c406ee0453782dc772acdb49cb1b8e9e.jpg
2d8aabe96abcc1f1af6c419b084a3dc5.jpg
Naujienos

 

Daugumos keliautojų „Privalau Aplankyti“ sąrašuose pūpso šalys kaip Prancūzija, Italija bei Austrija. Tačiau nepamirškime ir puikiai žinomos Baltijos šalies – Estijos! Čia išlikę daugybė pilių ir tvirtovių, muziejuose ir paveikslų galerijose saugomos gausios kolekcijos eksponatų. Tai puiki vieta pažintiniam ir kultūriniam savaitgalio poilsiui. 
Štai 9 iš daugelio vietų kurias turite pamatyti svečiuodamiesi Estijoje!


AHHAA mokslo centras  (Tartu)
Didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras esantis Tartu mieste. Muziejuje yra galimybė išmėginti begalę eksponatų, apsilankyti „Mokslo teatro" salėje, kurioje vyksta įvairūs pasirodymai - atliekami įdomūs fizikos ar chemijos bandymai.
Plačiau skaitykite: http://www.ahhaa.ee/ 
 

 

Kumu meno muziejus  (Talinas)
(Pavadinimas sutrumpintas iš žodžio kunstimuuseum, arba meno muziejus). Vienas iš moderniausių Estijoje. 2006 m. Taline atidarytame muziejuje eksponuojami Estijos klasikų (apie 60 tūkstančių meno kūrinių ) bei šiuolaikinio meno atstovų darbai.

Plačiau skaitykite: https://kumu.ekm.ee/en/ Lahemos nacionalinis parkas  (70 km į rytus nuo Talino)
Norintiems pasprukti nuo miesto šurmulio, puikus pasirinkimas yra aplankyti Lahemos (Lahema reiškia “įlankų kraštas”) nacionalinį parką esantį Šiaurės Estijoje. Įkurtas 1971 m. su tikslu apsaugoti šiam regionui būdingą kraštovaizdį. Parko teritorija apima 725 kv. km, apie 70% šio ploto užima miškai. Parke gausu taip pat ir faunos, pavyzdžiui meškų, lokių bei lūšių.

Plačiau skaitykite: https://www.keskkonnaamet.ee/en 

 

 

Talino jūrų muziejus (Talinas)
Lietuviai dažnai šį jūrų muziejų vadina kitais pavadinimais – Hidrolėktuvų uosto muziejus arba Talino laivų muziejus. Kitaip nei Lietuvos jūrų muziejuje, Taline daugiausiai dėmesio yra skiriama laivybai, jos istorijai ir dabarčiai. Apsilankę turėste galimybę išvysti natūralaus dydžio medinį hidroplaną, seniausią pasaulyje povandeninį laivą, turėsite galimybę pasileisti į povandeninę kelionę grupės „Beatles“ apdainuotame geltonajame submarine. Laukia ir daug daugiau nuotykių!

Plačiau skaitykite: http://meremuuseum.ee/lennusadam/en/ 

 

Estijos Sveikatos priežiūros muziejus (Talinas)
Jeigu trokštate daugiau sužinoti apie medicinos istoriją, žmogaus anatomiją ir sveikatingumą - šis, 1500 kv. m. muziejus - būtent jums! Dalyvaukite interaktyviuose paskaitose ir žaidimuose bei turiningai praleiskite dieną.

Plačiau skaitykite: http://www.tervishoiumuuseum.ee/en/


Kadriorgo rūmai (Talinas)
Įspūdingi barokiniai rūmai 1718 metais pastatyti Petro Didžiojo- savo žmonai Jakaterinai I. Rūmus supa išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Jame eksponuojama šimtai XVI-XX a. Vakarų ir Rusijos menininkų tapybos darbų, taip pat nuotraukos, skulptūros ir kiti meno kūriniai.

Plačiau skaitykite: https://kadriorumuuseum.ekm.ee/en/ 


Danijos karaliaus sodas  (Talinas)
Ant Katedros kalvos yra įsikūręs sodas, pavadintas Danijos karaliaus garbei. Tikima, jog Danijos karalius Valdemaras II ir jo kariuomenė čia apsistojo prieš užkariaudama Tompėją 1219 metais. Taip pat būtent šioje vietoje buvo atrasta... Danijos vėliava! Pasak legendos, Valdemaras II ir jo karių būrys mūšyje su estais buvo ties pralaimėjimo riba, tačiau prasisklaidžius debesims danguje pasirodė raudona vėliava su baltu kryžiumi. Valdemaras II šį reiškinį palaikė šventu ženklu, padėjusiu danams mūšį laimėti.

Plačiau skaitykite: https://www.tallinn.ee/eng/ 


KGB muziejus  (Talinas)
Šis muziejus įkurtas vos prieš kelis metus Viru viešbutyje, buvusiose KGB patalpose. Muziejus atspindi sovietinės institucijos veiklą, kuri kadaise buvo vykdoma. Sovietų laikais šiame ir kituose Estijos viešbučiuose, kiekviename kambaryje buvo padėtos „blakės“, kurių dėka, sovietų valdžios šnipai klausydavosi svetimų pokalbių, norėdami išsiaiškinti šalies paslaptis.

Plačiau skaitykite: https://viru.ee/en

 

Tompėjos kalva ir pilis (Talinas)
Tompėjos kalva ir pilis Tompėjos pilis randasi centrinėje Talino dalyje. Šiomis dienomis senojoje tvirtovėje yra įsikūręs Estijos parlamentas. Tompėjos kalva yra 20-30 metrų aukštesnė nei aplinkiniai pastatai, taigi čia galite pasigrožėti Talino panorama.

Plačiau skaitykite: https://www.riigikogu.ee/en/ 

 


 

Keliaukite į Estija su mumis!

Baltijos kruizas: Talinas - Stokholmas - Estijos jūrų muziejus (3 dienos)

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/2lgkUfd

Baltijos kruizas: Ryga - Stokholmas - Jūrmala (3 dienos)

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/2sMY1Dz

Kalėdinis Baltijos kruizas: Talinas - Stokholmas - Ryga (3 dienos)

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/2KAYUdr

Paslaptingoji Saremos sala ir senasis Talinas (2 dienos)

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/2lM37Np