c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
5 ir daugiau dienų kelionės

Rumunija: Transilvanija - Karpatai - Juodoji jūra (9 dienos)

Nepakartojamas gamtos grožis, išskirtinė architektūra ir užburianti Juodosios jūros pakrantė

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA (šetadienis)
Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 DIENA (sekmadienis)
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją. Keliaujame mažiausiai laiko ir civilizacijos paliestu Rumunijos regionu - Maramures, kuriame vietiniai gyventojai išsaugojo savitą architektūrą bei tradicijas. Atvykstame į Sapanta miestelį, garsėjantį „Linksmosiomis kapinėmis*“. Apžiūrėsime antkapius, išmargintus įvairiomis spalvomis bei originaliais piešiniais. Įdomus dalykas, šmaikštūs eiliuoti užrašai ant kai kurių kryžių, atspindintys mirusiojo gyvenimo įvykius, būdą. Aplankysime XVIII a. pastatytą Barsana vienuolyno kompleksą*, išsiskiriantį savo unikalia medine architektūra ir saugomą UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Pasigrožėsime medinėmis bažnyčiomis ir skulptūromis, tradiciniais ortodoksų vienuolyno pastatais. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA (pirmadienis)
Pusryčiai. Pažintis su Transilvanija – Rumunijos Karpatų širdimi , pradėsime nuo Sigišoaros. Tai vienas seniausių viduramžių miestų Europoje, įtrauktų į UNESCO paveldo sąrašą. „Transilvanijos perlas“ – taip šį saksų XII-XVIIa. pastatytą miestą vadina rumunai. Be to tai grafo Drakulos gimtasis miestas. Aplankysime senamiestį, gynybinius įtvirtinimus, laikrodžio bokštą*.
Vykstame į Fergerešo kalnus. Kelionė autobusu vienu iš įspūdingiausių ir aukščiausių asfaltuotu Rumunijos Transfagarasan keliu*, kylančiu į 2034 m aukštį. Kvapą gniaužiantis, kalnais besirangantis kelias, vingiuoja pro aukščiausią Rumunijos Karpatų viršukalnę Moldoveanu. Sustosime apžvalgos aikštelėse, nuo kurių atsiveria nepakartojami kalnų vaizdai. Keltuvu* pasikelsime į daugiau nei 2 km. aukštį, kur tyvuliuoja Balea ežeras. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti šalia ežero esančiais kalnų takais, pasigrožėti nuostabia panorama ar papietauti jaukiose kavinėse.
Tęsiame pažintį su Transilvanija, vykstame į Brašovą – miestą, kurį senos dakų gyvenvietės vietoje 1211 m. įkūrė kryžiuočiai. Tai vienas žavingiausių Rumunijos miestų, savo senosios architektūros dėka išsaugojusių viduramžių dvasią, ne kartą tapęs istorinių kino filmų filmavimo aikštele. Apžiūrėsime įspūdingas Brašovo gynybines sienas, Juodąjį ir Baltajį bokštus, Juodąją bažnyčią*, pasivaikščiosime po rotušės aikštę su spalvingais istoriniais pastatais, eisime siauriausia Rumunijoje “Virvių gatve” , kurios plotis vietomis vos 115 cm. Vakare pažinties sutvirtinimui „Rumuniškas vakaras*“ su tautiniais šokiais, dainomis, valgiais bei vynu. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA (antradienis)
Pusryčiai. Aplankome Bran miestelį, kur stūkso įspūdinga, XIV a. pastatyta, gotikinė pilis*. Bran pilis yra nuostabaus grožio statinys, kuriame pilna įvairiausių patalpų, slaptų praėjimų ir laiptų. Tvirtovės viduje eksponuojami praėjusių laikų baldai, dvarininkų apdarai, kuriais kaip spėjama neva rėdėsi grafas Drakula. Nuo pilies terasos atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į Transilvanijos kalnynus. Legendos mini jog grafas Drakula čia galėjo praleisti kelias naktis...
Keliaudami toliau aplankysime Peleš rūmus*, esančius Sinajos kurorte, pastatytus XIX a. antroje pusėje. Šie rūmai buvo Karaliaus šeimos vasaros rezidencija, o N. Čaušesku valdymo laikotarpiu 160 rūmų kambarių buvo skirti diktatoriaus ir jo svečių poilsiui, beje tuo laikotarpiu ši vieta buvo įslaptinta! Šiuo metu rūmuose įrengtas muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos.
Esant galimybei aplankysime vieną iš garsiausių Rumunijoje Sinajos vienuolyną*. Vienuolynas nuo pat įkūrimo buvo laikomas vyrišku ir čia gyvena ortodoksai vienuoliai. Būtent nuo šio vienuolyno vardo ir išliko garsaus Sinajos kuroto pavadinimas. Vakarop pasiekiame Konstancą. Nakvynė viešbutyje.
5 DIENA (trečiadienis)
Pusryčiai. Diena skirta poilsiui prie jūros.
Pažintis su Konstanca – vienas seniausių Rumunijos miestų esančių Juodosios jūros pakrantėje.
Tai didžiausias šalies uostas turtingas Romos laikų istoriniais pastatais, spalvingu senamiesčiu. Laisva diena mieste prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA (ketvirtadienis)
Pusryčiai. Diena skirta poilsiui prie jūros.

7 DIENA (penktadienis)
Pusryčiai. Pažintis su šalies sostine Bukareštu. „Mažuoju Paryžiumi“ vadinamas miestas didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka. Turistų traukos objektas – Parlamento rūmai. Tai didžiausias pastatas Europoje ir antras pasaulyje po Pentagono. Ilgametis Rumunijos diktatorius Nikolajus Čiaušesku 1984 m. pradėjo statyti šiuos ekstravagantiškus rūmus kaip tautos rūmus ir paminklą savo galybei įamžinti. Baigtas statinys buvo jau gerokai po N.Čiaušesku mirties. Totalitarinio rėžimo megalomaniškas projektas dabar tarnauja kaip demokratijos simbolis. Šiuo metu jame įsikūrę Rumunijos Parlamentas ir pagrindiniai Europos Sąjungos institucijų bei organizacijų štabai.
Apžvalginė ekskursija po Bukareštą: Parlamento rūmai , Triumfo arka, Pergalės aikštė, Vyriausybės rūmai, Revoliucijos aikštė, Ateneumas – koncertų salė, Centrinė universiteto biblioteka, Meno muziejus, buvusieji karališkieji rūmai, Stavropolio bažnyčia, senamiestis su senuoju Kunigaikščių teismu. Aplankote garsiojo Rumunijos diktatoriaus vasaros *vilą. Tai akivaizdus pavyzdys, kokia ištiesų didelė atskirtis buvo socialistinėje Rumunijoje ir kokia didelė prabanga buvo apsupta diktatoriaus šeima. Kelionė įspūdingu Jiu upės kanjono keliu, besigrožint kalnuotais peizažais.
Po pietų aplankysime Lainici vienuolyną*, kuris pirmą kartą paminėtas dar 14 a. veikiantis ir šiandieną. Po miesto šumulio čia tikra atgaiva nuostabių kalnų kraštovaizdžio apsuptyje.
Vykstame į Hunedoaros miestą, garsėjantį Huniadų pilimi*, statyta XIV a. pradžioje. Esant galimybei apžiūrėsime puošnią riterių salę, žavius vidinius kiemelius, koplyčią. Išvykstame link Turdos. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA (šeštadienis)
Pusryčiai. Vykstame į Turdos miestą. Apsilankymas didžiausiose Transilvanijos druskų kasyklose*, kurios veikė jau nuo XIV a. Čia Jus pasitiks magiškas požemių pasaulis, įspūdingi tuneliai. Muziejuje susipažinsite su druskos kasybos istorija, pageidaujantys galės pakilti po žeme įrengtu apžvalgos ratu* arba paplaukioti valtele požeminiame druskos ežere*. Kelionė per Rumuniją, Vengriją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

9 DIENA (sekmadienis)
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenakiją. Vakare pasieksime Lietuvą.


Į kaina įskaičiuota:
* Kelionė patogiu autobusu;
* Kelionės vadovo - gido paslaugos;
* 8 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
* Eksursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
* Bilietai į mokamus objektus apie 90 eur
* Asmeninės išlaidos;
* Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu

Kita informacija:
* Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kainos gali kisti;
* Kai kurių muziejų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;