c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
3 -4 dienų kelionės

Latvija: Ventspilis - Kuldyga - Kolka (3 dienos)

1 DIENA 
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Vykstame į Kuldygą, gražiai vadinamą ’’Latvijos Venecija’’. Senoji viduramžių architektūra ir turtinga istorija sukuria savitą atmosferą mieste, kur gatvių labirintai išvingiuoti taip, kad namai nestovėtų ant vandens gyslų. Čia aplankysime plačiausią Europoje Kuldygos Ventos krioklį (249 m. pločio), apie kurį legendos pasakoja, jog kunigaikščiai čia lašišas rankomis gaudė. Senovinis raudonų plytų tiltas per Ventą veda į miestelio centrą, kur kažkada buvo sprendžiami Vakarų Latvijos svarbiausi įvykiai. Čia vis dar tebestovi pastatas, kuriame apsistodavo Švedijos karališkoji šeima... Vykstame į paslaptinguosius Riežupės smėlio urvus-katakombas, čia apie 2 km. keliausime smėlio labirintais, nusileidžiant iki 8 m. po žeme. Tai prieš 150 metų žmogaus rankomis iškasti tuneliai. Atvykstame į Ventspilį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Pažintis su  Ventspiliu  – šiuolaikišku pajūrio miestu, susidraugavusiu su sūriaisiais vandenimis ir atšiauriu vėju, gerbiančiu savo praeitį ir turinčiu savo ateitį. Išskirtinį miesto įvaizdį pabrėžia rūpestingai grįstos gatvės ir Latvijos geriausių  skulptorių bei menininkų skulptūros.  Miestas kiekvienam gali pasiūlyti kažką ypatingo - kiekvienam savas Ventspilis. Šiltuoju metų laiku turėsite unikalią galimybę susipažinti su miestu, uostu ir vartais į jūrą plaukdami laiveliu Ventos žiotimis. Vėliau - apžvalginė ekskursija po senamiestį, garsi Uosto gatvės promenada iki švyturio. XII a. Livonijos Ordino pilis - viena seniausių Latvijos viduramžių tvirtovių. Joje dabar įsikūręs vienas moderniausių Baltijos muziejų su skaitmenine ekspozicija, vizualia skulptūrų galerija – „vaiduoklių rūsys“. Žymusis inkarų takas - tai muziejus po atviru dangumi su unikalia inkarų ekspozicija pajūrio parke.  Laisvas laikas pajūryje. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA 
Pusryčiai. Keliaujame į Kolkos iškyšulį, kur Rygos įlanka susilieja su atvira Baltijos jūra. Tai šiauriausias Latvijos kaimelis, o Kolkos iškyšulys – įspūdingas akiai, ir pavojingas laivams. Dabartinis Kolkos švyturys ne veltui stovi dirbtinai supiltoje saloje – žmogaus įsikišimas buvo būtinas, norint iš kuo arčiau įspėti laivus apie pavojingą jūros dugną. Balto smėlio paplūdimiai, pušynėliai, žvejų valtelės, senovinė architektūra, švyturiai ir tyliai tekantis gyvenimas – visu tuo pasižymi ši pakrantė. Vyksime pasigrožėti Jūrkalne. Jūrkalnės skardis ir viena vaizdingiausių jūros pakrantės vietų Latvijoje su tyliu, civilizacijos nepaliestu paplūdimiu ir iki 20 metrų aukščio skardžiu. Žavingas gamtos objektas, čia nuo pakrantės skardžio į paplūdimį veda laiptai, jau daugelį kartų atnaujinti, nes smarkių audrų metu krantas gerokai atsitraukia. Pastebėta, kad krantas per metus atsitraukia kelis metrus. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
 • 2 nakvynės turistinės klasės viešbutyje, WC ir DUŠAS 2 kambariams;
 • Ekskursinė programa;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Bilietai į mokamus objektus ~ 20 EUR;
 • 1 pusryčiai – 5 EUR/asm; (galima užsisakyti 2 pusryčius)
 • Asmeninės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.

Pastabos:

 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio;
 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu kelionę įsigijote pirmieji - sėdėsite autobuso priekyje, jeigu vieni paskutinių - autobuso gale.
  Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 Eur mokestis.
 • Informacija keliautojams.

Konsultacija: el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba telefonu: +37062318300