c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
1 - 2 dienų kelionės

Latvija: Ventspilis - Liepoja (2d.)

KELIONĖS POGRAMA:

1 DIENA.
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Atvykstame į Liepoją. Šiandieninė Liepoja – tai jaukus, o tuo pat metu ir modernus, aktyvus miestas, kuriame vis dar yra išlikę nemažai istoriškai vertingų ir architektūros prasme įdomių pastatų. Senamiestyje daug septyniolikto amžiaus medinių namų. Tarsi jūros dugne gulintys nuskendę laivai, jie kuria poeziją ir skleidžia miglą, kurioje gali regėti tris šimtmečius šiomis gatvėmis skubėjusių žmonių siluetus. Artinantis prie garsiosios Liepojos krantinės – Promenados, carinės provincijos miestas tampa pasakų miestu. Miesto centre galima išvysti ir Art Noveau, ir klasikinės, ir baroko stiliaus pavyzdžių, kurie drauge susijungia į vien Liepojai būdingą architektūrinį paveikslą. Pagrindinė miesto aikštė –Rožių aikštė, kiekvieną vasarą pasipuošia tūstančiais rožių. Šios aikštės grindinyje įspaustos ir po miestą išbarstytos natos palydės Jus iki žymiausių miesto vietų. Natos grindinyje išdėstytos tokiu atstumu viena nuo kitos, kad tikrai nepasimesite. Kodėl būtent natos? Todėl, kad Liepoja laikoma Latvijos roko muzikos sostine. Čia rasite ir žvaigždžių alėją, kur savo plaštakas į molį yra įspaudę tokie žymūs žmonės kaip Raimondas Paulas, Laima Vaikulė ir Ivo Fominas, šioje alėjoje puikuojasi ir didžiausia gitara Latvijoje. Aplankysime: Šv. Trejybės bažnyčią, kurioje stovi antri pagal dydį Latvijoje vargonai,  aplankysime miesto simbolį – fontaną, gintaro laikrodį, ir būtinai – Pajūrio parką. Keliaudami link Ventspilio sustosime Jūrkalnėje -vienoje vaizdingiausių jūros pakrantės vietų Latvijoje su tyliu, civilizacijos nepaliestu paplūdimiu ir iki 20 metrų aukščio skardžiu. Latviai turi senas alaus gamybos tradicijas, todėl, jeigu bus galimybė, stabtelsime Užavos alaus darykloje, paragauti tamsaus ir šviesaus Užavos alaus. Vakarop pasiekiame Ventspilį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.
Pusryčiai. Pažintis su Ventspiliu  – šiuolaikišku pajūrio miestu, susidraugavusiu su sūriaisiais vandenimis ir atšiauriu vėju, gerbiančiu savo praeitį ir turinčiu savo ateitį. Išskirtinį miesto įvaizdį pabrėžia rūpestingai grįstos gatvės ir Latvijos geriausių  skulptorių bei menininkų skulptūros.  Miestas kiekvienam gali pasiūlyti kažką ypatingo - kiekvienam savas Ventspilis. Šiltuoju metų laiku turėsite unikalią galimybę susipažinti su miestu, uostu ir vartais į jūrą plaukdami laiveliu* Ventos žiotimis. Vėliau - apžvalginė ekskursija po senamiestį, garsi Uosto gatvės promenada iki švyturio. XIIa. Livonijos Ordino pilis- viena seniausių Latvijos viduramžių tvirtovių. Joje dabar įsikūręs vienas moderniausių Baltijos muziejų su skaitmenine ekspozicija, vizualia skulptūrų galerija – „vaiduoklių rūsys“ ( laisvu laiku pageidaujantys galės apsilankyti muziejuje). Žymusis inkarų takas - tai muziejus po atviru dangumi su unikalia inkarų ekspozicija pajūrio parke.  Laisvas laikas prie jūros. Išvykstame namų link. Vėlai vakare sugrįžtame į namus.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transporto paslaugos
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
  • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais
  • Ekskursinė programa;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Bilietai į mokamus objektus
  • Asmeninės išlaidos;
  • Sveikatos draudimas kelionės metu

Kita informacija:

  • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kainos gali kisti;
  • Kelionei reikalingi dokumentai: pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.