Šioje kelionėje į Peru aplankysite visus garsiausius, klasika tapusius Peru objektus ir vieną kitą turistų mažiau žinoma perliuką.

1 diena. Europa – Lima.

Skrydžiai. Atvykimas į Limą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį. Nakvynė Limoje.

2 diena. Lima – Parakasas – Huakačina.

Anksti ryte išvykimas iš Limos privačiu transportu (važiavimo apie 4,5 val.) į Huakačiną (Huacachina). Pakeliui sustojimas Parakase (Paracas) ir ekskursija laivu į Bajestų salas (Islas Ballestas), garsias dėl gausios gyvūnijos (jūrų liūtai, pingvinai ir kt.).

Po pietų atvyksime į Huakačiną – miestelį, įsikūrusį oazėje viduryje dykumos. Šios milžiniškos kopos ir jų papėdėje tyvuliuojanti žalia lagūna puošia ir vieną piniginį Peru banknotą (50-ies solių). Legendos pasakoja, kad lagūna susiformavo iš inkų princesės ašarų. Kaitrai šiek tiek prislopus, pavakarės pramoga – pasivažinėjimas smėlio kopomis specialiu automobiliu, leidimasis nuo kopų smėlio lentomis („sand boarding“). Nakvynė Huakačinoje.

3 diena. Huakačina – Naska.

Ryte – laisvas laikas Huakačinos oazėje. Galima papildoma išvyka į vietines vynines* (kuriose gaminamas tiek vynas, tiek tradicinė peruietiška vynuogių degtinė „pisco“). Arba tiesiog laikas poilsiui ir pasivaikščiojimams po aplinkines kopas.

Po pietų – pervažiavimas iki Naskos (Nazca) miestelio. Naskos regionas slepia senų civilizacijų paslaptis: tarp archeologinių radinių – senoviniai kapai, mumijos, keramikos dirbiniai ir, be abejo, žymiosios Naskos linijos, išraižytos slėnio grunte.

Pavakarę – išvyka iki senovinių Naskos akvedukų. Naskos slėnis visais laikais buvo ypač sausas, tad čia gyvenę žmonės per amžius ištobulino irigacijos sistemas – vanduo į dirbamus laukus buvo nukreipiamas iš požeminių vandens gyslų, o požeminius kanalus su paviršiniu pasauliu jungė išmoningai įrengtos „akys“ (nuo žemės paviršiaus žemyn spirale vingiavo laiptai, kurie vedė iki angų į požeminius kanalus).  
Išvykos metu pamatysime ne tik senovinius akvedukus, bet ir inkų bei kitų kultūrų statyto miesto Paredones griuvėsius bei apžiūrėsime vieną iš Naskos linijų iš arčiau (tuo pačiu galėsime įsitikinti, kokia technika šios linijos yra išrėžtos dykumos paviršiuje). Taip pat turėsime galimybę pasigrožėti kaktusais apaugusiais laukais – kaktusai šiame regione auginami tam, kad juose veistųsi tam tikri vabaliukai, kurie naudojami maistinių dažų gamybai. Nakvynė Naskos miestelyje.

4 diena. Naska – Arekipa.

Ryte skrydis nedideliu lėktuvu virš Naskos linijų (esant palankioms oro sąlygoms). Naskos linijos – garsiausias Naskos slėnio radinys. Apie jas pasauliui pranešta vos prieš 70 metų, kai amerikietis Paul‘as Kosok‘as praskrido virš slėnio lėktuvu. Nuo žemės paviršiaus atrodančios visiškai bereikšmės, žvelgiant iš paukščio skrydžio linijos susijungia į įvairias figūras: beždžionės, voro, driežo, kondoro, kolibrio ir kt. Mokslininkai nesutaria, kam Naskos žmonės prieš tūkstančius metų raižė šias linijas smėlyje. Tačiau visi sutaria, kad šios linijos – vienas įdomiausių ir vertingiausių Naskos kultūros palikimų. Grįžus po skrydžio trumpas poilsis viešbutyje.

Po pietų leisimės į išvyką į Čaučijos (Chauchilla) kapines. Čaučijos kapinės – keistas, tačiau dėmesio vertas reginys. Tūkstantmečio senumo kapai pastaraisiais dešimtmečiais buvo išniekinti kapų plėšikų, kurie ieškojo vertingų dirbinių, ir kaulai bei mumijos metų metus mėtėsi po dykumą. Dabar palaikai surinkti ir sudėlioti į kapus. Reginys kiek neįprastas, tačiau paliekantis įspūdį.  

Po dienos išvykų, naktinė kelionė komfortabiliu miegamuoju autobusu (apie 11 val.) į Arekipą (Arequipa).

5 diena. Arekipa.

Ryte atvažiavę į Arekipą, vyksime į viešbutį miesto centre. Arekipą gyventojai vadina baltuoju miestu, kadangi dauguma pastatų čia buvo pastatyti iš šviesios vulkaninės uolienos. Šis miestas aktyviai konkuruoja su sostine – sako, čia ir architektūra išmoningesnė, ir daugiau gyventojų siekia aukštojo išsilavinimo, o kas svarbiausia – šis miestas užaugino daugelį Peru rašytojų bei intelektualų, ir būtent šiame mieste buvo Peru nepriklausomybės lopšys.

Po trumpo poilsio viešbutyje, leisimės į pažintį su baltuoju miestu. Apžiūrėsime miesto centrą, aplankysime Santa Catalina vienuolyną, kuris galėtų būti vadinamas ir „miestu mieste“, kadangi užima nemažą miesto kvartalą. Vienuolynas pagarsėjo šalyje ne tik dėl įspūdingos architektūros bei meno kūrinių, bet ir dėl tris šimtus metų už jo sienų klestėjusio hedonistiško gyvenimo (teigiama, kad vienuolės laikė po kelis tarnus, rengdavo įvairias šventes ir pan.). Tik XIX a. pabaigoje, įsikišus Popiežiui, vienuolyne buvo įvesta tikra vienuoliška tvarka. 
Vakare – laisvas laikas (gera proga apsilankyti šarmingose Arekipos kavinėse ir paragauti peruietiško maisto – juo labiau, kad Arekipa laikoma ir kulinarine Peru sostine).

Arekipa įsikūrusi 2300 m. aukštyje virš jūros lygio, tad viešnagė šiame mieste – galimybė aklimatizuotis prieš vykstant į Kolkos kanjoną, kuris plyti daugiau nei 3 km aukštyje virš jūros lygio. Vaikščiosime lėtai ir bandysime priprasti prie retesnio kalnų oro... Nakvynė baltajame Arekipos mieste.

6 diena. Arekipa – Kolkos kanjonas.

Anksti ryte organizuotu transportu išvyksime į trijų dienų išvyką į Kolkos (Colca) kanjoną. Dvi nakvynės 3600 metrų aukštyje virš jūros lygio svečių namuose šalia Kolkos kanjono leis geriau priprasti prie kalnų oro, prieš iškeliaujant į Puno – aukščiausią mūsų nakvynės tašką kelionės metu (apie 3800 m virš jūros lygio).
Ilgą laiką buvo manoma, kad Kolkos kanjonas giliausias pasaulyje, kol nepaaiškėjo, kad kaimyninis Cotahuasi kanjonas yra 150 metrų gilesnis. Tačiau net ir nebesivadindamas giliausiu, Kolkos kanjonas išlieka populiarus tarp turistų dėl čia gyvenančių išdidžiųjų Andų paukščių – kondorų ir nuostabių gamtos vaizdų.

Važiuodami link Kolkos kanjono gėrėsimės atsiveriančiais dykumų, peraugančių į kalnus, vaizdais, laukiniais gyvūnais (pamatysime naminių gyvūnų – lamų ir alpakų – kaimenes bei vikunjas, laukines lamų pusseseres), skurdžia, bet savita augmenija. Vaikščiosime lėtu žingsniu ir bandysime aklimatizuotis bei priprasti prie aukščio. Atvykus į nakvynės vietą netoli Chivay miestelio (apie 3600 m. virš jūros lygio), turintys noro ir energijos išsirengia nedideliam žygiui po apylinkes. Prieš vakarienę – išvyka į terminius baseinus. Čia galėsime pailsėti po dienos įspūdžių ir pasišildyti karštame vulkaninės kilmės vandenyje po atviru dangumi.

Nakvynė šalia Kolkos kanjono, jaukiuose svečių namuose. Į kainą įskaičiuoti šios ir kitos dienos vakarienės bei pusryčiai. Greičiausiai čia paragausime ir tradicinių alpakos kepsnių bei kitų „andiškų“ patiekalų.

7 diena. Kolkos kanjonas.

Kelsimės anksti ryte ir važiuosime į Cruz del Condor apžvalgos aikštelę (apie 2-3 val. į vieną pusę, didesnė dalis kelio neasfaltuota) – vietą, kur anksti ryte, esant sėkmei, įmanoma pamatyti didingų Andų paukščių kondorų skrydį. Būtent ryte, tekant saulei ir šylant orui, jie išsklendžia į kanjono erdves – srovių pagalba jie kyla į viršų "sklandytuvo principu". Šie paukščiai – didžiausi pasaulyje skraidantys paukščiai (suaugusio individo išskleistų sparnų plotis siekia apie 3 m, jis sveria iki 15 kg). Anksčiau kondorai buvo paplitę visoje Andų grandinėje. Dabar didesnės populiacijos išlikę tik Peru ir Argentinos Patagonijoje. 

Grįždami iš Cruz del Condor aikštelės, taip pat aplankysime porą šalia kanjono įsikūrusių kaimukų, kuriuose gyvena dvi gilias tradicijas turinčios tautos – kabanai ir kojagai (juos galima atskirti pagal aprangą ir moterų skrybėles).

Pietūs Čivajuje (Chivay) – didžiausiame Kolkos kanjono miestelyje (pietūs neįskaičiuoti). Po pietų – laisvas laikas susipažinti su miesteliu, apsilankyti kolonijinėje miestelio bažnyčioje bei turguje, kur prekiaujama kanjone išauginamais vaisiais bei grūdinėmis kultūromis. Antra nakvynė svečių namuose šalia Kolkos slėnio.

8 diena. Kolkos kanjonas – Puno.

Iki pietų – laisvas laikas Kolkos kanjone. Galimybė leistis į pasivaikščiojimus po apylinkes. Taip pat galima apsilankyti vietinių žemdirbių namuose ir susipažinti su jų buitimi ar net padėti atlikti nedidelę dalį lauko darbų (jeigu turėsime noro).

Po pietų – kelionė privačiu transportu (apie 6 val.) į Puno miestą, dar vadinamą Peru „folkloro sostine“, kuris yra įsikūręs 3830 m. aukštyje, prie „aukščiausiai esančio naviguojamo pasaulio ežero“. Titikakos ežeras vos aprėpiamas akimis, o jį supa kalnai, kurių viršūnės ypač aukštos kitoje – Bolivijos – pusėje. Nakvynė  Puno mieste prieš rytojaus išvyką į ežero salas.

9 diena. Puno – Titikakos ežeras – Puno.

Dienos išvyka laivu į Titikakos ežerą. Pirmiausiai aplankome “plaukiojančias” Uros salas, kurias vietiniai gyventojai šimtmečiais gamina iš nendrių. Supuvusias salos dalis pakeičia naujomis, o norėdami pakeisti matomą peizažą, atriša salą ir iriasi į pageidaujamą vietą… Manoma, kad Uros tauta prieš šimtmečius išsikėlė gyventi į nendrines salas, bėgdami nuo juos persekiojančių tautų (inkų ir kt.). Tačiau dabar šios nendrinės salos tapo pragyvenimo šaltiniu Uros tautai – jiems pajamos iš turizmo yra bene pagrindinės.

Iš Uros salų tęsime kelionę laivu į Takilės salą. Čia gyventojai vis dar rengiasi tradiciniais drabužiais (sužinoti, ar vyras vedęs, galima iš jo aprangos!) ir laikosi senų papročių – pavyzdžiui, vyrai mezga kepures, o moterys verpia. Užkopę iki pagrindinės miesto aikštės Takilės saloje, papietausime vietinėje kavinėje – Titikakoje auginamas upėtakis yra tradicinis patiekalas Takilėje (pietūs įskaičiuoti į kelionės kainą). Nakvynei grįšime į viešbutį Puno.

10 diena. Puno – Kuskas.

Vykstame į Kuską (Cusco) – bene gražiausią miestą ne tik Peru, bet ir visoje Pietų Amerikoje (apie 6-7 val. maršrutiniu autobusu). Kuską puošia tiek senoji inkų architektūra, tiek kolonijiniai ispanų statyti pastatai. Kuskas buvo svarbiausias inkų imperijos miestas, stovėjęs šios civilizacijos ištakose ir matęs imperijos žlugimą... Ispanai sugriovė nemažai inkų statytų pastatų, o jų akmenis panaudojo savo bažnyčių ar kitų pastatų statybai. Visgi užkariautojams nepavyko galutinai sunaikinti miesto dvasios, ir Kuskas iki šiol yra vienas gražiausių miestų Pietų Amerikoje. Laisvas vakaras šurmuliuojančiame mieste, kuriame gausu tiek keliautojų, tiek jų laukiančių kavinių bei suvenyrų parduotuvių. Nakvynė Kuske (apie 3300 m. virš jūros lygio).

11 diena. Kuskas.

Diena Kusko mieste. Ryte leisimės į pusdienio ekskursiją po Kuską ir jo apylinkes (privatus transportas). Lankysime svarbiausius archeologinius objektus – tvirtovę bei religinį centrą Sacsaywaman, saulės šventyklą Qorikancha, ceremoninius šaltinius Tambomachay, tvirtovę Puca Pucara, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į miestą. 

Sacsaywaman tvirtovėje spėliosime, kaip inkai sugebėjo nutašyti ir vieną ant kito sukelti tonas sveriančius akmenis (neturėdami nė metalinių įrankių, nė krano ar tokio išradimo kaip ratas). Užlipę ant kalvos gėrėsimės panoraminiais miesto vaizdais – inkai statė Kuską ir aplink esančius miestelius bei tvirtoves taip, kad iš viršaus vietovė susidėliotų į pumos paveikslą. Sacsaywaman tvirtovė turėjo vaizduoti Pumos galvą, o vienoje vietoje zigzagu sukonstruotos 22 tvirtovės sienos čia „vaidino“ pumos galvos fragmentą. Po pietų laisvas laikas Kusko mieste. Antra nakvynė Kuske.

12 diena. Kuskas – Pisakas – Ojantaitambas.

Ryte vyksime į Šventąjį slėnį (privatus transportas). Manoma, kad anksčiau Šventajame slėnyje inkai ilsėdavosi po ilgai trukusių karinių kampanijų, mat klimatas tam čia itin palankus – švelnus ir pakankamai drėgnas. Išvykos metu lankysime Pisako (Pisac) miesto griuvėsius – nuo Pisako kalvos atsivers vaizdai į Šventąjį slėnį su apačioje vingiuojančia šventa Urubambos upe. Taip pat yra galimybė apsilankyti vietiniame Pisako turguje (akys apraibs nuo spalvingų mezginių ir audinių).

Po to tęsime kelionę iki druskos kasyklų Maras ir netoliese plytinčių Moray terasų. Nuo kalnų atitekantis sūrus upelis paskirstomas po privačius „baseinėlius“, kur vanduo garinamas, ir po to susemiama baseinėliuose likusi druska. Druska buvo itin svarbi inkų laikais, nes užtikrindavo tuometiniams gyventojams organizmui reikalingą natrį. Dabar druską išgauna vietiniai gyventojai, ir jiems tai yra papildomas pajamų šaltinis. Jei Maras kasyklos – itin praktiškai pritaikomas ir iki šiol naudojamas inkų laikų objektas, tai Moray terasos kelia daugybę klausimų – kam inkams reikėjo apkritimu suformuotų (primenančių amfiteatrą) terasų? Gal tai buvo eksperimentų vieta, kur buvo išvedamos naujos augalų rūšys, o gal ceremoninė, dievams garbinti skirta, veta?

Paskutinis objektas Šventajame slėnyje – istorinis Ojantaitambo miestelis (Ollantaytambo), kur anksčiau buvo dar vienas svarbus inkų miestas. Iš to laikotarpio likę siauros grįstos gatvelės, stačios terasos kalno šlaite ir akmeninė ceremonijų vieta kalno viršuje. Ojantaitambas svarbus ir istoriškai – būtent šiame mieste vyko mūšis, kuriame vienintelį kartą inkai atsilaikė prieš ispanus... Deja, jiems tai neužtikrino pergalės kare, tik viltį, kad galima išsaugoti galingą valstybę indėnų rankose... Nakvynė Ojantaitambe – miestelyje, kuris dar vadinamas „vieninteliu išlikusiu gyvuoju inkų miestu“.

13 diena. Ojantaitambas – Agvas Kalientes.

Pusdienis Ojantaitambo miestelyje. Ryte aplankysime istorinius Ojantaitambo griuvėsius – čia išgirsime vieną kitą versiją (nes tikslių atsakymų iki šiol nėra), kaip inkai užkeldavo tonas sveriančius akmenis į kalną ir kaip juos nutašydavo taip, kad net popieriaus lapo tarp dviejų akmenų neįterptum. Taip pat stebėsimės nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais nuo kalno, ant kurio buvo įsikūręs istorinis Ojantaitambo miestas, viršaus. Po pietų – kelionė traukiniu į Agvas Kalientes (Aguas Calientes) – miestelį, nuo kurio senovinis Maču Pikču miestas jau ranka pasiekiamas. Pati kelionė traukiniu taip pat įspūdinga, kadangi pakeliui atsiveria nuostabūs vaizdai į aplink supančius kalnus bei šalia tekančią Urubambos upę. Nakvynė Agvas Kalientes prieš apsilankymą svarbiausiame istoriniame inkų objekte – Maču Pikču mieste (Machu Picchu).

14 diena. Agvas Kalientes – Maču Pikču – Agvas Kalientes – Kuskas.

Anksti ryte išvyksime iš viešbučio, kad galėtume pasiekti Maču Pikču kartu su aušra. Tik kartu su pirmaisiais keliautojais įžengę į Maču Pikču, galėsime pora valandų džiaugtis ryto tyla šiame mistiniame mieste, o svarbiausia – galbūt galėsime stebėti (jei mus lepins geras oras), kaip saulė vieną po kitos apšviečia miesto terasas ir kiemelius. Tos akimirkos tikrai atpirks ankstyvą kėlimąsi! Vietinis gidas supažindins mus su miesto išdėstymu ir skirtingais kvartalais, parodys svarbiausias šventyklas ir kitus pastatus. Tačiau svarbiausia turėti laiko savarankiškai paklaidžioti šiame magiškame mieste, todėl pasivaikščiojimams liks užtektinai laiko. Norintys galės papildomai užkopti į Machu Picchu arba Waina Picchu kalną*. Nusileidus nuo Maču Pikču griuvėsių, turėsime šiek tiek laiko poilsiui Aguas Calientes miestelyje. Po pietų – traukinys į Ojanmtaitambą, iš ten pervežimas į Kuską. Nakvynė Kuske.

15 diena. Kuskas – Lima.

Skrydis į Limą. Priklausomai nuo skrydžių laiko, turas po Limą šiandien arba rytoj. Laisvas vakaras Limoje. Nakvynė Limoje.

16 diena. Lima – Europa.

Pervežimas į oro uostą 3 val. prieš skrydžius į Europą. Kelionės pabaiga... 

Kelionės kaina : 2570 eur + aviabilietas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas vidutinės ar kiek aukštesnės klasės viešbučiuose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais). Viešbučiai atrinkti nesivaikant žvaigždučių, tačiau yra jaukūs (kai kurie turi baseinus, kiti – terasas ar jaukius vidinius kiemelius), švarūs ir dauguma pagal kokybę maždaug atitinka 3 žvaigždutes; 
 • Pusryčiai visuose viešbučiuose. Išvykos į Kolkos kanjoną metu – vakarienės svečių namuose, kuriuose nakvosite. Išvykos į Titikakos ežerą metu – pietūs Takilės saloje;
 • Visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų: vietiniai skrydžiai, vienas pervažiavimas naktiniu autobusu „miegamąja klase“  (iš Naskos į Arekipą), kiti pervažiavimai organizuotu transportu ir autobusais (kaip nurodyta programoje), taip pat pervažiavimas traukiniu Ojantaitambas – Aguas Calientes ir Aguas Calientes – Ojantaitambas;
 • Įėjimai į lankytinus objektus bei gidų paslaugos anglų ar ispanų kalbomis (vertimas į lietuvių kalbą);
 • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos programos metu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota :

 • Tarptautiniai skrydžiai (apie 900 - 1400 eur);
 • Priemoka už vienvietį kambarį visos programos metu – 410 eur;
 • Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius visose nakvynės vietose ir kitą nurodytą maitinimą);
 • Kelionės draudimas;
 • Besilankant Maču Pikču mieste, norintys papildomai kopti į Waina Picchu ar Machu Picchu kalną, turės įsigyti papildomą bilietą – kainuoja 20 eur (bilietas į pagrindinę Maču Pikču teritoriją yra įskaičiuotas). Pranešti apie šį norą užsisakant kelionę;
 • Papildomos ekskursijos, arbatpinigiai vietiniams gidams ir pan.

Svarbi informacija:

 • Žvaigždute (*) programoje pažymėti papildomi programos punktai, kurie nėra įskaičiuoti į kelionės kainą;
 • Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.), įtakoti pasikeitusios situacijos vietoje;
 • Kai kurios ekskursijos vyksta kartu su kitomis keliautojų grupėmis (skrydis virš Naskos linijų, išvyka į Titikakos ežerą, turas į Bajestų salas ir kt.);
 • Kadangi didelė šalies dalis yra aukštikalnėse, pirmomis dienomis pakilus į mūsų organizmui neįprastą aukštį (Kolkos regionas), galimi tam tikri sveikatos sutrikimai (galvos skausmas, pykinimas, viduriavimas ir kt.). 

 Konsultacija: +370 68405053  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

KAUNE: Kęstučio g. 57-4
Tel.: 8 37 201582, 8 37 209203
Mob.: 8 614 54900
Fax.: 8 37 208464
Vilniuje: Ozo g. 20-18
Tel.: 8 5 2430467, 8 5 2430466
Mob.: 8 687 77944
Fax.: 8 37 208464