c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
3 -4 dienų kelionės

Talinas - Gotlandas - Hapsalu (3d.)

1 DIENA 

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykus į Estijos sostinę, ekskursija po Taliną pėsčiomis: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdai į Talino įlanką, jūrų uostą, pirklių miesto stogus. Prieš Jus išsirikiuos miesto sargybiniai - seneliai sienos bokštai. „Trumpąja koja“ nusileisime nuo Tompea kalvos, pakeliui žvilgtelsim į „Mergelių“ ir Žvelk į virtuvę“ bokštus. Rotušės aikštėje pasitiks senieji pirklių namai ir seniausia miesto vaistinė, bei rotušės bokšte miestą sugantis Vana Tomas, „bandelių“ skersgatvis, šv.Katarinos kiemelis, Viru vartai... Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasimėgauti estų virtuvės patiekalais viename iš gido rekomeduotų restoranų.
21 val. vakaro kruiziniu laivu išplaukiame į Gotlando salą. Vakarą praleidžiame pramogaudami SILJA EUROPA laive, kuriame yra 5 restoranai, 2 barai ir naktiniai klubai, grožio salonas, sauna ir 4 parduotuvės, taip pat šeimoms ir vaikams skirtas specialus vaikų žaidimų kambarys. Nakvynė laivo kajutėse.

2 DIENA
Pusryčiai laive, švediškas stalas. 10:30 val. atplaukiame Visbį – vienintelį miestą Gotlando saloje, priklausančioje Švedijai. Baltijos jūros viduryje iškilusią Gotlando salą, romantiški švedai vadina saulės ir vėjų sala. Gotlando sūrių gamintojams ji kažkodėl atrodo mėlyna: įžymiausią salos sūrį jie pakriklštijo „Mėlynuoju Gotlandu“. Niekur kitur Švedijoje neaptikta tiek daug vikingų lobių kaip Gotlande – čia jų iškasta apie 700. Ekskursija pėsčiomis po Visbį – viduramžių miestą, kuriame dar ir dabar pastatai “kvepia“ vikingais, Šią vietą labiausiai garsina, geriausiai išsaugota Europoje, 3,4 km ilgio akmeninė siena, vadinama Ringmuren („Žiedo siena“), juosianti senamiestį ir bažnyčios liekanas. Apjuostame senamiestyje priskaičiuojama 400 pasaulio paveldo objektų. Visbis laikomas geriausiai išsilaikiusiu viduramžių miestu Skandinavijoje ir 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Patariame aplankyti Gotlands Fornsal muziejų*, kur saugoma didžiausia akmens piešinių kolekcija, vikingų apranga, aukso ir sidabro lobiai, laivai. Salos gyventojai pagrinde verčiasi žemės ūkiu ir žvejyba, visi atvykėliai pasigardžiuodami šlamščia šviežią rūkytą ir džiovintą žuvį, užsigerdami Gotlando alumi, restoranuose galima paragauti tradicinių lašišos ir ėrienos patiekalų. Lauktuvių būtinai parveškite avies vilnos mezginių ar keramikos dirbinių.
Po nuotykių pilnos dienos Jūsų laukia nuostabi vakarienė švediško tipo restorane „Grande Buffet Restaurant“! Mėgausitės ne tik puikiais patiekalais, bet ir gaiviaisiais gėrimais, kava, arbata bei vynu ar alumi.
Vakare išplaukiame kruiziniu laivu į Taliną. Laive Jūsų laukia poilsis ir linksmybės: kviečiame atsipalaiduoti saunos centre, Jūsų laukia koncertai, pramogos, muzika ir romantika... Nakvynė laivo kautėse.

3 DIENA
Pusryčiai laive, švediškas stalas. 11:45 val. atplaukiame į Taliną. Vykstame į Hapsalu miestelį. Čia pasivaikščiosime po gražųjį kurortą, kuris dėl savo labai švelnaus klimato vadinamas „Estijos rivjera“. Dar prieš kelis šimtus metų buvo mėgiamas aristokratų kurortas iki šių dienų išsaugota graži promenada, Kurhauzas, geležinkelio stotis su ilgiausiu Europoje dengtu peronu ir geležinkelio muziejumi*. Vienas įspūdingiausių miesto istorijos paminklų – viduramžių vyskupų pilis*, apipinta legendomis apie „Baltąją damą“, miesto katedra. Jaukios miestelio gatvelės, kuriose gausu tautodailininkų prekyviečių ir kavinaitės siūlančios skanumynus... Vakarop išvykstame link namų. Kelionė per Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu autobusu;
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Kelto bilietai: Talinas-Visbis –Talinas
 • Ekskursijos autobusu ir pėsčiomis, lietuvių kalba: Taline, Visbyje, Hapsalu
 • 2 nakvynės keturvietėse C klasės kelto kajutėse su dušu ir WC;
 • 2 pusryčiai ir 1 vakarienė švediško tipo restorane;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Bilietai į mokamus objektus:
 • Brigitos vienuolyno griuvėsiai Taline ~ 2 EUR;
 • Gotlands Fornsal muziejus Visbyje ~14 EUR;
 • Hapsalu vyskupų pilis ~ 6 EUR;
 • Hapsalu geležinkelio muziejus ~ 4 EUR
 • Asmeninės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.
 • EKSKURSIJOS autobusu po Visbiją, Gotlando salą (anglų kalba, kaina ir aprašymai pateikiami žemiau, rezervuoti iš anksto).

Apie ekskursijas:
Ekskursija po Visbiją (pažintinė, anglų kalba)
Ekskursija prasideda, nuvežant Jus autobusu į „senąjį uostą”, Almedaleną. Perėję per parką, pamatysite Visbio miesto sieną ir jos bokštus, o taip pat 1855 m. įkurtą botanikos sodą. Važiuodami autobusu, pamatysite dalį sienos ir gynybinio griovio iš išorės. Po to galėsite įeiti pro Dalmans vartus rytinėje pusėje, pavaikščioti viduramžių mieste, aplankyti 11 a. pastatytą Sankta Maria katedrą ir vėl grįšite į Almedaleną, kur jūsų lauks autobusas. Ekskursija bus tęsiama pietinėje Visbio dalyje, kur galėsite pasimėgauti vaizdais nuo Högklint. Pasigrožėkite miestu ir uosto vaizdais, nusifotografuokite! Grįžimas į Visbio uostą.
Išvykimas iš uosto – 11 val. Eskursijos trukmė ~3 valandos. 
Kaina: suaugusiems - 26 EUR / vaikams (nuo 6 iki 17 m.) – 16 EUR vaikams iki 6 m. – nemokamai (reikalinga rezervacija)

Ekskursija į Kneippbyn parką (pramoginė, visai šeimai) video ir informaciją apie parką rasite čia>>
Pepės Ilgakojinės atrakcionų parke yra 50 įvairių atrakcionų, tokių kaip originalus Villekulla namas, kalneliai, motoskraidyklė, karuselės, o vandens parke - čiuožyklos ir šildomi baseinai.
Į ekskursijos kainą įskaičiuota pervežimas iš uosto į Kneippbyn ir atgal bei parko bilieto kaina.
Autobuso grįžimas iš Kneippbyn po pietų, pradedant nuo 15 val.
Pastaba: birželio mėnesį, kai gali veikti ne visi atrakcionai (pvz., Pepės teatras), kaina yra mažesnė.
Išvykimas iš uosto – 11 val.
Kaina: Suaugusiems ir vaikams nuo 3 m. – 43 EUR / 36 EUR (birželio mėnesį),vaikams iki 2 m. – nemokamai (reikalinga rezervacija)

Ekskursija į Fårö salą (gamtinė – pažintinė, anglų kalba)
Autobusas nuveš Jus į “senąjį uostą”, Almedaleną. Ekskursijos metu pravažiuosite derlingas apylinkes. Šiauriausiame Gotlando kaime, Fårösund, mažu automobiliniu keltu maždaug per 10 minučių kartu su autonbusu persikelsite į mažą Fårö salą. Fårö yra moreninių lygumų sala, daugiausiai apaugusi retais pušynais, su daug pelkių ir liūnų. Didžiąją jos dalį sudaro pelkėtos vietos, mažai dirbamos žemės. Saloje yra ypatinga smėlio zona, Ullahau. Digerhuvud ir Langhammars vietovėse galima pamatyti Rauk (klintinius darinius, vėjo ir oro suformuotus iš klintinio akmens ir išlikusius kaip natūralios skulptūros). Fårö yra įžymaus Švedijos režisieriaus Ingmano Bergmano gimtinė. Bergmanas, įkvėptas nuostabios aplinkos šioje saloje ir unikalaus apšvietimo, čia pastatė keletą filmų.
Išvykimas iš uosto – 11 val. Ekskursija trunka 6 val., įskaitant pietus.
Kaina: Suaugusiems - 62 EUR / Vaikams nuo 6 iki 17 m. – 32 EUR, vaikams iki 5 m. – nemokamai (reikalinga rezervacija)