c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Vienos dienos išvykos

Zanavykų (Šakių) kraštas įsikūręs šalia Kaliningrado srities, laikomas vienu ekologiškai švariausių Lietuvoje. Tai šiaurės Suvalkijos kraštas pasižymintis savotiškomis tradicijomis ir kultūra.   

Kaunas – laikinoji Lietuvos sostinė, Lietuvos širdis, šiais ir kitais epitetais vadinamas miestas buvo ir yra svarbus šalies identitetui. Istoriškai svarbus miestas,įsikūręs Nemuno ir Neries santakoje vis dar yra šalies mokslo ir kultūros centras, kurį verta pažinti iš arčiau.

Šiauliai – ketvirtas pagal plotą Lietuvos miestas, dar vadinami Saulės miestu. Nors priklauso Aukštaitijos etnokultūriniam regionui, šiauliškiai turi savitą netradicinę tarmę. Miestas garsėja savo įvairiausio pobūdžio muziejais, reprezentuojančiais ne tik apylinkių istoriją bei kultūrą, bet ir šalies istoriją. Muziejų ekspozicijos sudomins ir įtrauks tiek jauną tiek seną.

Visapusiškai nuotaikingos kelionės metu aplankysime pirmą  ir  vienintelį  tokio  pobūdžio  muziejų  pasaulyje - etnokosmologijos muziejų. Pasigrožėsime senąja Aukštaitiška architektūra, o nuo Ladakalnio apžvelgsime visas apylinkes.

Šioje kelionėje kiekvienas ras kažką įdomaus: mylintys gamtą - įspūdingus lėtai vinguriuojančio Nemuno vaizdus, besidomintys istorija – neįtikėtinus pasakojimus apie pilių paslaptis bei Panemunės, meninės sielos žmonės – neišsenkantį kultūrinį paveldą. 

Druskininkai -  kaip ir visa Dzūkija yra miestas, paskendęs miškuose. Sakoma, kad oras čia labai gaivus ir sveikas. Kelionės metu kviesime susipažinti ne tik su regiono etnokultūriniais savitumais, bet ir pasigrožėti gamta, aplankyti įstabiausius istorinius ir kultūrinius Druskininkų objektus.

Vienas iš didžiausių XIX amžiaus Lietuvos kultūros palikimų – dvarų sodybos, tapusios kultūros, meno ir dvasinio gyvenimo centrais. Retas kraštas, kuriame jų neaptiksite – ne išimtis ir Žemaitija, galinti pasididžiuoti ne vienu išskirtinio grožio dvaru, pasižyminčiu ir istorine krašto svarba. 

Žemaitija – vienas išskirtiniausių Lietuvos etnokultūrinių regionų. Ypatingas objektas yra Žemaitijos Nacionalinį parkas,  11 piliakalnių, gyvenamos sodybos ir kaimai, su gausia smulkiąja architektūra – tai kultūrinis paveldas, kurį verta pamatyti. Gražiausias kraštovaizdis, gyvenimas alsuojantis istorija, tradicijos, įgūdžiai ir žinios – visai tai patirsime lankydami šį įstabų kraštą.

Puslapis 1 iš 2