c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
5 ir daugiau dienų kelionės
Featured Item Background

Kroatija: Dalmatija - Adrijos jūros salų ir įlankų karalienė (8 dienos)

PROGRAMA

Kelionių organizatorius EURA kviečia Jus į gamtos turtais apdovanotą, žydros Adrijos jūros skalaujamą, vaizdingų salų salelių voratinkliu padengtą bei kultūriniu palikimu turtingą šalį. Legendos pasakoja, kad kadaise Dievui sukūrus pasaulį angelai nešė maišą įvairių gėrybių, kurias norėjo išbarstyti po visą pasaulį. Tačiau pasirodė velnias ir pabandė atimti maišą. Maišas praplyšo ir visos gėrybės ir grožybės išbyrėjo virš nuostabiosios Kroatijos. Aplankykite vienas gražiausių pasaulio vietų ir parsivežkite gabalėlį rojaus į savo namus! 

 

1 DIENA
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją,Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Kelionė per Austriją, Slovėniją, Kroatiją. Atvykstame į nuostabiausią Kroatijos regioną – Dalmatiją. Graikų dievo Kairoso „laimingo momento dievo“ globojamą miestą - Trogirą.
Apsistojame apartamentuose – Trogiro rivjeroje - Čiovo saloje, dar vadimoje, Dalmatijos širdimi. Nakvynė apartamentuose.

3 DIENA
Diena skirta jūsų poilsiui ir pramogoms prie Adrijos jūros. Vakare siūloma ekskursija į Splitą ir Trogirą*.
Istoriniai miestai: Splitas ir Trogiras
Splitas – miestas, menantis šlovingus Romos imperijos laikus. Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, Jupiterio šventyklos griuvėsiai, katedra, senamiestis ir kiti architektūros paminklai.
Trogiras – Kroatijos Dalmatijos pakrantėje įsikūręs gražus istorinis miestas su siauromis gatvelėmis bei akmeniniais namais. Dailus senamiestis, kuriam jau daugiau nei 2000 metų  yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia apstu dailių bažnyčių, rūmų ir istorinių namų, susispietusių aplink vingrias senamiesčio gatveles:XIV – XV a. Rotušė, Dalmatijos meno viršūnė – Šv. Lauryno katedra, 1000 metų senumo Šv. Nikolo vyrų vienuolynas, gotikiniai Čipiko rūmai, renesansiniai Žemyno vartai. 
Sugrįžtame į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

4 DIENA
Laisvas laikas prie jūros arba siūloma išvyką laivu į salas *. 
Išvyka laivu į Adrijos jūros salas + „žuvies piknikas“
Smagi pramoga pasilpaukioti Adrijos jūroje. Aplankant Šolta, Drevnik ir Čiovo salas.
Ryte išplaukę iš Trogiro uosto plauksime pasigrožėti nuostabiu gamtos kampeliu - Krknjaši lagūna esančia rytinėje salos Drvenik pakrantėje. Salos pakrantės pilnos mažų įlankėlių – smėlio seklumų kur galima romantiškai praleisti laiką. Vėliau pasuksime Šoltos salos link. Sustosime Maslinica kaimelyje, kuris puošia vakarinę salos įlanką. Pasigrožėsime ne tik naturialia šios salos gamta, bet ir puikia septunių salelių panorama. Norintys galės pasimaudyti.
Toliau pasieksime Čiovo salą.Tai gana didelė sala palyginus su jau aplankytomis ir pakeliamu tiltu yra sujungta su Trogiro miestu. Pietausime būtent Čiovo saloje . Ragausime ką tik iškeptos šviežios žuvies, naminės duonos bei vyno...
Norintys galės pasimaudyti. Apie 16 val. parplauksime į Trogirą. Sugrįžtame į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

5 DIENA
Laisvas laikas prie jūros arba visos dienos išvyka į Dubrovniką*.
Dubrovnikas – miestas tvirtovė
Dubrovnikas – vienas solidžiausių Europos tvirtovių viliojančių keliautojus kultūros ir istorijos paminklų gausa, ypač turtinga ir susižavėjimą keliančia miesto – valstybės istorija. Dubrovniko senamiestis įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiandieninis Dubrovnikas – didžiausia Kroatijos turistinės karūnos puošmena – išdidi elito lankytina vieta ir be abejo – vienas gražiausių Viduržemio jūros miestų. Dubrovnikas – senovinis miestas Adrijos jūros pakrantėje, įsikūręs piečiausioje Kroatijos dalyje, vadinamas „Adrijos perlu“, garsėjantis savo grožiu bei svetingumu, o labiausiai - senamiesčiu ir stora, tvirta jį juosiančia gynybine miesto siena. Dubrovniko senamiestyje, kaip niekur kitur – gausu įdomių lankytinų vietų. Čia sutiksime daug įspūdingų bažnyčių, vienuolynų, muziejų, fontanų... Vakare sugrįšime į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

6 DIENA
Laisvas laikas prie jūros arba išvyka į Bosniją ir Hercegoviną*.
Išvyka į Bosniją ir Hercegoviną
Tai unikali galimybė aplankyti dar vieną Balkanų šalį, lietuvių mėgstamos Kroatijos „kaimynę“, žavinčią įspūdinga gamta, savita kultūra, tradicijomis bei svetingais žmonėmis. Tai valstybė, kur susitiko rytų ir vakarų civilizacijos, prieštaringos, bet nepaprastai praturtinusios istoriją. Aplankysime Mostarą – poezijos, istorijos, akmens miestą susikūrusį aplink įspūdingą akmeninį tiltą jungiantį Neretvos upės krantus. Būtinai užkopsime į apreiškimo kalną Medžugorijoje, vietą, kur nuo 1981 metų tebevyksta švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimai, sukviečiantys žmones čia iš visų pasaulio kampelių atverti savo sielas ir širdis... Vakare sugrįšime į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

7 DIENA
Atvykstame į Plitvicos ežerų nacionalinį parką* (pasaulio paveldas), kur karstinės kilmės nepakartojamo kraštovaizdžio centre – 16 ežerų sujungti 90 krioklių grandine. Plitvicos ežerai garsėja savo įvairiaspalve vandens gama: nuo žydros iki žalios ar nuo pilkos iki mėlynos. Kiekvieno ežero spalva paros bėgyje kinta, priklausomai nuo mineralų kiekio vandenyje ir saulės spindulių kritimo kampo. Kasmet Plitvicos ežerus aplanko apie 1 mln. lankytoju iš viso pasaulio. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje. 

8 DIENA
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai naktį sugrįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • Ekskursinė programa
 • 2 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
 • 5 nakvynės Trogiro rivjeroje,  privačiame sektoriuje be maitinimo;
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
 • Kurorto mokesčiai.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
 • Pusryčiai ir vakarienės - 75 EUR/asm;
 • Bilietai į mokamus objektus: Splito katedra apie 3 EUR, Trogiro katedra apie 4 EUR, Dubrovniko gynybinė siena – suaugusiems apie 90 HRK , vaikams apie  30 HRK,  Plitvicos ežerų nac.parkas - suaugusiems 110 HRK, vaikams 55 HRK (priklausomai nuo sezono).

* Mokamos ekskursijos ne mažiau kaip 20 asmenų grupei:
„Splitas ir Trogiras” - 19EUR/asm; “
(privalomas bilietas į parką: suaugusiems 11-13 EUR; vaikams 8-10 EUR, priklausomai nuo sezono);
„ Dubrovnikas – miestas tvirtovė“ – 35 EUR/asm;

„Išvyka į Biokovo kalnų nacionalinį parką“– 30 EUR/asm

„Ekskursija laivu į Hvar ir Brač salas“ – 35 EUR/asm

„Ekskursiją į Bosniją ir Hercegoviną“ – 35EUR/asm


Pastabos:

 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis;
 • Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda;
 • Informacija keliautojams.

DATOS IR KAINOS

  

ŽEMĖLAPIS

 

ATMINTINĖ

Į išvykimo vietą prašytume atvykti 5-10 min. anksčiau nurodyto išvykimo laiko.

Prireikus, vairuotojui ar vadovei skambinkite tik išvykimo dieną, kadangi jie gali būti kitose kelionėse!!!

 Apgyvendinimas ir maitinimas:

 • Vykstant į Kroatiją tarpinės nakvynės turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais, dušas ir tualetas kambariuose.
 • Kroatijoje apgyvendinimas Trogiro rivjeroje, keturviečiuose apartamentuose, be maitinimo.
 • Apartamentai susideda iš 2-jų miegamųjų kambarių, (kuriuose yra 1 dvigulė lova arba 2 viengulės lovos) svetainės, vonios kambario. Svetainėje yra virtuvės kampas maistui gaminti.
 • Pusryčiai ir vakarienės restorane šalia „Medena“ apartamentų 90 EUR/asm.

Keliavimas autobusu:

 • Jūsų ir kitų keleivių saugumo labui, autobusui važiuojant, griežtai draudžiama stovėti ar vaikščioti autobuso salone, rūkyti, gerti karštus ar stipriuosius gėrimus.
 • Kelionės metu Jūsų pačių labui, saugumo ir higienos sumetimais, tualetu naudokitės tik ypatingu atveju. Tualeto talpa ribota, todėl sustojimo vietose visada pasinaudokite viešuoju tualetu.
 • Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Nesivežti trapių ar dūžtančių daiktų.
 • Primename, kad be priežiūros autobuso salone palikti vertingi daiktai gali tapti lengvu grobiu ilgapirščiams. Turto vagystės ar sunaikinimo, dėl trečiųjų asmenų nusikalstamos veikos, atveju transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.
 • Draudžiama kalbinti ar kitaip atitraukti vairuotojo dėmesį tuo metu, kai jis vairuoja.
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą, sustojimų skaičių ir trukmę reglamentuoja ES nutarimai.
 • Dėl Europos Sąjungos reikalavimų, vykstant per ES šalis, karštas vanduo autobuse nebus tiekiamas.
 • Jei vairuotojai kelionės metu buvo paslaugūs ir geranoriški, geriausia padėka – arbatpinigiai.

Rekomenduojame pasiimti:

 • Patogią ir lengvą avalynę (patartina storesniu padu), kuprinėlę ar mažą rankinę. Kelionės metu būtina turėti patogius drabužius, storesnį megztinį ar neperšlampamą striukę, apsiaustą nuo lietaus.
 • Higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, drėgnų servetėlių ir kita.
 • Pagalvėlę, lengvą pleduką (išvykstame anksti, galbūt autobuse norėsis nusnausti).
 • Nedūžtantį puodelį, termosą (arba vienkartinių puodelių, kuriuos panaudoję galėsite išmesti, nereikės plauti degalinėse), šaukštelį, popierinių rankšluostėlių.
 • Geriamo vandens, užkandžių - vakuumuotų maisto produktų, džiovintų vaisių, šviežių vaisių (obuolį ar kt.), arbatos, kavos.
 • Medikamentų nuo savų ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinimo sutrikimų, pleistrų, skausmą malšinančio tepalo.
 • Fotoaparatą, plaukų džiovintuvą.

Dokumentai:

 • Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelė. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Rekomenduojama turėti asmens dokumento kopiją.
 • Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų užsienyje draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.
 • Būtinoji medicinos pagalba Europos Sąjungos šalyse teikiama turintiems Europos sveikatos draudimo kortelę http://www.vlk.lt/vlk/lt/?page=info&id=1053

Pinigai:

 • Patogiausia kelionėje turėti  eurų, kadangi juos galėsite pakeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.
 • Rekomenduojame turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (gėrimams, tualetui, kt.).
 • Rekomenduojame turėti ~20 - 30 PLN Lenkijoje tualetams ir smulkioms išlaidoms (sustojame prie degalinių). Vieno ilgesnio sustojimo metu bus galima ir papietauti.
 • Vengrijos forintai (100 HUF ~ 0,32 EUR) patariame eurus  keisti į forintus Vengrijoje. Pietūs Vengrijoje kainuoja apie 700 - 1300 HUF.
 • Austrijoje: pietūs ~10 - 20 EUR; kava, arbata ~2 - 3 EUR.
 • Kroatijos kunos (1 HRK ~ 0,13 EUR) patariame eurus keisti į kunas Kroatijoje.   Pietūs Kroatijoje kainuoja ~35 - 100 HRK, kava, arbata ~10 - 20 HRK.
 • Medicininių išlaidų draudimas ~7,3 EUR/asm.

Mokami objektai:

 • Splito katedra apie 3 EUR/asm.
 • Trogiro katedra apie 4 EUR/asm.
 • Dubrovniko gynybinė siena – suaugusiems apie 13 EUR/asm., vaikams apie  4,5 EUR/asm. 
 • Plitvicos ežerų nac.parkas - suaugusiems 16 -26 EUR,vaikams 8-12 EUR, (priklausomai nuo sezono).
 • Mokamos ekskursijos:

„Splitas ir  Trogiras” – 19 EUR/asm;

„Dubrovnikas – miestas tvirtovė“ – 35 EUR/asm;

„Išvyka į Biokovo kalnų nacionalinį parką“– 30 EUR/asm

„Ekskursija laivu į Hvar ir Brač salas“ – 35 EUR/asm

„Ekskursiją į Bosniją ir Hercegoviną“ – 35EUR/asm

 

Pastabos:

 • Lankomuose objektuose ekskursijas veda tik vietiniai gidai (anglų arba rusų kalba).
 • Ekskursijos vyksta susirinkus ne mažiau kaip 20 asmenų.
 • Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus, objektyvias sąlygas.
 • Objektų lankymo tvarka, skaičius, eiliškumas ir įėjimo bilietų kainos gali keistis.
 • Klientui vėluojant į sutartą išvykimo vietą 15 min. ir per tą laiką nepavykus su juo susisiekti nurodytu telefono numeriu, vadovas turi teisę nebelaukti vėluojančių asmenų ir tęsti ekskursinę programą.