c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
5 ir daugiau dienų kelionės

Klasikinė Italija (10 dienų)

1 DIENA
Labai anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vėlai vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Kelionė per Austriją. Trumpa viešnagė antro pagal dydį Austrijos miesto Graz senamiestyje, įsikūrusiame 123 m aukščio kalvos papėdėje prie vaizdingos Mur upės: Centrinė aikštė (Hauptplatz), vaizdinga Herrengasse, katedra. Kelionė per Austriją, Italiją. Vėlai vakare atvykstame į viesbutį Italijoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 DIENA
Pusryčiai. Aplankome Šv. Antano miestą Paduvą, garsėjančią nuostabiąja Šv. Antano bazilika su įspūdingais bizantiškais kupolais, Donatelo sukurtu Didžiuoju altoriumi su Šv. Antano stebuklų scenomis, šventojo palaikų, relikvijų ir kt. koplyčiomis, vienu seniausių Europoje Paduvos universitetu, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galilėjo Galilėjus bei Fruto aikšte su Radžionės rūmais.Išvykstame į Toskanos regiono sostinę, Renesanso kultūros lopšį - Florenciją. Ekskursija po miestą aplankant *Santa Croce baziliką, kurioje palaidoti Florenciją išgarsinę žmonės; miesto simbolį - Ponte Vecchio tiltą, iki šių dienų garsėjantį auksakalių dirbtuvėlėmis; Sinjorijos aikštę, Katedros aikštės ansamblį: gotikinę Santa Maria del Fiore katedrą su įspūdingu kupolu ir varpine; *Medičių šeimos koplyčią. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.

4 DIENA
Pusryčiai. Išvykstame į „amžinąjį miestą ant septynių kalvų" - Romą. Atvykus ekskursija po mažiausią pasaulio valstybę ir katalikybės centrą Vatikaną. Aplankome vieną žymiausių Europoje *Vatikano muziejų: XV a. Rafaelio freskomis tapytos popiežiaus Julijaus II apartamentų salės, Pinakoteka (dailės galerija), Mikelandželo ištapyta Siksto koplyčia, kurioje renkamas popiežius. Aplankome didžiausią ir puošniausią katalikų bažnyčią pasaulyje - Šv. Petro baziliką, kurią puošia gausybė neįkainojamų meno kūrinių, ir aikštę. Esant galimybei, gėritės Romos panorama nuo Šv. Petro bazilikos *kupolo, į kurį veda 330 pakopų laipteliai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.

5 DIENA
Pusryčiai. Pažintis su antikine Roma: *Koliziejus, dar vadinamas Flavijų amfiteatru, renginių metu galėjęs sutalpinti iki 70 000 žiūrovų; Romėnų forumas, kur kadaise virė kultūrinis, politinis ir dvasinis gyvenimas, stovėjo didingi pastatai, šventyklos, triumfo arkos; Kapitolijaus kalva, ant kurios stovėjo šventykla Jupiteriui, Junonai ir Minervai; Trajano kolona, vaizduojanti imperatoriaus Trajano kovos su Dakija kelią; Panteonas arba „visų dievų šventykla" stebina sumanaus architekto Apolodoro Damaskiečio architektūriniais sugebėjimais. Žymiausios miesto aikštės: Venecijos aikštė, Trevi aikštė su didžiausiu fontanu Romoje, gražiausia miesto barokinė Navonos aikštė su Berninio sukurtu „Keturių upių" fontanu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.

6 DIENA
Pusryčiai. Išvykstame į Sorento pusiasalį, pakeliui aplankome pirmąjį benediktinų ordino vienuolyną - Montekasino abatiją, kurią pastatė Šv. Benediktas ant antikinio akropolio griuvėsių. Vykstame į Kampanijos regioną. Vingiuotu keliu kylame į kalną kol pasiekiate didingąjį Vezuvijaus ugnikalnį, kuris išsiveržęs 79 m. po storu pelenų sluoksniu palaidojo netoliese esančią Pompėją, taip išsaugodamas miestą ateities kartoms. Palikę autobusą, pėsčiomis lipate pasigrožėti *Vezuvijaus krateriu ir nuostabia jūros bei Neapolio panorama. Nusileidę nuo kalno, vykstate į muziejų po atviru dangumi - *Pompėją. Atrodo lyg gyvenimas nutrūko vakar ir beveik niekas per 2 000 metų nepasikeitė. Gatvelės grįstos lavos akmenimis, namai dekoruoti freskomis, gausu kepyklų, tavernų, pirčių, teatrų, šventyklų, net viešnamių. Išvykstame Sorento link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 DIENA
Pusryčiai. *Plaukiame laivu į Kaprio salą, dar vadinamą „Rojaus sodu žemėje", kurioje kadaise gyveno imperatoriai ir paprasti žvejai; sala buvo piratų prieglobstis ir tremties vieta; vėliau - dailininkų ir poetų Meka. Atplaukę galime poilsiauti prie jūros arba, *pasikėlę keltuvu, apžiūrim žavius Kaprio ir Anakaprio miestelius ir *pasikelti į aukščiausią salos vietą - Saulės kalną (589 m). Esant palankioms oro sąlygoms, siūlome (už papildomą mokestį) grožėtis sala plaukiant aplink ją laivu arba nuplaukti į mirguliuojančioje melsvoje šviesoje skendinčią Žydrąją grotą. Saloje auginama daug citrinmedžių, iš kurių kvapnių vaisių gaminamas vietinis likeris Limoncello. Esant galimybei, *likerio degustacija. Po pietų laivu plaukiame į Neapolio uostą. Pravažiuojame Kampanijos regiono sostinę - Neapolį, kurio centras apstatytas karališkais rūmais, bažnyčiomis ir vienuolynais. Vykstame Romos link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.

8 DIENA
Pusryčiai. Keliaujame per Italiją Trumpas sustojimas Asyžiuje, tai miestas - tvirtovė, kurią viduramžiais pastatė etruskai ir šv. Pranciškaus išvaikščiota žemė. Miestą juosia 5 km gynybinė siena su aštuoneriais vartais. Garsiausias šio miesto paminklas, traukiantis viso pasaulio maldininkus, yra Šv. Pranciškaus vienuolynas ir Šv. Pranciškaus bazilika, kurioje palaidotas šv. Pranciškus. Po Dievo Motinos Angelų bažnyčios skliautais - paties šv. Pranciškaus iš netašytų akmenų atstatyta miniatiūrinė, X a. menanti bažnytėlė. Asyžiuje stūkso dar viena bažnyčia, kurioje ilsisi šv. Pranciškaus bendražygė - šv. Klara. Tikintiesiems - tai bažnytinės Romeo ir Džuljetos meilės pavyzdys. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Venecijos.

9 DIENA
Pusryčiai. Keliaujame link Vienos. Sakoma, kad kituose miestuose gatvės išklotos asfaltu, o Vienoje - kultūra. Ekskursija po senamiestį aplankant miesto širdį - Šv. Stepono katedrą ir aikštę, Anker laikrodį, Vienos operą, Parlamentą, Rotušę su 98 metrų aukščio bokštu, Habsburgų rūmų kompleksą, pasakojantį 600 metų Habsburgų imperijos istoriją. Laisvas laikas. Būtinai paragaukite Vienos šnicelio, paskanaukite štrudelio, išgerkite Vienos kavos. Kelionė per Austriją. Vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA
Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu,
 • 9 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbučiuose,
 • 7 vakarienės, kelionės vadovo paslaugos,
 • Ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Pastabos:

 • (*) - mokami objektai ir visuomeninio transporto bilietai
  Turistas moka pats apie 180 EUR.
 • Esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas.
 • Informacija keliautojams.