c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
3 -4 dienų kelionės

Savaitgalis Estijos salose viešbutyje su SPA centru (3 dienos)

PROGRAMA

1 DIENA
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Vidurdienį atvykstame į Estiją. Iš Virstu uosto keliamės* į Saremos salas. Pasitinka pirmoji salyno sala - Muhu. Vaike – Vain sąsiauriu, kuris skiria Muhu salą nuo Saremos salos, pervažiuosime į didžiausią salyno salą – Saremą. Saloje vienintelis miestas ir sostinė yra Kuresarė, kuri istoriškai buvo svarbi prekybos vieta. Miesto parke yra Vyskupo pilis* – vienintelė išsilaikiusi viduramžių tvirtovė Baltijos šalyse. Pilyje veikia krašto muziejus. Apžiūrėsime viduramžių interjerą, požemius ir vyskupo apartamentus, bokštą - Ilgąjį Germaną, vadinamu kalėjimo bokštu. Pasivaikščiosime po Kuresarės miestelį: miesto parkas, Rotušė, “svarų” namai, pirmasis Estijoje savanoriškos ugniagesių draugijos pastatas.
Laisvas laikas, pramogos Kuresarėje. Įsikuriame 3*-4* viešbutyje miestelio centre, ant jūros kranto.

Spa Hotel Rüütli ir Spa hotel Meri yra ideali  atostogų vieta, 5 min. kelio pėsčiomis nuo paplūdimio. Gyvenimo būdo ir sveikatingumo viešbutis įsikūręs nuostabioje pajūrio alėjoje, šalia jachtų prieplaukos. Pro numerių langus atsiveria nuostabūs vaizdai į greta esančią pilį arba Kuresarės miesto parką. Gausybę teigiamų emocijų gausite apsilankę vandens parke arba pramogaudami jaukiame Estijos kurorte.  

2 DIENA
Pusryčiai. Laisvas laikas pajūryje. Pailsėję prie jūros ar pasimatę su Baltijos ruoniais, visi vakarop pasižvalgysim po Saremos salą. Nepakartojamas salos peizažas: akmenų luitai, pelkės ir kadagynai. Atvykstame į Angla malūnų kaimą*, kur iš 9 malūnų likę tik 5 lengvieji malūnai. Apžiūrėsime krašto tautodailininkų parodėlę, turėsite galimybę įsigyti jų pagamintų suvenyrų ir paragauti tikro saremietiško naminio alaus. Saulę palydėsime pagal saliečių paprotį ant aukščiausio vakarų Estijoje Panga pank skardžio (21,6m). Šioje vietoje prieš išplaukiant žvejoti, buvo aukojamas alus, tiksliau pilamas į jūrą, kad jūra būtų rami ir laimikis būtų geras.

Papildomai siūlome:
Vykti į Vilsandi nacionalinį parką* – paukščių rojų. Šį nacionalinį parką sudaro virš 150 salelių ir uolų, kyšančių iš jūros ties vakarine Saremos pakrante. Čia žiemoja tūkstančiai vandens paukščių, bei galima  pamatyti pilkųjų ruonių ir net 34 iš 36 Estijoje aptinkamų laukinių orchidėjų rūšių. Parko lankytojų centras įkurtas Loona dvare. Siūlome susitikimą su pilkaisiais ruoniais, didingu jūros ereliu, ir kormoranų draugiją.  Esant gerom oro sąlygom, siūlome  pasiplaukioti motorinėmis valtimis* (po 10-12 žm.) po  Vilsandi nacionalinio parko saleles, ir pamatyti  200 metų senumo Vilsandi švyturį ir unikalią gelbėjimo valtį- daržinę, pasigėrėti neįprastais Baltijos jūros krantais, pasipuošusiais Estiško marmuro atodangomis ir daugybe riedulių ir akmeniniu salelių, išvysti jūra besidžiaugiančius ir ant kranto besiilsinčius žvejų konkurentus jūroje - pilkuosius ruonius ir daugybę paukščių.

Vykstame į  Tagaranna pastatyti savo akmenų bokštelį, kad svajonė išsipildys. Šalia kelio pasitiks papuošti vėjo malūnai PIRET ir TÖLL. 1970-ųjų pabaigoje du iš trijų vėjo malūnų Ninase gyvenvietėje buvo perstatyti ir papuošti kaip vyras ir moteris. Malūnai buvo papuošti filmavimui, tačiau jie greitai tapo populiarūs turistų ir jaunavedžių tarpe, todėl juos buvo nuspręsta išsaugoti.

3 DIENA
Pusryčiai. Išvykstame iš Kuresarės. Keliaudami link žemyno, užsuksime prie vienintelio Europoje, geriausiai prieinamo meteoritinio ežero Kaali. Pagal suomių mitologiją Kaali buvo laikoma vieta, į kurią leidžiasi Saulė. O saliečiai sako: „Kas nematė Kaali, tas nebuvo Saaremoje“. Aplankysime Poide bažnyčią-tvirtovę, didžiausią Saremoje. Tokios bažnyčios buvo statomos tam, kad prireikus jas būtų galima nesunkiai paversti tvirtovėmis ir atremti priešų puolimus. Pasivaikščiosime po  Koguvos senajį  žvejų  kaimą – muziejų  Muhu saloje. Čia išvysime nuostabiai išsilaikiusius senuosius namus gatvinio kaimelio centre, kurie statyti 1702-1776 metais, o juos supančios akmeninės tvoros pagal rašytinius šaltinius įrengtos prieš 200 metų, apžiūrėsime vietos gyventojų sodybas ir rašytojo J. Smulo gimtąją sodybą*. Vidurdienį išvykstame iš Estijos salų, keliamės keltu į žemyną.  Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  •  kelionė komfortabiliu autobusu;
  •  kelionės vadovo-gido paslaugos;
  •  ekskursinė programa;
  •  2 nakvynė 3*-4* viešbutyje, su pusryčiais;
  • Apsilankymai vandens atrakcionų parke

Pastabos:
• už lankomus objektus, keltų bilietus, pažymėtus* - papildomai mokama kelionės metu (max ~ 45 EUR),
• ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

  Konsultacija: el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba telefonu: +37065091901

DATOS IR KAINOS

ŽEMĖLAPIS