c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Šventinės išvykos

Kalėdiniai susitikimai Rumšiškėse

Ryte išvykstame Rumšiškių link. Muziejaus pagrindą sudaro gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, perkelti iš įvairių Lietuvos regionų, jie sugrupuoti į kompleksus: sodybas, nedidelius kaimus, miestelį, kurie atskleidžia įvairių laikotarpių ir socialinių sluoksnių pastatų būdingiausias stilistines savybes, išplanavimus, konstrukcijas, dekoro elementus. Atkurta pastatų aplinka – tvoros, želdiniai, sakraliniai paminklai. Penkiasdešimt viename iš šių pastatų įrengtos interjero ekspozicijos su tam laikmečiui būdinga įranga – baldais, audiniais, virtuvės rakandais, darbo įrankiais. Kai kuriuose pastatuose demonstruojami įvairių darbų procesai: puodų žiedimas, gintaro, medžio, metalo apdirbimas, pynimas ir kt. Atskiras sektorius skirtas Lietuvos gyventojų tremties ir kančių atminimui – atkurta jurta, trėmimo vagonas, paminklai. Pabuvęs čia pasijunti tarsi nusikėlęs į mūsų senelių vaikystę.

Lietuvos liaudies buities muziejus ruošiasi gražiausioms metų šventėms ir siūlo naują mokymo programą Advento laikotarpiu (nuo š.m. gruodžio mėn. 1 d.) - teorinį ir praktinį užsiėmimą muziejaus lankytojų grupėms, kuris vyksta rekonstruotame kepėjo name muziejaus miestelyje.Meduolių kepimo tradicija gyvuoja nuo viduramžių. Tai bene pirmasis konditerinis gaminys taip plačiai paplitęs ir išpopuliarėjęs visoje Europoje. Iki šiol žymūs Aacheno (Vokietijoje), Torunės (Lenkijoje), Tulos (Rusijoje) meduoliai. Daugelyje šalių figūriniai meduoliai puošiami kalėdiniu laikotarpiu. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdų šventėms, bet ir bažnytinėms šventėms, atlaidų metu pardavinėjami turguose. Kiekvienas kepėjas stengiasi suteikti meduoliams kuo patrauklesnę, įdomesnę formą, papuošti spalvotu glaistu. Populiariausios: širdutės, žvaigždės, arkliukai, paukšteliai, žmonių figūros. Siūlomos edukacinės programos:

I programa – ATVAŽIAVO KALĖDA
Užsiėmimo metu dalyviai  senovinėje gryčioje kviečiami tradicija, susitikti su Kalėda., pažaisti senovinių žaidimų ar net išsiburti ateitį.
Užsiėmimo trukmė: 1,5 val.

II programa - ŠVENTINIŲ MEDUOLIŲ KEPIMAS IR PUOŠYBA
Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su meduolių gaminimo tradicijomis, demonstruojamas meduolių formavimas ir puošimas, pateikiami pavyzdžiai, siūloma patiems jų pasigaminti ir pasipuošti.
Užsiėmimo trukmė: 1,5 val.

III programa – APŠVIETIMO PRIEMONĖS IR ŽVAKIŲ GAMYBA

Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su apšvietimo priemonių raida, pamatysime balanas, žibintus, žibalines lempas. Aptarsime įvairius žvakių liejimo būdus bei medžiagas. Pagrindinis dėmesys skiriamas vieno žvakių liejimo būdo demonstracijai, siūloma patiems pabandyti nusilieti žvaką, kalėdinio stalo papuošimui.
Užsiėmimo trukmė: 1,5 val.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                      

  • Kelionė patogiu autobusu;   
  • 1 nakvynė;                                                                                                     
  • Kelionės vadovo - gido   paslaugos;                                                                                                                         
  • Ekskursinė programa.                                                                                                 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai;
  • Asmeninės išlaidos. 

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

Susiję įrašai (pagal žymę)