c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Vienos dienos išvykos

Ryte išvykstame į Šiaulius, pasivaikščiosime bulvaru, apžiūrėsimę mažąją architektūrą: „trys paukščiai“, Rūdės fontanas, fontanai: „Pelikanai“, „Motinystė“; skulptūros: „Trys nykštukai“, „Senelis su anūkais“, „Skaitantis žmogus“... Pamatysime ir 2009 m. gruodžio 23 d. naktį Šiauliuose telkšančio Talkšos ežero krantinėje išdygusią milžinišką geležinę lapę. Jos autorius V. Puronas juokavo, kad Vilnius turi legendą apie geležinį vilką, o Šiauliai galės didžiuotis geležine lape – apsukrumo bei išminties simboliu. Tai kūrinys Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.
Aplankome Chaimo Frenkelio vilą – vienintelę Šiauliuose bei vieną iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros statinių. Lankytojų dėmesį traukia ne tik pastato fasadas ir vilos interjeras, išsiskiriantis puošnia medžio apdaila, lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais, autentiškais mediniais laiptais bei kitomis interjero detalėmis, bet ir istoriniais faktais apie Frenkelių palikimą Šiaulių mieste. Ch. Frenkelio viloje įrengtos stilizuotos ekspozicijos nustebins apsilankiusius, susipažinsime su dvaro aplinka, dvarininkų buitimi ir kasdienybe, sužinosime jų kultūrinius bei meninius poreikius.
Galime apsilankyti Tardymo izoliatoriaus muziejų. Ekspozicijoje demonstruojami orginalūs į laisvės atėmimo įstaigas slapčia įnešti, laikyti ar naudoti nelegalūs daiktai. Taip pat rodomi nuteistųjų sukurti paveikslai, statulėlės, suvenyrai. Eksponuojama įstaigos veiklą atspindinti atributika, suvenyrai, dovanoti vykdant tarpinstitucinį ir tarptautinį bendradarbiavimą ir kita.
O gal sudomins viešnagė Žaliūkių malūnininko sodyboje. Tai miesto apsuptas kaimo kraštovaizdžio akcentas - tradicinių liaudies vertybių puoselėjimo židinys. Svarbiausias sodybos objektas - Žaliūkių vėjo malūnas - vienintelis mieste išlikęs vertingas XIX a. antrosios pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinys. Susipažinsime su unikalia malūno įranga bei grūdų malimo procesu ir patys jį išbandysime. Malūnininko troboje gaspadinė pakvies dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Duonos kepimas". Sužinosime apie visą duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, išgirsime valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus... Galima alternatyva : Šokolado muziejus, bei edukacinė programa „saldžioji laboratorija“, kur sužinosime apie ilgiausiai Lietuvoje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“ bei bent trumpam tapri šokolado meistrais ir pasigaminti skanėstų patiems.
O gal sudomins Dviračių muziejus, kur susipažintumėme su šios ekologiškos transporto priemonės atsiradimo istorija ir raida, pamatysime eksponatų iš įvairių kraštų bei laikotarpių. Geležinkelio muziejus – čia apžvelgsime muziejines vertybes susijusias su krašto geležinkelių istorija.
Galiausiai, būtinai nuvyksime į Kryžių kalną (Jurgaičių piliakalnį) – istorijos ir architektūros paminklą. Pailgas, šiek tiek panašus į balną piliakalnis plyti lygumoje, apsuptas Kulpės upelio ir jo bevardžio intako slėnių. Šis objektas traukia ne tik tikinčiuosius, bet yra žinomas kaip unikalus liaudies meno ansamblis, stebuklingos auros vieta. Kraštovaizdyje kalnas išsiskiria ne tik dėl savo formos, bet ir dėl lygios aplinkos bei aikštelėje ir šlaituose stovinčių kryžių sankaupos. Šiuo metu jame suskaičiuojama apie 200 tūkst. Kryžių atvežtų iš Lietuvos ir viso pasaulio, net 53 iš jų įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Sakraline vieta jis tapo XIX a. 1993 m. Čia lankėsi ten popiežius Jonas Paulius II.
Kupini teigiamų emocijų traukiame namų link.

Kaina skaičiuojama priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus. Dėl kainos pasiūlymo kreipkitės į mūsų  konsultantus > >

Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu; 
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos; 
  • Ekskursinė programa.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Mokami objektai;
  • Asmeninės išlaidos. 

Pastabos:

Susiję įrašai (pagal žymę)