Kitoks Šiaulių paveikslas
Apie kelionę
Daug pagundų tuose Šiauliuose. Chaimas Frenkelis dar prieš karą čia siuvo batus raudonais padais, tuos kas antros moters svajones. Auksinis berniukas iš 18 metrų aukščio ruošiasi paleisti meilės strėlę į kiekvieno širdį. Skaičiuodamas laiką po savo kojomis laukia, kada suveiks meilės eliksyras. Nuo Talšos ežero į mus žvalgosi kažkoks keistas metalinis žvėris. Vietiniai jį vadina Geležine lape. Kažin kur šiauliečiai skiria pasimatymus, prie kūmutės ar prie gaidžio laikrodžio? Turėtų būti paskui susitikus smagu gerti kavą ant Fotografijos muziejaus stogo. Jeigu ne visi tokie romantikai, belieka ieškoti Centų kambario, smaližiauti šokoladinius burbulus su avietiniai ledais „Rūtos“ fabrike arba gamintis tokį madingą rankų darbo kremą „Valerijono“ vaistinėje.
Šis miestas kupinas mažų išskirtinumų ir linksmų istorijų , tarmiškai šiauliečių pasakojimų apie save ir kitus. Tai daro jį savitai jaukiu ir patraukliu . Jis garsus Saulės miesto epitetais , dviračiais , šokoladu, saldainiais ir netradiciniais , unikaliais muziejais ...Tačiau pradėkime nuo istorijos , kurios svarbiausia dalis - žymiausio šiauliečio pirklio Ch. Frenkelio , vadinamo „ odų karaliumi „ šeimos paveldas ir įtaka miesto gyvenimui . Ypatingai kokybišką odą gaminęs, jis sukūrė vieną didžiausių Rusijos imperijos odos apdirbimo įmonių ir išgarsino Šiaulių miesto vardą Europoje. Pramonininkas , novatorius , diegęs naujausias technologijas , mecenatas, statęs mokyklas , ligonines, prieglaudas ...Galiausiai palikęs visiems dabartinę vilą - miesto kultūros pasididžiavimą . Įspūdingoje ir grakščioje viloje susipažinsime su dvaro aplinka, dvarininkų buitimi ir kasdienybe, odininko amatu .
Lietuvoje yra tik vienas Dviračių muziejus – tarp gausybės ratų, pedalų ir grandinių tikrai galima rasti ką nors paslaptingo ir net istoriškai svarbaus ... Čia sužinosite kas yra „ seleriferis „ arba bėgiojanti mašina , medinis namų darbo dviratis, geležinis vaikiškas triratukas su aksominiu balneliu , velomobilis ir ...ateities transportas . O kur dar istorijos apie Lietuvos dviratininkus , garsinusius Lietuvos vardą pasaulyje .Seniausia , populiariausia , ekologiškiausia transporto priemonė tapo visų mūsų draugu ir padėjėju .
Šiauliečių ir miesto svečių mėgstamiausia pasivaikščiojimo vieta , žinoma, Šiaulių bulvaras . Žavus prancūziškas pavadinimas , nusėtas mažosios architektūros kūriniais - fontanais ir nuotaikingomis skulptūromis .: „Trys paukščiai“, Rūdės fontanas, fontanai: „Pelikanai“, „Motinystė“; „Trys nykštukai“, „Senelis su anūkais“, „Skaitantis žmogus“...
Tik šiauliečiams gali kilti tokia šauni idėja , virtusi paminklu lietuviškai valiutai atminti ! Šiaulių universiteto bibliotekoje įrengtas Centų kambarys . Jo įrengimui panaudota 157 130 monetų , kurių vertė 1003,15 EUR . Monetas siuntė žmonės iš visos Lietuvos , o jas klijavo savanoriai - darželinukai , studentai, dėstytojai, kariai , senjorai .
Ir tik Šiauliuose įvyks fotosesija prie Talkšos ežero krantinėje esančios žymios skulptūros „ Geležinės lapė „, išminties ir apsukrumo simbolio. Šios gražuolės svoris - beveik 7 tonos, ilgis apie 6,6 metro, aukštis –net 25 metrai ! O jos plieninėje širdyje paslėpta kapsulė su žinute ateities kartoms !
Galimos alternatyvos aplankyti pagal galimybes : ekskursijos arba edukacinės programos “ Rūtos saldainių fabrikas “ , Dviračių gamykla “ Vairas “ Fotografijos muziejus ir fotodramos – šešėlinio vaizdo dramos , Tardymo muziejus , Patologinės anatomijos muziejus , vaistinė „ Valerijonas“ .
-
Tipas
Kolektyvams
-
Kryptis
Lietuva
-
Trukmė
1 diena
Papildoma informacija
Į kainą įskaičiuota:
- Kelionė patogiu autobusu
- Gido- kelionės vadovo paslaugos
- Ekskursinės programos organizavimas
Į kainą neįskaičiuota:
- Mokami objektai ir gidai ~ 5 - 8 EUR / 1 asm. ( tikslinsime lankomų objektų kiekį ir kainas dar kartą prieš kelionę )
- Asmeninės išlaidos
Papildoma informacija:
- Išvykimai iš visų Lietuvos miestų ir vietovių