c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
3 -4 dienų kelionės

Austrija - prie Alpių besiglaudžiantis kultūros lopšys (4 dienos)

Kelionėje Jūsų laukia plati pojūčių paletė: regimų, juntamų ir užuodžiamų pojūčių jūra! Šalies miestų architektūra ir paminklų gausa bei kerintys gamtos vaizdai jei ne pribloškia, tai bent nuoširdžiai nustebina. Tai beprotiškai graži, tvarkinga šalis, nuoširdžiai malonūs, „nesurūgę“ žmonės...

1 DIENA
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, per Čekiją. Nakvynė viešbutyje Brno.

2 DIENA
Pusryčiai. Vykstame į pietinės Austrijos regioną – Štiriją, garsėjantį tyru oru ir nuostabia kalnuota gamta, žemdirbyste ir vyndaryste. Čia daugybė senovinių pilių, tvirtovių ir jų liekanų, vienuolynų, istorinių paminklų, tradicinių miestelių ir kaimelių, besipuikuojančių „lėtųjų miestų“ titulais, kur, pavargus nuo pasiutusio gyvenimo ritmo, galima pasislėpti, pasigrožėti gamta ir turiningai praleisti laiką kalnuose. Aplankome Hartbergą, kurį galima laikyti „lėtojo miesto“ etalonu. Miestukas užburia harmonija: jaukus senamiestis, bažnyčia, centre plyti didžiulė pėsčiųjų zona, miesto apylinkėse propaguojamos ekologinio turizmo idėjos. Čia dabartis ir meilė gyvenimui puikiai dera su šimtamete istorija ir tradicijomis. Vykstame kalnų keliu, per „Juodojo varno“ kalną, į įspūdingą Herberštein pilį* - vieną populiariausių visoje Austrijoje. Renesanso pilies kompleksas, pastatytas 1215 m., puikiai prižiūrėtas parkas, yra 422 m. aukštyje, apsupti neaukštų kalnų, puikių vaizdų. Šalia pilies yra zoologijos sodas ir senovinis rožynas, kurį pavasarį papuošia žiedais 30 tūkst. tulpių, o vasarą pražysta 37 rūšys rožių, zooparke yra 600 gyvūnų, 125 rūšių. Nuo XII a. iki šių dienų pilies kompleksas priklauso Herberštein giminei ir jau 700 metus saugo Štirijos aristokratų gyvenimą.
Vaizdingu panoraminiu‚“gurmanų“ keliu vykstame į aliejaus spaudyklą ir stebėsime kaip spaudžiamas aliejus iš šio krašto aukso – moliūgų. Viduramžių Europoje 200 ml. tamsaus, žalsvo atspalvio moliūgų sėklų aliejaus buteliukas kainavo tiek, kiek masyvus auksinis žiedas, todėl šis aliejus dar vadinamas „juoduoju auksu“. Norint išgauti 1 litrą moliūgų aliejaus reikia nuo 30 iki 50 didelių moliūgų. Po edukacinės programos mūsų laukia austriško vyno rūsiai ir vyno degustacija. Pastarąjį dešimtmetį vyno profesionalų pasaulį sukrėtė degustacijos, kuriose vyno madų formuotojai, ragaudami aklai Austrijos vynams iš Vachau „Gruner Veltliner“ vynui suteikė pirmenybę prieš Burgundijos „Chardonnay“, o iš Štirijos „Sauvignon Blanc“ vynas nušluostė nosį Naujosios Zelandijos, Luaros slėnio ir Bordo „Sauvignon Blanc“ vynams. Staigmenos nesibaigė, nes iš rūsių kol kas neištraukti raudonieji, netikėtai geri vynai.
Apsilankysime unikalioje Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje šalia Pollau miestelio. O mažuose kalnų miesteliuose gerai nusiteikę pardavėjai atklydėlius, iš jiems mažai žinomos šalies mielai vaišina alyvuogėmis, pasiūlo atsilaužti ryte pačių keptos duonos. Šios dienos „Gurmanų kelio“ paskutinė stotelė - tradicinė kepyklėlė. Jūsų lauks meduolių dekoracija ir degustacija, kuriuos galėsite pasilikti sau, o taip pat - austriškų pyragų ir tortų degustacija*. Vėliau pasikelsime panoraminiu keliu iki įspūdingos Baltosios bažnyčios. Nakvynė tradiciniame auštriškame viešbutyje.

3 DIENA
Pusryčiai. Po pusryčių laukia desertas – austriško šokolado degustacija tradiciniame Štirijos šokolado fabrike. Vėliau susipažinsime su Gracu - Štirijos sostine, antru pagal dydį Austrijos miestu. UNESCO šio miesto istorinį centrą paskelbė pasaulinio kultūros paveldo objektu. Čia Jūs pamatysite Šlosbergo pilies griuvėsius, juos prakalbinus išgirstumėte istorijų apie miestą nuo pat jo atsiradimo pradžios. Domkirche bažnyčią, laikrodžio bokštą, kuriame laiką skaičiuoja 1712 metais įtaisytas  originaliu mechanizmu laikrodis ir vienu seniausių šalyje varpu (1382m,). Vėlyvosios gotikos šedevru vadinama Šv. Egidijaus katedra, Šv. Pauliaus vardu pakrikštyti miesto vartai ir, žinoma, Rotušė. Štirijos žemės sostinės galybę pirmiausia pajunti vaikščiodamas senuoju grindiniu, kur miesto paslaptis ausylam turistui šnibžda akmeninės trinkelės. Besiraizgančiose gatvelėse įsikūrusios prabangios mados parduotuvės, įvairūs restoranai, jaukios ledainės, kur galima susipažinti su austrų kulinariniais pasiūlymais. Laisvas laikas.
Gracas – Štirijos žemės sostinė, kurioje stovi Eggenberg rūmai*. Tai įstabaus grožio renesanso architektūros paminklas, kuris primena apie Austrijos didingumą ir galybę. Daugelį metų čia buvo kunigaikščių rezidencija. Rūmai buvo pastatyti kunigaikščio Eggenbergo įsakymu 1635 m. ir pavadinti jo vardu. Šiuo metu čia saugoma vertinga meno kolekcija, bei išsaugotas interjeras. Eggenberg rūmai keri savo dydžiu, net 52 kambariai, 24 pagalbinės patalpos, rūmuose yra 365 langai. Visi šie skaičiai paminėti ne atsitiktinai, nes būtent jie simbolizuoja astronominius metus. Pilies interjeras ir parkai įrengti kosmoso tematika, pagrindinės pilies įžymybės – „Planetų salė“, nuostabus „Planetų parkas“. Pilyje - antra pagal dydį, Austrijos Imperijos monetų kalykla, o paveikslų galerijoje galima pasigrožėti Rubenso darbais ir t.t. Nakvynė viešbutyje Brno.

4 DIENA
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
 • 3 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
 • Edukacinės programos ir degustacijos: aliejaus spaudimas, vyno degustacija, meduolių degustacija, šokolado degustacija.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Bilietai į mokamus objektus (~35EUR);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Ekskursinių objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą;
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas;
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jei pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 EUR mokestis.
 • Informacija keliautojams.

Konsultacija: el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba telefonu: +37062318300