo jūros, arčiau kalnų. Tai vienas žaviausių salos kampelių, stebinantis rankomis statytais namais, jų čia skaičiuojama 130. Kaime vienu metu veikė net 8 bažnyčios. Ne visi pastatai išlikę sveiki, dalis jų renovuoti, kiti dar primena griuvėsius, tačiau šios saugomos teritorijos atmosfera ir išskirtinis kraštovaizdis išties užburia. Kaimas iškilęs 400 m virš jūros lygio ir atveria nuostabų vaizdą į vandenį vienoje pusėje, į Pantokratoro kalnus – kitoje.
Senoji tvirtovė: Garsiausia ir lankomiausia pilis saloje yra sostinėje esanti Senoji tvirtovė (Palaio Frourio), stūksanti netoli vienos didžiausių Europoje Spaniados aikštės. Venecijiečių suręsta tvirtovė iškilo vietoj anksčiau čia stovėjusios Bizantijos pilies. Iš pradžių į vandens apsuptą statinį buvo galima patekti tik žengiant mediniu pakeliamuoju tiltu, bet XIX a. pradžioje salą valdantys britai nutiesė kelią ir pilį vėl sujungė su sala. Iš išorės tarsi susiliejusi su didžiule uola, viduje Senoji tvirtovė išsiskiria to meto karine architektūra. Čia galima apžiūrėti išlikusius tunelius, kalėjimą, karo įrangą. Viršūnėje lankytojams pasiekiama apžvalgos aikštelė ir švyturys, taip pat iš toli matomas kryžius. Tvirtovė itin mėgstama dėl nuostabaus iš viršaus atsiveriančio vaizdo. Vanduo, salos, Kerkyros miestas – iš čia viskas kaip ant delno.
Albanija: Tarp dviejų jūrų – Adrijos ir Jonijos – įsikūrusi Albanija yra viena kalnuočiausių Europos šalių. Tai dar daugeliui neatrasta valstybė, esanti vos už valandos kelio keltu nuo Korfu salos. Čia tikrai rasite kuo žavėtis. Pirmiausia, tai masinio turizmo nesugadinta ir savo autentiškumu galinti pasigirti šalis. Antra, tai nuostabus kraštovaizdis. Trečia, šiame krašte draugiški vietos gyventojai. Garsiausias Albanijos turizmo traukos centras – Sarandė ir jos apylinkės. Albanijoje daug istorinių vietovių, viena jų – visai šalia Sarandės esantys UNESCO saugomi Butrinto miesto griuvėsiai. Butrintas – vienas didžiausių miestų Balkanuose ir yra kaip muziejus po atviru dangumi, supamas skaidraus ežero. Albanijoje nuolat stebina nuostabi gamta, pavyzdžiui, Žydroji akis, plytinti kelyje iš Sarandės į Girokasterį. Žydrąja akimi pavadinta iš žemės trykštanti safyro spalvos versmė.
Saint Spyridon bažnyčia: Kerkyros (Korfu) senamiestyje veikia net 37 bažnyčios, viena nuo kitos nutolusios nedideliu, ne ilgiau nei per 15 min. pėsčiomis įveikiamu atstumu. Tačiau viena jų – Šv. Spyridon bažnyčia, – yra pati žymiausia ir laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų visoje saloje. Venecijietišku stiliumi pasižyminčios XVI a. bažnyčios varpinės bokštas iš toli matomas dėl ryškaus raudono kupolo. Šis bokštas yra aukščiausias taškas mieste. Bažnyčioje sidabro karste saugomi Korfu salos globėjo Šv. Spyridon palaikai. Anot legendos, Šv. Spyridon net keturis kartus apsaugojo salą: vieną kartą nuo bado, du kartus nuo maro, ir dar sykį nuo puolančių turkų. Iki šiol tikima stebuklingomis Šv. Spyridon galiomis, tad jo palaikams saugoti pastatyta bažnyčia kasmet pritraukia tūkstančius tikinčiųjų.

EKSKURSIJOS

Apžvalginė ekskursija po salą: išvykoje turėsite galimybę pamatyti tai, ką Kerkyros (Korfu) sala turi pasiūlyti geriausia. Iš viešbučių keliausite į Kasiopio žvejų kaimelį ir jame trumpam stabtelėsite. Vėliau važiuodami pakrantės keliu pasieksite Kalamį ir Kulurą, kur gyveno garsus britų romanistas, poetas ir kelionių knygų autorius Lawrence’as Durrellis. Pakeliui į senovinę salos sostinę Kerkyrą, pervažiuosime Nisakio, Ipsos ir Dasijos miestelius.
Salos sostinėje galėsite nufotografuoti žymiąją Pelės salą. Aplankysite Achiliono rūmus, juose esantį muziejų ir sodus.
Vykdami gilyn į salą pasieksite vaizdingiausią krašto gyvenvietę – Paleokastritsą. Pirmiausia aplankysite XIII a. vienuolyną ir nuo kalvos pasigrožėsite atsiveriančia panorama. Porą valandų galėsite atsipalaiduoti paplūdimyje ar laiveliais nuplaukti iki nuostabių urvų.
Į kurortą grįšite per tradicinius Kerkyros kaimelius.Trukmė 1 diena.

Apžvalginė ekskursija po Kerkyros miestą: kviečiame dieną praleisti spalvingoje salos sostinėje. Aplankysite svarbiausias miesto vietas, įskaitant Šv. Spiridono bažnyčią, sužinosite apie istorinius pokyčius bėgant metams. Taip pat turėsite laisvo laiko apsipirkti, pasivaikščioti siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis ir aplankyti dvi tvirtoves.Trukmė 1 diena.

Paksai - Antipaksai ir Mėlynųjų urvų kruizas: smagi dienos išvyka. Pasižvalgysite po kosmopolitiškąją Paksų salą, kur Europos turtuoliai jachtas švartuoja šalia žvejų valtelių, plauksite į magiškus Mėlynuosius urvus. Teigiama, kad tai buvo Marko Antonijaus ir Kleopatros susitikimų vieta. Vaizdai pribloškia, o krištolo skaidrumo vanduo atima žadą.
Paskutinė stotelė – maža Antipaksų sala su ilgais smėlėtais paplūdimiais. Čia atsipūsite plaukiodami ir džiaugdamiesi Jonijos jūros grožiu. Trukmė 1 diena.

Rojaus paplūdimys: plaukiodami ypatingai sukonstruotu laivu su stikliniu dugnu galėsite pažvelgti į 20 m gylį ir grožėtis povandeninio pasaulio augalija bei gyvūnija. Aplankysite nuostabiuosius Paleokastritsos ir Ermonių urvus, turėsite progą išsimaudyti.
Pietums jūsų laukia ant grotelių paruošti kepsniai Rojaus paplūdimyje, kuris pasiekiamas tik jūra, su garsiosiomis graikiškomis salotomis. Kruizo metu taip pat galėsite nemokamai mėgautis vietos vynu, ouzo ir gaiviaisiais gėrimais. Trukmė 1 diena.

Janina ir Alipašos sala: ekskursija į žemyninės Graikijos miestą Janiną. Aplankysite pilį prie ežero – Bizantijos laikų meno muziejų, mečetę (ilgametės turkų okupacijos palikimą) ir, žinoma, garsiąją salą Pamvotidos ežere. Galėsite pasigrožėti unikalios architektūros namais, užeiti į vienuolynus, kuriuos puošia nepakartojamos freskos ir, jei esate pakankamai drąsūs, priešpiečiams paskanauti vietos delikateso – varlių kojelių. Tai ekskursija, kurioje pamatysite kitokią Graikiją – dar nepaveiktą masinio turizmo.Trukmė 1 diena.

Nardymas: povandeninės svajonės įvairaus amžiaus keliautojams. Į nuostabų povandeninį pasaulį jums patekti padės profesionalūs, visada saugumo paisantys mūsų partnerių instruktoriai, nepriklausomai nuo to, esate tik pradedantys ar patyrę nardytojai. Turėsite galimybę įsigyti fotoaparatu įamžintų nardymo akimirkų. Trukmė 1 diena.

Vandens parkas: ką dar galima pridurti apie žymųjį „Aqualand“ vandens pramogų parką, įsikūrusį netoli Agios Joanio kaimelio. Maždaug 70 000 kv. m teritorijoje galybė skirtingų atrakcijų, suktukų, nutrūktgalviškų nusileidimų, laisvojo kritimo, bangų baseinas, ramusis upelis, beprotiška upė, baseino dydžio sūkurinės vonios, vaikų zonos ir t. t. – viskas čia! Tikrai nepamirštama patirtis visai šeimai.Trukmė 1 diena.

Albanijos kruizas: kviečiame dieną praleisti visai šalia Korfu salos esančioje Albanijoje, dar vadinamoje paslapčių žeme. Tik valanda kelionės keltu, ir pasieksite Albanijos krantus. Šalis garsėja unikalia gamta ir nuostabiu klimatu. Čia turėsite pasirinkti iš dviejų variantų – arba pasivaikščioti Sarandės mieste, arba apžiūrėti Butrinčio miestą ir įspūdingo grožio Žydrosios akies šaltinius. Butrintas VI a. pr. Kristų buvo įkurtas kaip Korfu salos kolonija. Miestas ir nacionalinis parkas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus, apsuptas įspūdingų ir skaidrių įlankų. Aplankysite čia išlikusius romėnų amfiteatro griuvėsius ir sužinokite jų atsiradimo istoriją. Po šios ekskursijos keliausite papietauti atgal į Sarandę, o vėliau važiuosite į vieną gražiausių nacionalinių parkų Albanijoje ir aplankysite Žydrosios akies šaltinius. Trukmė 1 diena.

NAUDINGA INFORMACIJA
Darbo laikas: nedidelės privačios parduotuvėlės darbo laiką nustato savo nuožiūra, dažniausiai veikia nuo 10 iki 22 val. (arba kol gatvėse yra klientų). Didžiosios parduotuvės dirba iki 21 val. Pietų pertrauka (graikų siesta) yra nuo 14 arba nuo 15 iki 17–18 val. Bankai dirba pirmadieniais–penktadieniais 8–14 val. Turizmo sezonu dauguma bankų atidaryti ir po pietų.
Arbatpinigiai. Įprasta palikti apie 10 proc. restorano ar kavinės sąskaitos sumos. Kambarinėms taip pat reiktų palikti smulkių pinigų.
Transportas: visoje Graikijoje labai patogus kelių tinklas ir reguliarus susisiekimas. Vykstant tarpmiestiniu autobusu, už kelionę reikia mokėti vairuotojui (pasirūpinkite, kad turėtumėte smulkių pinigų). Taksi Graikijoje nebrangus, todėl patogu jį nusisamdyti. Visos taksi mašinos su skaitikliais, bet vykstant toliau paprastai suderama kaina už dieną ar už kelionę. Automobilio nuomos kaina parai priklauso nuo transporto priemonės tipo. Nuomotis mašiną gali asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą.
Apribojimai: įvežamų daiktų apribojimai – pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Strateginių objektų vietose, metro stotyse, jūros ir oro uostuose draudžiama fotografuoti ir filmuoti. Fotografuojant kai kuriuose muziejuose ir cerkvėse, reikalingas specialus leidimas.
Lauktuvėms.Graikiškas vynas, rankomis siuvinėtos staltiesės ir prijuostės, alyvuogių aliejus, alyvuogių muilas, natūralios jūros kempinės, graikiški sūriai.