c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Šventinės išvykos

Vykstame į Merkinę. Miestelis žinomas nuo gilios senovės, svarbus tiek istoriškai, tiek kultūriškai. Įsiterpęs Nemuno, Merkio, Stangės ir Straujos santakoje, aplinkinius keri Merkinės piliakalnis, nuo kurio atsiveria nuostabus kraštovaizdis.

Pro Merkinės miškus važiuojame į tradicinę dzūkų sodybą, kur šeimininkė, šnekėdama autentiška dzūkiška tarme, kvies pasisvečiuoti ir susipažinti su šio krašto Kalėdų tradicijomis. Ji papasakos apie populiarius rankdarbius, kurtus iš šiaudelių, kaip ankščiau dzūkai ruošdavosi šventėms, puošdavo Kalėdų eglutę. Šiaudas, senovėje vadintas nenutrūkstamos gyvybės simboliu, tautodailininkės rankose virsta sudėtingos konstrukcijos trimačiais meno objektais - sodais arba žaisliukais Kalėdų eglutei papuošti. Galima pasirinkti edukacines programas – sodų pynimą arba kalėdinių žaisliukų eglutei gamybą. Taip pat, karpinių iš popieriaus, kuris virsta grakščiomis snaigėmis ir girliandomis papuošiančiomis namų langus.
Galėsime stebėti kaip maišoma tešla tradicinei dzūkiškai „grikių babkai“ arba pasigardžiuoti jau iškepta užgeriant maloniai šildančia žolelių arbata. Norintiems paragauti tradicinių dzūkų valgių - silkutės su grybais, dzūkiškų bandų iš bulvių su „daryciniu“, būtina užsisakyti iš anksto. Sodybą supa gražus miškas, jeigu vaikams bus įdomios miško gyvenimo istorijos, šeimininkas pakvies pasivaikščioti, papuošti eglutę miško žvėreliams.
Trumpam stabtelėkime Panaroje – aplankysime vyrų vienuolijos įkurtą Panaros pilnų namų bendruomenę, kur suklupusiems po gyvenimo negandų , suteikiama namų šiluma, paguoda ir išmintis, suteikianti jėgų su tikėjimu tęsti gyvenimo kelionę. Vasarą čia visi dirba išpuoselėtame ekologiškame vaistinių ir prieskoninių augalų ūkyje. Pamatysime specialią džiovyklą, naudojančią saulės šilumos energiją, parodinius herbariumus ir trumpam užsuksime susikaupimo akimirkai į bendruomenės koplyčią.
Galiausiai vykstame į Liškiavą, garsėjančią vienu iš įstabiausių barokinių dominikonų vienuolyno ansambliu Lietuvoje. Švč. Trejybės bažnyčia garsėja originaliu XVIII a. interjeru, ypatinga jo puošmena - stebuklingomis galiomis garsėjantis Dievo Motinos paveikslas. Aplankysime bažnyčioje esančius vienuolyno požemius, kriptą su čia gyvenusių vienuolių mumijų sarkofagais. Esant palankiam orui, galima užkopti į šalia esantį Liškiavos piliakalnį ir pasigrožėti Dzūkija iš aukštai. Vakare pasiekiame namus.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Kelionė patogiu autobusu;
• Kelionės vadovo - gido paslaugos;
• Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Mokami objektai;
• Edukacinė programa;
• Asmeninės išlaidos.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

Susiję įrašai (pagal žymę)