c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
3 -4 dienų kelionės

Estijos salos - senasis Talinas - pajūrio kurortas Hapsalu (3 dienos)

Keliaukime į Estiją! Estijos pakrantę supa daugiau apie du tūstančius salų, didžiausios jų - Sarema ir Hyjuma. Saarema - žavi unikalia gamta, vėjo malūnais ir kadagiais, keliausime ir į Hyjumą - miškingiausią Estijos vietą. Pasivaikščiosime po nuostabiai išsilaikiusį ir UNESCO saugomą Talino senamiestį, ir pajūrio kurortą - Hapsalu - puiki proga pažinti Estiją. 

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA 
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Vidurdienį atvykstame į Estiją, keliamės keltu į Saremos salą (apie 20-30 min). Trumpam sustojame Angla malūnų kaime, kur iš 9 malūnų likę tik 5 lengvieji malūnai. Apžiūrėsime krašto tautodailininkų parodėlę, turėsite galimybę įsigyti jų pagamintų suvenyrų ir paragauti tikro saaremietiško naminio alaus. Pasigrožėsime jūros platybėmis nuo aukščiausio vakarų Estijoje Panga pank skardžio (21,6 m.). Kadangi saloje buvo gaminamas naminis alus, šioje vietoje, prieš išplaukiant žvejoti, buvo pilamas į jūrą, tiksliau aukojamas, alus, kad jūra būtų rami ir laimikis būtų geras. Saloje vienintelis miestas ir sostinė yra Kuresarė, kuri istoriškai buvo svarbi prekybos vieta. Miesto parke yra Vyskupų pilis* – vienintelė išsilaikiusi viduramžių tvirtovė Baltijos šalyse. Pilyje veikia krašto muziejus. Apžiūrėsime viduramžių interjerą, požemius ir vyskupo apartamentus, bokštą - Ilgąjį Germaną, vadinamu kalėjimo bokštu. Pasivaikščiosime po Kuresarės miestelį: miesto parkas, Rotušė, “svarų” namai, pirmasis Estijoje savanoriškos ugniagesių draugijos pastatas. Laisvas laikas Kuresarėje. Išvykstant iš Saaremos, užsuksime prie vienintelio Europoje geriausiai prieinamo Kali meteoritinio ežero. Vykstame į Kuvaistu uostą. Plaukiame į žemyną. Kelionė per Estiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA 
Pusryčių apžvalginėje ekskursijoje po Taliną autobusu: Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos olimpinis centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Undinėlės paminklas. Pasivaikštome pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į Talino įlanką, jūrų uostą ir senamiestį, „Ilgoji koja“, rotušės aikštė su pirklių namais ir senąja vaistine bei miestą iš rotušės bokšto saugantis Vana Tomas, „bandelių“ skersgatvis, miesto gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas.
Keliaujame į pasaulyje analogo neturintį „Hidrolėktuvų uosto“ muziejų*. Remiantis didžiausio pasaulyje kelionių patarėjo Tripadvisor.com keliautojų vertinimais 2014 metais įvertintas prestižiniu apdovanojimu "Certificate of Excellence". Povandeninės gamtos grožybių ar gyvų eksponatų ten nepamatysite, tačiau estų pastangos sudominti laivybos praeitimi bei dabartimi apstulbins ir tuos, kurie nėra dideli technikos mėgėjai. Ekspozicijos racionalumas, išmonė, atraktyvumas, informacijos gausa bei jos pateikimo įvairovė pribloškia pačia geriausia šio žodžio reikšme.
Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus bei sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t. Kas valandą gęsta šviesa, pasigirsta lėktuvo gaudesys, jis pradeda skraidyti, žmogus pasijunta tarsi prieš oro ataką. Vienas seniausių muziejaus eksponatų - XVI a. vidurio laivas. Savo forma jis primena ir Hanzos pirklių kogus, plaukiojusius XIII a. pradžioje, ir vikingų laivus. Vienas iš pagrindinių eksponatų ir muziejaus pasididžiavimas – 600 tonų sveriantis prieškarinio Estijos laivyno povandeninis laivas „Lembit“. Lankytojams siūloma nusileisti į jo vidų ir vieną po kitos apžiūrėti visas patalpas – nuo vairinės iki kariškių miegamųjų. Beje, 1935 m. Anglijoje pastatytas „Lembit“ yra seniausias iš povandeninių laivų, eksponuojamų pasaulio muziejuose. Lankytojai itin pamėgo geltoną povandeninį laivą (mažą kino salę), kuriuo leidžiamasi į kelionę aplink pasaulį po vandeniu.
Nakvynė viešbutyje Taline.

3 DIENA 
Pusryčiai. Keliaujame link Baltijos jūros pakrantės ir keliamės keltu į antrą pagal dydį Estijos salą - Hyjuma. Pažintis su sala: salos simbolis - Kopu švyturys* - vienas seniausių švyturių pasaulyje ir pirmasis švyturys, iškilęs prie Baltijos juros. Jo šviesa padeda orientuotis jūreiviams nuo 1531 m.  Kadangi jis stovi aukščiausiame salos taške - nuo Kopu švyturio atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą ir Hyjumos salos kraštovaizdį. Kelionė po salą, gėrintis nuostabiais peizažais, kopomis, pušynais. Po pietų grįžtame į žemyną, keliaujame į Estijos pajūrio kurortą Hapsalu. Pasivaikščiosime po gražųjį kurortą, kuris dėl savo švelnaus klimato vadinamas „Estijos rivjera“. Geležinkelio stotis su ilgiausiu Europoje dengtu peronu (216 m.), vienas įspūdingiausių miesto istorijos paminklų – viduramžių vyskupų pilis, apipinta legendomis apie „Baltąją damą“, miesto katedra. Vakare išvykstame link namų. Kelionė per Estiją, Latviją ir vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
 • Autobuso perkėlimas keltu;
 • 2 nakvynės turistinės klasės viešbutyje; 
 • Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Bilietai į mokamus objektus ~ 35 EUR;
  Estijos jūrų muziejus: suaugusiems - 14 Eur, vaikams (9-18m) ir studentams - 7 Eur, vaikams iki 8 metų - nemokamai.
  Kopu švyturys: suaugusiems - 3 Eur, vaikams, studentams, senjorams - 2 Eur, vaikams iki 6 metų - nemokamai.
  Kelto bilietai į Saremos ir Hyjumas salas  ~ 12 Eur/asm
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 38 EUR;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.

Pastabos:

 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio;
 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Informacija keliautojams.