Šiaurės Lietuva
Apie kelionę
Stumbrai gamtoje priešų neturi. Jeigu ką, sveria 1.5 tonos. Bandoje matriarchatas. Aptvaruose 19. Laukuose dar laisvų dvi bandos. Nieko nedaro, bet gal geriau vėlų vakarą kelyje nesutikti. Nors iš toli, vakarėjant geltoname rapsų lauke atrodo įspūdingai. Pakruojo dvaras bando teigti, kad lygių sau neturi. Teisingiau būtų, neturėjo: gimdykla ponioms, kredito bankas visiems, kumeliukai besiganantys pievoje prieš oranžeriją kaip iš paveikslo, arkinis tiltas, tartokas. Pažanga, tada lygių tikrai nebuvo. Ne tik dvaras, ūkis, bet ir gamyba. Kur dar vėjo malūnas. Biržų smegduobės ir alus – abejingų nėra. Bet gal pirma karstiniai reiškiniai, o paskui degustacijos ir sutartinės su skudučiais.
Anksti ryte pajudame link Panevėžio. Čia įsikūręs vienas svarbiausių Lietuvos girių turtų – Pašilių stumbrynas. Stumbryne laikomi stambiausi Lietuvos laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, saugomi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Šiuo metu aptvare gyvena apie 20 stumbrų, laisvėje maždaug 30-40 km spinduliu aplink stumbryną klajoja apie 50 stumbrų. Čia lankytojai galės nuo apžvalgos aikštelės gėrėtis šiais didingais gyvūnais bei kurį laiką stebėti kaimenės gyvenimą.
Toliau vykstame į Pakruojo dvarą. Vėlyvojo klasicizmo architektūros pavyzdys (vienintelis Pakruojo krašte), tai didžiausias išlikęs 26 pastatų dvaro kompleksas (ansamblis) Lietuvoje. Dauguma dvaro pastatų ansamblio objektų yra XVIII – XIX a. sandūros. Įspūdingiausias ir didžiausias Pakruojo dvaro sodybos pastatas – puošnūs dviaukščiai rūmai, stovintys sodybos viduryje, kuriuos supa nuostabus peizažinis parkas, išlikęs iki šių dienų nuo pat XIX a. vidurio.
Artėdami prie Biržų sustosime ir apžiūrėsime Šiaurės Lietuvos karstines įgriuvas, formuojančias ir keičiančias kraštovaizdį bei vietinių gyventojų gyvenseną. Apsilankysime neseniai pastatytame 32 metrų aukščio apžvalgos bokšte įsikūrusiame Biržų regioniniame parke. Nustebins ne tik netradicinė bokšto forma primenanti valtį, bet ir iš jo atsiveriantys užburiantys karstinių ežerėlių ir daugybės smegduobių vaizdai. Pasiekiame Biržus – Šiaurės Lietuvos perlu vadinamą miestą. Su šiuo miestu susipažinsime žingsniuodami link Širvėnos ežero - seniausio Lietuvoje dirbtinio ežero, suformuoto 1575 m. Turėsite galimybę pasivaikščioti 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltu. Kitoje ežero pusėje įsikūrusi Biržų pilis, šiuo metu joje veikia Biržų krašto muziejus „Sėla“. Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi, tad būtent šiame muziejuje išbandysime "Alaus kelio" ekskursiją. Ekskursijos metu susipažinsime su unikalia ekspozicija, skirta J. Žaldokui, sakralinei aludarystei, jos atributikai. Tikri Žaldoko anūkai papasakos linksmų istorijų, nutikusių aludariams ir alaus mėgėjams. Folklorinis ansamblis „Siaudela" padainuos biržietiškų dainų apie alų, paskudučiuos, pūs ragus, visi kartu pašoksime. Turėsite puikią galimybę paragauti biržietiško alaus, naminės duonos ir sūrio, bei išmokti biržietišką alaus himną.
Kupini naujų potyrių vakare pasiekiame namus.
-
Tipas
Kolektyvams
-
Kryptis
Lietuva
-
Trukmė
1 diena
Papildoma informacija
Į kainą įskaičiuota:
- Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu
- Kelionės vadovo - gido paslaugos
- Ekskursinė programa
Į kainą neįskaičiuota:
- Muziejų ir edukacinių programų lankymas
- Asmeninės išlaidos
Papildoma informacija:
- Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis
- Informacija keliautojams