c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Tolimi kraštai


Ši kelionė po Vietnamą skirta tiems, kurie nori ir pažinti, ir pailsėti. Keliaujame lengvai ir patogiai. Nemiegančios Hanojaus gatvės, nuo drakono uodegos pažirusios Halongo įlankos uolos, jaukusis Hojanas, pracūziškasis Hošiminas, galingas Mekongas ir dar daug kitų Vietnamo gamtos ir kultūros malonumų. Trys poilsio dienos prie šiltos jūros!

1 diena. Skrydis Vilnius – Hanojus.

Skrydis iš Vilniaus į Hanojų su persėdimu Stambule.

2 diena. Atvykimas į Hanojų.

Atskrendate į Hanojų, pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį. Sveiki atvykę į Vietnamą, kuriame gyvenimas teka sava vaga. Vietname gyvena daugiau kaip 90 milijonų gyventojų, tai 13–ta didžiausia valstybė pasaulyje pagal gyventojų skaičių ir 8–ta Azijoje. Gatvėje skuba milijonai motorolerių ir dar daugiau žmonių. Jei norite išlikti budrūs, rekomenduojame paragauti ypatingos vietnamietiškos kavos – ją čia geria su kondensuotu pienu. Na o gurmanams rekomenduojame paskanauti kavos, gaminamos iš mažų žvėrelių palminių musangų apvirškintų kavos pupelių. Laisvas vakaras Jūsų poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Hanojus – tūkstančio metų miestas.

Po pusryčių pradėsite pažintį su miestu. Atiduosime pagarbą Dėdei Ho – apsilankysime Ho Ši Mino mauzoliejuje (dažnai neveikia), prezidento rūmuose ir jo namuose. Nešantis šviesą (tą reiškia jo slapyvardis) buvo kuklus žmogus, bet kaip ir apie kiekvieną vadą išplaukia ir neskelbtų intriguojančių „smulkmenų“. Tęsiame dienos turą ir vykstame aplankyti ypatingą Vietnamo budistų pagodą, kurią iškilusią virš vandens laiko tik vienas polis (One Pillar) ir įspūdingą Konfucijui dedikuotą Literatūros šventyklą (Temple of Literature). Joje XI a. buvo įkurtas pirmasis universitetas Vietname, skirtas mokyti kilminguosius Konfucijaus išminties. Su Vietnamo etninių grupių įvairove, tautinių drabužių tradicijomis, šalies istorija bei kultūriniu paveldu susipažinsime apsilankę Vietnamo etnologijos muziejuje. Ar žinote, kaip geriausiai susipažinti su miestu? Nustebinsime jus įspūdingu pasivažinėjimu vietnamietiškais dviračiais po šarmingas miesto gatves. Hanojuje labai populiari transporto priemonė – rikša. Viskas prieš jūsų akis, telieka nepamiršti fotoaparato, geros nuotaikos ir mėgautis besikeičiančiais miesto vaizdais. Rikšomis važiuojame per senamiesčio gatves, prisiliesdami prie miesto kasdienybės. Pietums gidas rekomenduos vietinį restoranėlį, kuriame tiesiog būtina paragauti autentiškos Hanoi Pho (noodle makaronų sriubos). Vėlyvą popietę pasivaikščiosite aplink Hoan Kiem ežerą ir Hanojaus Senąjį kvartalą – galėsite apsipirkti, užkąsti, ar paragauti vietinio alaus (jis tikrai geras). Dieną užbaigsite tradiciniu vandens lėlių pasirodymu. Garsusis Hanojaus lėlių teatras ant vandens žinomas kaip kasdienio gyvenimo kaime ir senovės pasakojimų atvaizdavimas. Šio teatro garsiausi kūriniai – Hanojaus miesto įkūrimas arba Hoan Kiem ežero legenda. Nakvynė viešbutyje.

*Pastaba: pirmadieniais ir penktadieniais Ho Ši Mino mauzoliejus bei Vietnamo etnologijos muziejus yra uždaryti. Mauzoliejų galėsite apžiūrėti tik iš išorės.

4 diena. Hanojus – Halongo įlanką, sveiki atvykę į laivą.

Po pusryčių, 4,5 – 5 val. važiuojame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą kvapą gniaužiančią vietą – Halongo įlanką, kuri vietinių dar vadinama ,,Nusileidusio drakono” įlanka. Legenda byloja – kur skrendantis drakonas su uodega palietė įlankos vandenį, ten susiformavo sala. Taigi šioje pasakiško grožio įlankoje yra susiformavusios 1969 salos ir įvairiaformės iš vandens kyšančios uolos. Taip pat užutėkyje gyvena daugiau nei 20 etninių grupių. Galima išvysti plūduriuojančias valteles ir nendrinius namelius ant vandens. 12 valandą jūsų lauks laivo įgula su gėrimais ir plaukimo instrukcijomis. Čia dar kartą išbandysite savo laimę – jei pasiseks, saulėje įlanka nušvinta, na o jei saulės trūks, tikrai neliūdėkite – veiklos užteks, o aptarnavimas laive puikus. Pietums skanausite ką tik sugautos žuvies plaukdami į Bai Tu Long įlanką. Po pietų sėsite į valtis ir plauksite susipažinti su Halongo įlankos žvejų kaimelio gyvenimu. Aplankysite kaimo mokyklėlę, žuvų veisyklą ir žvejybos muziejų. Norintys galės paplaukioti kajakais. Po įdomios popietės sugrįšite į kruizinį laivą ir praplauksite pro Cat Ba Nacionalinį parką. Vakarienė ir nakvynė laive.

5 diena. Ramybė Bai Tu Long įlankoje, grįžimas į Hanojų. Skrydis į Hue.

Visi anksti atsikėlę galės pasigrožėti tekančia saule ir žadą atimančia įlankos panoramos ramybe. Diena prasidės rytine Tai Či mankšta. Po pusryčių aplankysite Me Cung urvą, kuris yra vienas svarbiausių ir įdomiausių Halongo įlankoje. Urve archeologai rado priešistorinės gyvybės ženklų. Įveikus urvo tunelius jums atsivers nepaprasto grožio panoraminis vaizdas į Halongo įlanką. Vėliau grįšite į laivą išsiregistruoti iš kajučių ir keliausite į Tuan Chau prieplauką. Plauksite rytine Halongo įlankos pakrante, kuri retai kada aplankoma turistų. Tai bus puiki proga paskutinėms nuotraukoms padaryti bei atsipalaiduoti. Po šio įspūdingo kruizo – laikas sugrįžti į Hanojų iš kur Jūsų lauks vakarinis skrydis į Hue. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Hue – imperatoriškas miestas.

Po pusryčių išvyksime paplaukioti laivu Kvepalų upe (dabar kvepia tik ten, kur miškai), apžvelgdami miestą ir ramius kaimelius. Sustosime prie Thien Mu pagodos, kur daugiau sužinosime apie budizmą Vietname. Dažnai manoma, kad Vietname religija nepopuliari, tačiau dauguma vietnamiečių atsakys, kad jie yra budistai. Yra dvi budizmo pakraipos, o atskirti jas galima pagal šventyklose sustatytų Budų skaičių – vienas arba trys. Kiti šios dienos lankomi objektai – Citadelė ir Imperatoriaus rūmai, kurie buvo pagrindiniai valdžios statinai valdant Nguyen dinastijos imperatoriams.Tai tarsi istorinis karališkas miestas mieste, iš trijų pusių aptvertas sienomis. Taip pat aplankysime Uždraustajį purpurinį miestą ir jame esančius Penkis Fenikso bokštus, Thai Hoa rūmus, Mie šventyklą. Po pietų atrasime karališkus kapus: aplankysime Minh Mang ir Khai Dinh kapavietes. Atkreipkite dėmesį kaip jų architektūra susilieja su gamta. Grįžus į viešbutį, dar liks laisvo laiko pasivaikščioti po Hue miestą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Hue – Danangas – Hojanas.

Po pusryčių vykstame į Hojaną (~ 4 val.). Keliaudami trumpam sustosime pamankštinti kojas Lan Co paplūdimyje. Sustojus Danango mieste, bus galimybė aplankyti Cham muziejų (cham – etninė grupė, gyvenanti pietryčių Azijoje). Tai muziejus, kuriame saugoma didžiausia Cham skulptūrų kolekcija pasaulyje. Vėliau kojas pamiklinsime Marmumo kalnuose – lipsime į urvus, kuriuose pilna budistinių šventyklų. Papėdėje meistrai iš Kinijos atsivežę marmuro luitus (savuosius Marmuro kalnus vietnamiečiai taupo) uoliai tašo kičą. Atvykstame į viešbutį Hojane, kur papietavę vyksime į ekskursiją. Kadaise buvęs vienas svarbiausių Pietryčių Azijos uostų, dabar Hojanas lyg gyvas muziejus, kurio senamiestyje karaliauja pėstieji. Seni namai nukels jus dviem amžiais atgal. Aplankysime senąjį turtingo pirklio Tan Ky namą, kuriame susipina kinų ir japonų architektūros stiliai. Japoniškąjį dengtą tiltą buvo bandyta pervadinti (japonai nuo karo metų nėra čia labai mylimi) į „Tiltą einantiems iš Afaro“, bet pavadinimas neprigijo. Pasak legendos čia gyveno monstras vardu Cu, kuriam sujudėjus šalį užklupdavo žemės drebėjimai ir potvyniai. Nakvynė viešbutyje.

8 – 9 – 10 dienos. Poilsis Hojano pakrantėje.

Kokios gi atostogos, jei nepabūsite prie jūros? Vietiniai Pietų Kinijos jūrą vadina tiesiog vandenynu. Baltas smėliukas, jokių medūzų ir net nemokamas wi-fi. Cua Dai paplūdimys tik 4 km nuo Hojano, deginasi čia tik turistai. Stebėkite kaip Vietnamo moterys saugosi nuo saulės spindulių – ilgi drabužiai, tradicinė kepurė, o dažnai net ir skėtis, kad tik daugiau šešėlio. Jei norite pasakyti moteriai komplimentą – pagirkite jos baltą odą. Mėgstantiems aktyvų poilsį – daug galimybių pasirinkti papildomas ekskursijas, žvejybą, nardymą. O galbūt laisvą laiką skirsite lankydami gausias miestelio siuvyklas, kur per vieną dieną siuvėjai gali pasiūti viską, ko tik panorėsite. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Hojanas – Danangas – Hošiminas – Tay Ninh ir Cu Chi tuneliai – Hošiminas.

Pusryčiai viešbutyje. Šiek tiek laisvo laiko paplūdimio džiaugsmams, pirkiniams. Pervežimas į Danango oro uostą ir skrydis į Hošiminą. Hošiminas stebina prancūzišku suplanavimu: gatvės plačios, ir nors judėjimas labai intensyvus, čia jis gerokai tvarkingesnis nei Hanojuje ar kituose miestuose. Jums patiks ir tai, kad daugelis gatvių nuo saulės ir karščio paslėptos po plačiai išsikerojusiais medžiais. Keliaujame į Tay Ninh Cao Dai šventyklą. Tai specialiai sukurtos religijos pastatas, išsiskiriantis savo spalvomis, įdomiomis ceremonijomis ir pamaldomis. Po pietų keliausime pažinti dar vienos Vietnamo pusės – Cu Chi tunelius. Turėsime galimybę patys pajusti kaip gyveno partizanai – pašliaužti bent 50 – 100 metrų iš 200 km ilgio tunelių tinklo. Karo su Amerika metu Cu Chi vietnamiečiams tarnavo kaip maisto saugykla, slėptuvė ir net ligoninė. Nakvynė viešbutyje Hošimine.

12 diena. Hošiminas – derlinga Mekongo delta – Hošiminas.

Po pusryčių viešbutyje vykstate į My Tho (lietuviškai Mitas) miestą. Pakeliui į Mekongo Deltą aplankysite įspūdingą Vinh Trang pagodą. Pasiekę Mekongo deltą, sėsite į laivą ir plaukdami galėsite pamatyti kaip gyvena vietiniai. Praplauksite pro vaisių plantacijas ir tęsite kelionę link Vėžlių salos. Thoi Son saloje apsilankysite vietinėje šeimoje, kuri pamokys kaip gaminami tradiciniai vietnamietiški patiekalai. Kartu pasigaminsite pietus ir papietausite. Po pietų plauksite per natūralų Tan Thach kanalą ir atsigaivinsite kokoso palmių metamuose šešėliuose. Vėliau aplankysite vietinės šeimos verslą ir pasivaikščiosite po kaimelį. Po pažinties su Mekongo delta sugrįšite atgal į Hošiminą. Nakvynė viešbutyje.

13 diena. Hošiminas – miesto turas ir skrydis namo.

Po pusryčių viešbutyje vykstame į apžvalginę ekskursiją po Hošiminą. Aplankysite Nepriklausomybės rūmus, kurie buvo Vietnamo prezidento rezidencija, senąjį Hošimin paštą ir Notre Dame katedrą, kurią tikriausiai lyginsite su originalu, esančiu Paryžiuje. Po ekskursijos važiuojate į oro uostą bei tariate "Sudie, Vietname!".

 

Kaina : Nuo 1120 Eur + aviabilietas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose pažintinio turo metu;
 • Poilsis Hojano kurorte 5* viešbutyje su pusryčiais;
 • Rusakalbiai gidai kiekviename mieste (pageidaujant gali būti ir anglakalbiai);
 • Visi pervežimai ir ekskursijos numatytos programoje;
 • Vietiniai skrydžiai;
 • Plaukimas kruiziniu laivu Halongo įlankoje ir nakvynė laive;
 • Pilnas maitinimas kruizo Halongo įlankoje metu (pusryčiai, pietūs, vakarienė);
 • Vietnamietiško maisto gaminimo pamokėlė vietinėje šeimoje Mekongo deltoje ir pietūs;
 • Tradicinio lėlių teatro ant vandens pasirodymas;
 • Įėjimo mokesčiai į visus lankomus objektus, numatytus programoje;
 • Iškvietimas Vietnamo vizai gauti.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota :

 • Tarptautinis skrydis – nuo 530 EUR;
 • Vietnamo viza (viza gaunama atvykus į šalį, vizos kaina 25 USD, reikia turėti 2 spalvotas nuotraukas);
 • Maitinimas neįtraukstas į "Įskaičiuota" ir asmeninės išlaidos;
 • Medicinos išlaidų draudimas;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams (~50 EUR);
 • Papildomos ekskursijos.
 • Vienviečio kambario priemoka - 530 Eur.

 

 Konsultacija: +370 68405053  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.