c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Naujienos

10 įdomiausių muziejų Stokholme

Vasa muziejus

Maždaug kiekvienais metais 1.5 milijonų žmonių aplanko šį muziejų, kuriame galima rasti įvairių ekspozicijų, kurios parodo bei apibūdina tų laikų žmones ir jų gyvenimo būdą vis kitokiu būdu. Šiame muziejuje galima išvysti vienintelį pasaulyje išlikusį XVII šimtmečio laivą – Vasa. Taip pat išsaugota daugiau kaip 95% jo originalių detalių, jis papuoštas šimtais drožinėtų skulptūrų. Septynioliktojo šimtmečio kariniai laivai nebuvo vien tik karo mašinos, tai buvo plaukiojantys rūmai. Ant išgelbėtųjų skulptūrų matėsi auksavimo ir dažų pėdsakai. Skulptūros vaizdavo liūtus, biblinius herojus, Romos imperatorius, jūros sutvėrimus, graikų dievybes ir daug kitų personažų. Labai įdomi šio laivo istorija: 1628 metų rugpjūčio 10 dieną didžiulis karinis laivas iškėlė bures ir pasiruošė palikti Stokholmo uostą. Jis buvo ką tik pastatytas ir pavadintas „Vaza“ pagal valdančiosios Vazų dinastijos herbą. Kai galingas laivas lėtai plaukė link uosto vartų, staiga pakilo stiprus vėjas. Vasa pasviro, bet vėl atsitiesė. Kitas stiprus vėjo gūsis apvertė laivą ant šono. Vanduo pliūptelėjo į laivą per atidarytus patrankų liukus. Vasa nuskendo, kartu nuskandindama mažiausiai 30, o gal būt ir 50 iš 150 laive buvusių jūrininkų. Tik po 333 metų Vasa vėl išvydo dienos šviesą.

Junibacken muziejus

Šis muziejus nukelia kiekvieną lankytoją į stebuklingą Astridos Lindgren pasaulį, kur gali sutikti jos sukurtus personažus, kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas, Ronja, Broliai Liūtaširdžiai, Emilis iš Lionebergos bei Lota ir daug kitų. Muziejaus tikslas pažadinti skaityti, skatinti kūrybiškumą ir vaizduotę ir parodyti kelią link stebuklo tarp knygos puslapių.

ABBA Muziejus

„ABBA“ muziejus, kuriame galite susipažinti ir sužinoti daugiau apie grupės narių gyvenimą nuo pat pradžių, kai jie dar buvo maži, kada muzika atėjo į jų gyvenimą, kaip jie visi susipažino ir kaip jie tapo tokia garsia grupe. Tikslios kopijos jų kambarių, studijos, įvairūs originalūs daiktai, kaip gitara, mikrofonai padės įsijausti į grupės tuometinį gyvenimą. Tačiau „ABBA“ muziejus nėra visiškai įprastas, kaip mes dažnai matome ir lankome kitus muziejus. Šiame muziejuje ne tik pasakojama apie originalius kostiumus, auksinius įrašus kitus nuostabius simbolikos elementus. Galima pajausti, ką reiškia būti scenoje su ABBA, dainuoti garsioje „Polar Studio“ ar virtualiai  apsirengti jų kostiumus.

Royal armoury muziejus

Šis Stokholmo muziejus yra įsikūręs rūsyje Karališkuosiuose rūmuose, ir yra labai populiarus tarp šeimų. Muziejuje galima rasti įvairiausių Švedijos monarchų ir jų šeimų daiktų, kurie saugomi jau beveik 500 metų. Iš kartos į kartą jie kaupė  skirtingų dinastijų vertingus daiktus, primenančius Švedijos istorijos įvykius.

Skansen muziejus

„Skansen“ - tai muziejus po atviru dangumi, kuris yra vienas seniausių pasaulyje. Muziejuje galima išsiaiškinti kaip kadaise švedai gyveno skirtingais metų laikotarpiais, susipažinti su tradicijomis, darbais, šventėmis ir kasdienio gyvenimo ypatumais. O smagiausia dalis, kad čia galima rasti laukinius, naminius gyvūnus ir pasigrožėti augalų įvairove.

Princo eugenijaus waldemarsudde muziejus

Princo Eugenijaus Waldemarsudde muziejus  yra originalūs princo Eugenijaus namai, kurie jau tapo labiausiai lankomu meno muziejumi Švedijoje. Princas Eugenijus buvo vienas iš jo kartos svarbiausių peizažistų. Daugelis jo gerai žinomų darbų, tokių kaip „Molnet“ ir „Det gamla slottet“ yra saugomi šiame muziejuje.  Jis buvo meno kolekcininkas, o jo 19 amžiaus Švedijos kolekcija yra viena svarbiausių šalyje. Muziejų supa įstabaus grožio šimtamečiai ąžuolai, gėlynas ir įvairios skulptūros.

Kariuomenės muziejus

„Armémuseum“ yra vienas geriausių Švedijos istorijos muziejų, kurio parodos išsidriekusios net per tris aukštus. Parodos apima vyrų, moterų ir vaikų kelionę karo ir taikos metu. Tai pasivaikščiojimas tarp Švedijos istorijos nuo 1500 metų iki dabar su stulbinančiais istoriniais objektais ir realistiškomis scenomis. Taip pat patirsite karių, jų šeimų ir visuomenės gyvenimo sąlygas. O vaikams siūloma veikla, jos metu ieškoma užuominų, kurios veda prie karo laimikio.

Fotografiska muziejus

„Fotografiska“ nėra eilinis muziejus. Tai tarptautinė susitikimų vieta, kurioje viskas sukasi apie fotografiją. Čia rengiamose parodose  galima pamatyti pasaulyje žinomiausių fotografų darbus. Be to, lankantis šiose parodose galima klausytis koncertų, valgyti, pasiimti fotografijos kursus, pamokas ar seminarus pradedantiesiems ir pažengusiems ar net suorganizuoti renginį ar konferenciją kūrybinėje aplinkoje.

Moderna muziejus

„Moderna Museet“ yra vienas iš pirmaujančių Europoje modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų. Lankytojai šiame muziejuje randa daug pasaulinio garso šedevrų, bet lygiai taip pat ir gauna naujų potyrių, tai kas kuriama šiandien, todėl muziejaus kolekcija yra dinamiška, o parodos laikinos. Muziejus  renka, saugo, eksponuoja ir propaguoja 20 ir 21 a. žinias, o taip pat ir leidžia susipažinti ne tik su menininkų kūriniais, bet ir pačiais kūrėjais.

Mokslo ir technologijų muziejus

Nuo pat muziejaus įkūrimo 1936 m., jis leidžia suaugusiems ir vaikams pajausti, pamatyti, prisiliesti ir suprasti technologijas, esančias mūsų visuomenėje, kurios gyvenimą padaro lengvesniu. Mokslo ir technologijų muziejus yra didžiausias Švedijos technologijų muziejus ir turi nacionalinę chartiją, siekiant išsaugoti mūsų technikos ir pramonės istoriją, kaip kultūros paveldo dalį. Muziejuje galima pamatyti parodas apie išradimus, energetikos ir aplinkos sritis linksmu ir įkvepiančiu būdu. Taip pat čia yra biblioteka ir archyvai, kurie yra prieinami visiems, kaip išsaugoti ir apsaugoti savo kolekcijas, kaip kurti ir įgyti žinių. Taip pat yra įdomi vieta „MegaMind“, kur lankytojai gali išreikšti ir eksperimentuoti su savo mintimis ir taip gauti naują puikią idėją, nes idėjos ir yra  sprendimai kiekvienoms mūsų problemoms išspręsti.

Konsultavimas ir organizavimas

Dėl konsultacijos ir kelionių organizavimo kreiptis: tel.: +37060065443 arba paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Kelionė iš Talino į Stokholmą: Spausti čia

Kelionė iš Rygos į Stokholmą: Spausti čia