c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
5 ir daugiau dienų kelionės

Kroatija: Dalmatija - Adrijos jūros salų ir įlankų karalienė (10 dienų)

1 DIENA
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA
Pusryčiai. Kelionė per Austriją, Slovėniją, Kroatiją.
Atvykstame į nuostabiausią Kroatijos regioną – Dalmatiją. Apsistojame apartamentuose. Nakvynė.

3 DIENA
Diena skirta poilsiui prie jūros. Arba siūloma ekskursija į Splitą ir Trogirą*.

Istoriniai miestai: Splitas ir Trogiras
Splitas – miestas, menantis šlovingus Romos imperijos laikus. Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, Jupiterio šventyklos griuvėsiai, katedra, senamiestis ir kiti architektūros paminklai.
Trogiras – Kroatijos Dalmatijos pakrantėje įsikūręs gražus istorinis miestas su siauromis gatvelėmis bei akmeniniais namais. Dailus senamiestis, kuriam jau daugiau nei 2000 metų yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia apstu dailių bažnyčių, rūmų ir istorinių namų, susispietusių aplink vingrias senamiesčio gatveles: XIV – XV a. Rotušė, Dalmatijos meno viršūnė – Šv. Lauryno katedra, 1000 metų senumo Šv. Nikolo vyrų vienuolynas, gotikiniai Čipiko rūmai, renesansiniai Žemyno vartai. Vėlai vakare sugrįžtame į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

4 DIENA
Diena skirta poilsiui prie jūros.
Arba siūloma išvyką laivu į salas *.

Išvyka laivu į Adrijos jūros salas + „žuvies piknikas“

Smagi pramoga pasilpaukioti Adrijos jūroje. Aplankant Šolta, Drevnik ir Čiovo salas.
Ryte išplaukę iš Trogiro uosto plauksime pasigrožėti nuostabiu gamtos kampeliu - Krknjaši lagūna esančia rytinėje salos Drvenik pakrantėje. Salos pakrantės pilnos mažų įlankėlių, smėlio seklumų kur galima romantiškai praleisti laiką. Vėliau pasuksime Šoltos salos link. Sustosime Maslinica kaimelyje, kuris puošia vakarinę salos įlanką. Pasigrožėsime ne tik naturialia šios salos gamta, bet ir puikia septunių salelių panorama. Norintys galės pasimaudyti.
Toliau pasieksime Čiovo salą. Tai gana didelė sala palyginus su jau aplankytomis ir pakeliamu tiltu yra sujungta su Trogiro miestu. Pietausime būtent Čiovo saloje. Ragausime ką tik iškeptos šviežios žuvies, naminės duonos bei vyno... Norintys galės pasimaudyti. Apie 16 val. parplauksime į Trogirą. Sugrįžtame į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

5 DIENA
Diena skirta jūsų poilsiui prie jūros.
Arba siūloma visos dienos išvyką į Dubrovniką*.

Dubrovnikas – miestas tvirtovė
Dubrovnikas – vienas solidžiausių Europos tvirtovių viliojančių keliautojus kultūros ir istorijos paminklų gausa, ypač turtinga ir susižavėjimą keliančia miesto – valstybės istorija. Dubrovniko senamiestis įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiandieninis Dubrovnikas – didžiausia Kroatijos turistinės karūnos puošmena – išdidi elito lankytina vieta ir be abejo – vienas gražiausių Viduržemio jūros miestų. Dubrovnikas – senovinis miestas Adrijos jūros pakrantėje, įsikūręs piečiausioje Kroatijos dalyje, vadinamas „Adrijos perlu“, garsėjantis savo grožiu bei svetingumu, o labiausiai - senamiesčiu ir stora, tvirta jį juosiančia gynybine miesto siena. Dubrovniko senamiestyje, kaip niekur kitur – gausu įdomių lankytinų vietų. Čia sutiksime daug įspūdingų bažnyčių, vienuolynų, muziejų, fontanų... Vakare sugrįšime į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

6 DIENA
Diena skirta poilsiui prie jūros.
Arba visos dienos išvyka į Bosniją ir Hercegoviną*.

Išvyka į Bosniją ir Hercegoviną
Tai unikali galimybė aplankyti dar vieną Balkanų šalį, lietuvių mėgstamos Kroatijos „kaimynę“, žavinčią įspūdinga gamta, savita kultūra, tradicijomis bei svetingais žmonėmis. Tai valstybė, kur susitiko rytų ir vakarų civilizacijos, prieštaringos, bet nepaprastai praturtinusios istoriją. Aplankysime Mostarą – poezijos, istorijos, akmens miestą susikūrusį aplink įspūdingą akmeninį tiltą jungiantį Neretvos upės krantus. Būtinai užkopsime į apreiškimo kalną Medžugorijoje, vietą, kur nuo 1981 metų tebevyksta švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimai, sukviečiantys žmones iš visų pasaulio kampelių atverti savo sielas ir širdis... Vakare sugrįšime į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

7 DIENA
Diena skirta poilsiui prie jūros.
Arba siūloma išvyka į Imotskį ir ežerus*.

„Imotskis ir ežerai“
Aplankysime viduramžių miestą Imotskį : Žaliąją katedrą, Pranciškonų vienuolyną, Imotskio etnografinį muziejų, iš pilies bokšto pamatysime „Žydrąjį ežerą“, kurio gylis pavasarį siekia apie 90 m. nors pačios ežero daubos gylis yra 220 m.
Birželio mėnesį, kai pasimato ežero dugne stūksantis 6 m aukščio riedulys, prasideda maudynių sezonas. Įminsime „Raudonojo“ ežero, vieno giliausių karstinės kilmės ežerų pasaulyje, paslaptį. Spėjama jog jo gylis gali būti apie 280 m. Nei vienai iki šiol organizuotai ekspedicijai nepavyko pasiekti šio ežero dugno.
Pageidaujantiems vynų degustacija daugiau nei šimto metų senumo, autentiškame vyno rūsyje. Tradiciniai dalmatijos užkandžiai bei 3 rūšių regiono vyno degustacija nepaliks abejingų kroatų nuoširdumui ir vaišingumui. Vakare sugrįšime į kurortą. Nakvynė apartamentuose.

8 DIENA
Diena skirta poilsiui prie jūros.
Arba siūloma ekskursija į Šibeniką ir Krka nacionalinį parką*.

Šibenikas bei Krka nacionalinis parkas

Šibenikas – vienas iš pagrindinių Kroatijos renesansinės epochos kultūros centrų, buvo įkurtas 11 amžiuje anksčiau buvusios ilyrų tvirtovės vietoje, kurio senamiestis yra saugomas UNESCO.

Krka nacionalinis parkas - pavadintas gražiausios Kroatijos upės KRKA vardu, kuri savo vandenis kalkakmenio tarpekliais į Adrijos jūrą plukdo 75 km Dalmatijos regione. Šios upės žemupyje ir vidurupyje yra net septynios grupės įspūdingų krioklių, kurių bendras kritimo aukštis viršija 240 metrų. Vieni įspūdingiausių Krka nacionaliniame parke – tai Skradinski Buk kriokliai. Įveikęs 17 travertino terasų, išsidėsčiusių 400 m ilgio atkarpoje, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei 37 m aukščio. Šie kriokliai laikomi gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje. Krka nacionalinis parkas stebina ne tik vandens stebuklais, čia taipogi gyvena per 200 rūšių paukščių, o miškuose knibžda net 18 rūšių šikšnosparnių. Be kita ko, įdomu aplankyti autentiškus vandens malūnus.

9 DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Trogiro. Atvykstame į Plitvicos ežerų nacionalinį parką (pasaulio paveldas), kur karstinės kilmės nepakartojamo kraštovaizdžio centre – 16 ežerų sujungti 90 krioklių grandine. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai naktį sugrįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • 2 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
 • 7 nakvynės Trogiro rivjeroje, keturviečiuose apartamentuose be maitinimo (2 atskiri miegamieji, svetaine su virtuve, vonios kambarys);
 • Kurorto mokesčiai;
 • Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
 • Pusryčiai ir vakarienės - 105 EUR/asm;
 • Bilietai į mokamus objektus: Splito katedra apie 3 EUR, Trogiro katedra apie 4 EUR, Dubrovniko gynybinė siena –suaugusiems apie 13 EUR , vaikams apie 4,5 EUR, Plitvicos ežerų nac.parkas - suaugusiems 16 -26 EUR,vaikams 8-12 EUR, (priklausomai nuo sezono).

* Mokamos ekskursijos ne mažiau kaip 20 asmenų grupei:
„Splitas ir Trogiras” - 19EUR/asm; “Peka vakarėlis” - 22EUR/asm;
“Adrijos jūros salos ir žuvies piknikas” - 33 EUR/asm;
“Šibenikas ir Krka nacionalinis parkas” - 19 EUR/asm;
(privalomas bilietas į parką: suaugusiems 11-13 EUR; vaikams 8-10 EUR, priklausomai nuo sezono);
„Dubrovnikas – miestas tvirtovė“ – 34 EUR/asm;
„Imotskis ir „mėlynasis“ bei „raudonasis“ ežerai „ - apie 27 EUR/asm;
„Mostaras-Medžiugorje“ – 30 EUR/asm.

Pastabos:

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kainos gali kisti;
 • Kai kurių muziejų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;
 • Informacija keliautojams.