c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Šventinės išvykos

Pasiruoškime Kalėdoms Rokiškyje

Ansksti ryte išvykstame Rokiškio link. Mūsų laukia pažintis su miestu ir jo istorija. Aplankysime unikaliąją šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią - vieną originaliausių ir įspūdingiausių neogotikos paminklų Lietuvoje. Bažnyčios vidus - ištisa meno vertybių ekspozicija, interjeras išskirtinai kurtas kvalifikuotų užsienių architektų bei meistrų.. Priešais šią įspūdingo grožio bažnyčią, Nepriklausomybės aikštėje, nuo 1931 m. stovi skulptoriaus Roberto Antinio Laisvės paminklas. Būtinai aplankysime ir turtingiausią krašto muziejų -grafų Tyzenhauzų dvaro rūmus. Autentiška dvaro aplinka papasakos apie plačios Tyzenhauzų giminės garsius žmones, jų nuveiktus darbus. Pamatysime grafams priklausiusiuos daiktus – rūbus, knygas, indus, baldus, susipažinsime su jų buitimi ir tuometiniu gyvenimu. Muziejuje taip pat išvysime ypač vertingą medžio drožėjo Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją - tai stilizuoti žydinčių alyvų krūmai, eglės, pritupdytos išraiškingų paukščių figūrėlių, medyje įrėžti į ornamentus pereinantys tekstai, karūnuotos širdys… Visko apie šį dvarą papasakoti nė neįmanoma, turite patys tai išvysti, kad galėtumėte pasigrožėti ir įvertinti.

Dvare siūlomos net kelios kalėdinės edukacinės programos:

I programa : „Aukštaitiški Kūčių valgiai ir papročiai“, sužinosime apie Kūčių papročius, tradicinio aukštaitiško stalo paruošimą, Kūčių vakaro etiketą, simboliką, ateities spėjimus bei būrimus. Vaišinsimės aguonpieniu su kūčiukais, pyragu, kviečiais su medumi, obuoliais, lazdyno riešutais. Ir taip pamažėle įsigilinsime į ateinančių švenčių prasmę.

II programa : „Puoškime Kalėdų eglutę šiaudiniais žaislais“, sužinosime kalėdų medelio istoriją, kaip seniau būdavo puošiamos eglutės. Patys galėsime pasigaminti šiaudinį papuošalą eglutei.

III programa : „Šilta kaip avelė“, susipažinsime su vilnos apdirbimo procesais, jos pritaikymo galimybėmis. Patys pasigaminsime kalėdinių papuošimų ar šventinių simbolių.

Esant pageidavimui, galėsime vykti į Biržus. Apžiūrėti Šiaurės Lietuvos karstines įgriuvas, formuojančias ir keičiančias kraštovaizdį bei vietinių gyventojų gyvenseną. Aplankyti Biržų pilį – atstatytuose rūmuose įsikūrusi biblioteka ir Biržų krašto „Sielos“ muziejus. Širvėnos ežerą - seniausią Lietuvoje dirbtinį ežerą suformuotą 1575 m. Čia turėsite progos pasivaikščioti 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltu, kurio gale prieisite grafų Tiškevičių dvarą.

 

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                      

  • Kelionė patogiu autobusu;                                                                                                    
  • Kelionės vadovo - gido   paslaugos;                                                                                                                         
  • Ekskursinė programa.                                                                                                 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai;
  • Asmeninės išlaidos. 

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

Susiję įrašai (pagal žymę)